BTC : 87269 ₺ ETH : 3259 ₺ XRP : 2.257 ₺ LTC : 424.4 ₺ USDT : 7.385 ₺ XLM : 0.7723 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ticari Fırsat: LINK/BTC paritesinde yükselen flama formasyonu

Ticari Fırsat: LINK/BTC paritesinde yükselen flama formasyonu

Ticari Fırsat: LINK/BTC paritesinde yükselen flama formasyonu
0
huobi_koinmedya

LINK/BTC paritesinde yükselen flama formasyonu var yani satın al sinyali veriyor. Günlük grafikte oluşan yükselen flama formasyonu herşeyi özetliyor.


LINK/BTC Paritesinde Yükselen Flama Formasyonu

ChainLink (LINK) nedir? kısaca özetleyelim. Merkezi olmayan bir Oracle hizmeti ve türünün ilk platform örneği. ChainLink’in amacı, ilk olarak 2015 yılında Ethereum‘un piyasaya sürülmesiyle ortaya çıkan akıllı sözleşme işlevini dünyanın geri kalanına yaymak. Çünkü, akıllı sözleşmeler her ne kadar güçlü bir araç olsa da, kullanımı blockchaine özgü uygulamalarla sınırlı.

ChainLink çözümü, akıllı sözleşmelerin zincir dışı sistemler ve API‘ler ile iletişim kurmak için ChainLink Oracle hizmetlerinden yararlanmasını sağlar.

ChainLink Nedir?

koinmedya_brave

LINK/BTC paritesinde yükselen flama formasyonu

 

Yukarıdaki grafik günlük. Yani her bir mum çubuğu bir günlük fiyat hareketini simgeliyor. Bu grafikte görülen devasa bir yükselen flama formasyonu. Flama formasyonları yukarı kırmaları ile meşhurdur. Daha 3 gün önce kırılan bir yükselen flama örneği görmek isterseniz aşağıdaki grafiğe bakabilirsiniz.

LINK/BTC paritesinde yükselen flama formasyonu

koinmedya_brave

Bu grafikte yükselen flamanın nasıl yukarı doğru kırıldığı görülebiliyor. Yükselen flama formasyonları genelde flamanın üst noktasına kadar yükselen fiyat hareketlerini tetikler. EOS örneğinde fiyatın biraz daha yükseleceğini öngörebiliriz.

LINK/BTC grafiğindeki flamanın ne zaman kırılacağı meçhul. Grafik içi hareketini tamamladıktan sonra yukarı yönlü bir kırılma bekleniyor. Grafikte altta dikdörtgen olarak gösterilen kısım ise hakim destek hattı. Fiyatın en kötü senaryoda bile o kısmın altına inmesi beklenmiyor. O yüzden bu dikdörtgenin alt bandında Stop-Lose koyulabilir.

Grafiğin en altında görülen hacim verilerine dikkat. Günlük işlem hacmi daralıyor. Bu da fiyatın desteğe doğru geri çekileceği şeklinde yorumlanabilir. Destek bölgesinde yeterli hacim desteğini bulduğu anda üst kısımdan kırarak yatırımcısına en az %50 kar bırakabilir.

Bir diğer ticari fırsat için ZRX/BTC grafik analizimize bakabilirsiniz

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Etiketler: