BTC : 62809 ₺ ETH : 1560 ₺ XRP : 1.215 ₺ LTC : 284.1 ₺ USDT : 6.898 ₺ XLM : 0.4597 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tom Lee: Bitcoin için yeni zirve kaçınılmaz

Tom Lee: Bitcoin için yeni zirve kaçınılmaz

Tom Lee: Bitcoin için yeni zirve kaçınılmaz
0
huobi_koinmedya

Bitcoin için yeni zirve artık kaçınılmaz! Fundstrat Global kurucu ortağı ünlü Bitcoin boğası Tom Lee, bir kez daha Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmaya hazırlandığını iddia etti. 

Bitcoin için yeni zirve artık kaçınılmaz!

Fundstrat Global kurucu ortağı Tom Lee, dünyanın bir numaralı kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağına dair oldukça iddialı tahminlerdebulunmaya devam ediyor.

bknz: Bitcoin yeniden 12 bin doların üzerine çıktı – Yeni hedef neresi?

Aynı zamanda ünlü kripto para analistlerinden biri olan Tom Lee, CNBC’de yayınlanan Powerlunch programına katılarak, son Bitcoin rallisini destekleyen parasal konuları ele aldı.

koinmedya_brave

Ünlü yatırımcı, programda Bitcoin için yeni zirve kaçınılmaz dedi. Ve dünyanın bir numaralı kripto parasının tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmaya hazırlandığını söyledi.

bknz: Yusko: Bitcoin düzeltmesiz 30 bin dolara kadar gidebilir

Bitcoin neden yükseliyor? 

Tüm zamanların zirvesinin yakın olduğunu söyleyen Lee, küresel merkez bankasının parasal gevşeme politikası gibi  BTC’nin yükselişini destekleyen pek çok pozitif faktör olduğunu söyledi. Bu faktörlerin de kripto piyasasında vorteks etkisi yarattığını öne sürdü.

koinmedya_brave

Ayrıca Bitcoin’in, 10bin dolarlık FOMO seviyesine yalnızca tarihinin % 3’lük bir zaman diliminde ulaşabildiğini belirterek Bitcoin’in, bu seviyeden sonra 20 bin doları çok rahat aşacağını iddia etti.

Fundstrat Global ortak kurucusu, Bitcoin’in geleceğine dair umutlu olduğunu her fırsatta ana akım medyada dile getiriyor.

bknz:Tom Lee’nin 2020 Bitcoin fiyat tahmini: Asıl yükseliş o zaman başlayacak, çünkü…

bknz: Tom Lee: Bitcoin FOMO etkisiyle 2 yada 4 kat yükselebilir

Geçtiğimiz hafta da bir röportaj esnasında ünlü yatırımcı, 40 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahmini neye dayandırdığını açıklamıştı. Lee, piyasada şu sıralar görülen FOMO’nun Bitcoin’i yeni zirvelere taşıyabilme potansiyeline sahip olduğunu iddia etmişti. (ilgili haber: Tom Lee neden 40 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahmini yaptığını açıklıyor)

Ayrıca 10.000 dolarda destek bulabilirse Bitcoin’in, 2019’un sonuna kadar 40.000 dolara çıkabileceği yönündeki tahminlerini dile getirmişti.

bknz: Tom Lee: Bitcoin 10.000 dolara çıktıktan sonra gerisini kurumsallar halledecek

Kaynak