BTC : 66006 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.383 ₺ LTC : 320.5 ₺ USDT : 6.74 ₺ XLM : 0.5562 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Tim Draper: Bitcoin yasağı Hindistan’ı kırk yıl geriye götürür

Tim Draper: Bitcoin yasağı Hindistan’ı kırk yıl geriye götürür

Tim Draper: Bitcoin yasağı Hindistan’ı kırk yıl geriye götürür
0
huobi_koinmedya

Son dönemde gündeme gelen Bitcoin yasağı Hindistan’ı kırk yıl geriye götürebilir ve diğer ülkelerin çok gerisinde bırakabilir.


Bitcoin Yasağı Hindistan’ı Kırk Yıl Önceki Haline Döndürebilir

Amerikalı tecrübeli sermaye yatırımcısı Tim Draper, Hindistan’ın Bitcoin ve diğer kripto paraları yasaklaması ile ilgili düşüncelerini paylaşarak bu tür bir şeyin ülkeyi kırk yıl geriye götüreceğini ifade ediyor.

Bitcoin ve Kriptolar İçin Hindistan’da Ölüm Çanları Çalıyor

Hindistan kripto varlıklara karşı sergilemiş olduğu acımasız tavrıyla açıkça Çin’i taklit ediyor. Birkaç hafta önce “Kripto Para Birimlerinin Yasaklanması ve Resmi Dijital Para Birimi Faturalarının Düzenlenmesi 2019” başlıklı bir tasarı sızdırılmış ve raporun doğruluğu hükümet tarafından da onaylanmıştı.

Bunun sonucu olarak da hiçbir zaman gelişmesine izin verilmeyen Hindistan’ın yıpranmış Bitcoin ve kripto piyasası için ölüm çanları çalmaya başlıyor. Maliye Bakanlığının eski sekreteri olan Subhash Chandra Garg tarafından başkanlık edilen Bakanlıklar Arası Komite (IMC) de dünyanın en büyük ikinci nüfusuna sahip olan ülkede kripto paraların yasaklanmasını savunuyor.

koinmedya_brave

Girişim kapitalisti ve birkaç yatırım ağının kurucu ortağı olan Tim Draper, bahse konu hareketin kritik öneme sahip olduğunu ifade ediyor. Inc24’e konuşan Draper şunları söylüyor:

“Bu Luddites’e benziyor. Aslında onlar “biz gelişime tahammül edemiyoruz” diyorlar. Bu onları kırk yıl geriye götürür. Bunu birde internetle yaptıklarını hayal edebiliyor musunuz?”

Draper daha öncesinde ise şunları ifade etmişti:

“İnsanlar daha az geri kalmış bir ülkede yaşamak için Hindistan’dan ayrılacaklar. Daha iyi bir yaşam sürmek için ülkeyi terk edeceklerinden şüpheleniyorum.”

Hindistan rejiminin kripto paralara bakış açısının, topyekun bir yasaklamayı tercih eden Pekin yönetimi ile aynı doğrultuda olduğu anlaşılıyor. İnsanların kendi finansal varlıklarını kontrolleri altında tutmak istemeleri, bu tür totaliter devletlerde açıkça bir tehdit olarak görülüyor.

Bitcoin ve kripto paraların yasaklanması sadece ağır para cezaları getirmiyor. Aynı zamanda kripto varlıkların herhangi birinin direk veya dolaylı olarak bir borsa aracılığıyla ya da uçtan uca işlem yaparak madenciliğini yapan, elinde tutan ya da işlem yapan kişilere ağır hapis cezaları da getiriyor.

koinmedya_brave

Hindistan’ın kripto paralara karşı duruşu, onu kripto ve blockchain teknolojisini kullanarak endüstrilerini geliştiren ve yenileyen ülkelerin gerisinde bırakabilir.

Kaynak

Etiketler: