1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Herkes 2 haftada 2x yapan o coini konuşuyor!

Herkes 2 haftada 2x yapan o coini konuşuyor!

Herkes 2 haftada 2x yapan o coini konuşuyor!
0
profitfarmers_koinmedya

BTC’nin ATH getiren rallisi ve dün gelen Ethereum rallisi gündemi meşgul ediyor. Ancak öyle bir coin var ki, son iki haftada yatırımcısına 2x kazandırdı.


Herkes 2 haftada 2x yapan o coini konuşuyor!

Son iki haftada gösterdiği artışla yatırımcısını mutlu eden coin THETA.

Theta coin fiyatı %180 artış gösterdi.

Theta network, kullanıcıların espor ve video oyunları hakkında dijital içerik izlemelerini sağlayan bir blockchain.

Protokolün yerel tokeni THETA fiyatı 20 Aralık-2 Ocak arasında, 0,867 dolardan 1,92 dolara yükseldi.

theta coin haber
THETA/USD TradingView

Theta fiyatına Mainnet 3,0 etkisi

Blockchain yerel tokenleri, protokellerden yapılan yüksek profilli açıklama ve duyurulardan sonra yükselme eğilimindedir.

Theta daha önce, 2021 baharında Theta Mainnet 3.0 planını hayata geçireceğini duyurmuştu.

Theta Mainnet 3.0’ın arkasında bulunan geliştirici ekip yaptığı açıklamada, “EdgeCast” teknolojisinin merkezi bir sunucu olmadan canlı video akışına izin vereceğini duyurdu.

Bu yeni, tamamen merkezsiz teknoloji, global çapta kullanıcılara, canlı video yayını ve aktarımı imkanı veriyor. Bütün bunlar Theta’nın P2P ağı üzerinden, binlerce ağ üyesi tarafından gerçekleştiriliyor. Bu hatta her hangi bir merkezi server ya da servis kullanılmıyor.

Kaynak

Theta coin haber: Google anlaşması balon mu?

Blockchain tabanlı video paylaşım platformu Theta, Google ile anlaştığına dair açıklamalarda bulundu. Bu açıklamanın ardından Theta fiyatlarında yüzde 50’nin üzerinde değer artışı yaşandı. Hatta 13 Mart tarihindeki dip değere kıyasla Theta fiyatlarındaki değer artışı %1,500’ü buldu.

theta coin haber Herkes 2 haftada 2x yapan o coini konuşuyor!

Ancak Theta-Google anlaşması hakkında ciddi şüpheler oluştu. The Block’un yöneticisi Larry Cermak, CoinDesk tarafından “Theta-Google Anlaşması” başlığı ile duyurduğu haberin altına ilginç bir cevap verdi:

“Gülmekten yarıldım. Google’un kimseyle anlaştığı yok. Klasik saçma açıklamalardan biri.”

Aşağıda Google haberi etkisi ile yaşanan Theta fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Fiyatlar önceden planlanmış şekilde hareket ediyor izlenimini veriyor.

theta coin haber Herkes 2 haftada 2x yapan o coini konuşuyor!

Theta coin haberlerine baktığımızda, Google anlaşmasının açıkça fiyatları manipüle ettiğini görüyoruz. Bu tür eylemler regüle edilmiş finansal piyasalarda gerçekleşmiş olsaydı ciddi hukuki karşılığı olacaktı. Theta’nın  ciddi para ve hapis cezası ile karşı karşıya kalma ihtimali vardı.

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum yorumları: Uzmanından şok Ethereum (ETH) yorumu

Ülkemizde de sermaye piyasalarındaki manipülasyonlar bankacılık kanunu çerçevesinde yasaklanmış durumda.

Bilgi Bazlı Piyasa Dolandırıcılığı (6362 sayılı SPKn md. 107/2):

6362 sayılı SPKn’nun 107 nci maddesinin ikinci fıkrasında (107/2), aynı maddenin birinci fıkrasında öngörülen işlem bazlı piyasa dolandırıcılığına paralel olarak, sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerini ve yatırımcıların kararlarını etkileyebilecek bilgiye dayanan bazı fiiller cezai müeyyideye bağlanmıştır. Bu düzenleme uyarınca, “sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan ve bu suretle menfaat sağlayan” kişilerin 3 yıldan 5 yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılacağı hükme bağlamıştır.

Kaynak