Kripto sektörünün karşı karşıya kaldığı durumlar

Dan Schatt’e göre kripto sektörünün en büyük problemi birlikte çalışabilme konusundaki eksiklikleri. Ethereum Bitcoin ile iletişim halinde değil, Bitcoin EOS ile. Eğer insanların bu konuda gelişmesini istiyorsanız karşılıklı işbirliği ve birlikte çalışma imkanlarını geliştirmeniz gerekir diyor Schatt.

koinmedya_brave

Schatt’e göre bir başka konu ise Tether gibi belli stabilcoinler ile ilgili. Bu stabil coinler dolar karşısında bire bir doğrulanmış değiller. Esasen bu nedenle  Libra çok fazla endişeye neden oldu. Çünkü Amerikalı yasa koyucular dolar ve sinyoraj( darp ücreti) konusunda fazlasıyla endişelendiler. Bu endişenin de en birinci nedeni Libranın birden çok paraya sabitlenmiş olabileceği. O zaman akla şu soru geliyor,  bir stabilcoin bir çok farklı paraya sabitlenmemeli mi? Schatt’e göre hiç bir devlet parasını bu şekilde bir çok paranın bir parçası olarak görmek istemeyecek.

Bknz:Smartlands 2024’e kadar 1 milyar dolarlık emlağı tokenize edecek

Bitcoinin geleceği hakkında Dan Schatt ne düşünüyor?

Dan Schatt herşeyin tokenize olacağına inandığını söylüyor. Her bir varlık dijitalleşecek ve sonra tokenize olacak.  Örnek olarak 8 trilyon dolarlık altın piyasasını ele alan Schatt, altının artık öyle maddi olarak saklanmadığını, bankalar vasıtasıyla ETF olarak tutulduğunu söylüyor. Konuşmasının bir kısmı şöyle:

“Böyle dijitalleşme olduğu zaman monolitik, büyük bir varlığı alıp bölebiliyoruz ve herkesin faydalanmasını sağlayabiliyoruz. Borsada 6 desimal puan elde ediyoruz. Ama Bitcoin çok daha ileri gidebilir. Etyopya’daki bir insan gün gelecek Apple’ın yüzde bir hissesini alabilecek eğer internet erişimi varsa. İnanın bu  şekilde Bitcoin piyasasının 200 milyardan 200 trilyona çıktığını göreceğiz.  Bitcoin kendi varlık sınıfını geliştirdikçe diğer  varlıklarda bundan payını larak onlarda ilerleme gösterecekler.”

Bknz:Goldman Sachs Dünyayı tokenize edecek

Bknz:Dolar tokenize edilebilir mi? Dijital dolar tartışması