BTC : 82825 ₺ ETH : 2845 ₺ XRP : 1.879 ₺ LTC : 359 ₺ USDT : 7.642 ₺ XLM : 0.585 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Ticaret savaşları riski, Bitcoin için ne anlama geliyor?

Ticaret savaşları riski, Bitcoin için ne anlama geliyor?

Ticaret savaşları riski, Bitcoin için ne anlama geliyor?
0

Ticaret savaşları riski Bitcoin için ne anlam taşıyor? Bitcoin talebi, dünyanın Çin’e karşı harekete geçmesiyle ateşlenecek. Başı ABD’nin çektiği global liderler, Çin’in COVID-19 pandemisindeki rolü ve ele alma biçimi nedeniyle bu ülkeye karşı öfkeli. Şimdiye kadar Washington ve Pekin arasında devam edegelen gerginlik, artmaya hazırlanıyor.


ABD ve müttefikleri ile Çin arasındaki mevcut durum, ticaret savaşlarının kızışmasına yol açabilir. Bu da market kapitalizasyonu açısından kulvarındaki en büyük coinin değerini arttırabilir. Durumun daha da kötüleşebileceği uyarısı, ünlü yatırımcı David Sokulsky tarafından yapıldı. Geçen yıl Pekin ve Washington arasında yaşanan ticaret savaşları, pandemiye Çin’in neden olduğunu düşünen dünya ülkeleri tarafından yeniden tetiklenebilir.

Ticaret savaşları riski Bitcoin talebinde patlamaya yol açar

Savaşın şiddetlenmesi durumunda Bitcoin pek çok yatırımcı tarafından riskten korunma amacıyla kullanılıyor. ABD-Çin ticaret savaşları global ekonomiye etki edeceğinden Corona virüs pandemisiyle birlikte Bitcoin talebinde artış bekleniyor. Bitcoin fiat ve dijital ekonomiler arasında bir köprü vazifesi görüyor.

Bakınız:Teslanın sahibi Elon Musk kaç Bitcoin sahibi olduğunu açıkladı

koinmedya_brave

COVID-19 pandemisinin yarattığı kızgınlıkla tüm ülkelerin Pekin ile savaş için ABD arkasına sıralanmaları, Bitcoin’in bu durumun tek kazananı olmasını sağlayacak.

ABD başkanı Donald Trump, Xi Jinping yönetimini, COVID-19’un orjinini soruşturmaya zorluyor. Şu andaki durum, Sokulsky’nin söylediğine göre geçen yıldan daha büyük ticaret savaşlarının gelebileceğini gösteriyor.

Bu, an itibariyle fiyatlandırılmayan büyük bir risk. Enfeksiyon oranlarındaki artış devam ettikçe politikacılar suçluyu bulmayı isteyecekler. Ve açıkçası, hedefte Çin var.

Durumun sadece ABD ve Çin’de değil, tüm dünyada ekonomik büyümeyi yavaşlatması bekleniyor. Geçen yılki ticaret savaşları esnasında Trump her tweet attıkça petrol ve diğer tüketim maddelerinin fiyatlarının hızla yükseldiği görüldü. Bu da Çin yuanının 7 dolara kadar düşerek, varlık ve hisse senetlerinin elden çıkarılması riski ile karşı karşıya gelinmesine yol açtı.

Ticaret savaşları riski Bitcoin için yeni bir yükseliş anlamına gelir

Eğer son hadiseler tekrarlanırsa, Çinliler değeri düşen yuan yerine başka bir yere bakmak zorunda kalacaklar. Geçen yıl bu olduğunda Bitcoin %35 büyümüştü. Ve aynı durumun tekrarı halinde Bitcoin talebi patlama yapacaktır.

Çin ve ABD gümrük vergilerinin devamı  her iki ekonomiyi de rahatsız edebilir. Dahası, merkez bankaları durumu rahatlatmak için daha fazla para basarken Corona virüs pandemisi yayılmaya devam ediyor. Ancak pek çok yatırımcı, beklenen enflasyona karşı korunma maksadıyla Bitcoin’i riskten korunmak için uygun yatırım aracı olarak görüyor.

Kaynak

Etiketler: