BTC : 65360 ₺ ETH : 1623 ₺ XRP : 1.375 ₺ LTC : 317.1 ₺ USDT : 6.8 ₺ XLM : 0.5329 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Tezos’un geçen yıl 10x yaptığını biliyor muydunuz!?

Tezos’un geçen yıl 10x yaptığını biliyor muydunuz!?

Tezos’un geçen yıl 10x yaptığını biliyor muydunuz!?
0
huobi_koinmedya

Tezos’un geçen yıl 10x büyümesi birçokları için şaşırtıcı olabilir. Yüksek piyasa değerine sahip kripto paralar arasında böyle bir benzer yükseliş yapan başka coin yok.


Tezos’un geçen yıl 10x yaptığını biliyor muydunuz!?

Eğer Bitcoin ve Ethereum’un fiyat olarak yakın zamanda patlama yaptıklarını düşünüyorsanız, bir de Tezos’a bakın.

Geçen yıl birçok kripto para güçlü toparlanma yaşladı. Bazılarında kazanımlar yüzde 100’ün üzerindeydi bu süre zarfında. Buna rağmen Tezos (XTZ) yüksel değerli kriptolar arasında geçen yıl yüzde 1000’den fazla büyüyen tek kripto oldu.

Aralık 2018’de 0.315 doların altında tüm zamanların en düşük değerini gören Tezos, yavaş yavaş gidişatı tersine çevirmeye başladı. 2019 yılı boyunca da değer olarak toparlandı. Kasım 2019 civarında ise fiyatı patlama aşamasına geçti. Bunun sonucunda kripto para sıralamalarda da daha yüksek yerlere geldi. Aralık 2018’de 22. sırada olan XTZ, bugün 10. sırada bulunuyor. Piyasa değeri de yükselerek bugünkü 2.5 milyar dolara ulaştı.

koinmedya_brave

İlgili – Tezos tüm zamanların zirvesinde! Artış devam eder mi?

Tezos bugün kripto para rallisinde de liderlik ediyor. Kripto para dünden bu yana yüzde 15 değer kazandı. XTZ fiyatı dün 3.78 dolara çıktıktan sonra bir miktar gerileyerek 3.73 dolara döndü.

Tezos'un geçen yıl 10x büyümesi birçokları için şaşırtıcı olabilir. Yüksek piyasa değerine sahip kripto paralar arasında böyle bir benzer yükseliş yapan başka coin yok.

Tezos’un geçen yıl 10x yaptığını söyledik. Tabii bu yükselişin arkasındaki sebepler de belli. Son altı ayda Tezos (XTZ) birkaç önde gelen kripto para borsaları tarafından listelendi. Bunlar arasında OKEx, Binance ve Coinbase de var. Bu durum da kripto paraya çok büyük erişilebilirlik ve likidite sağladı.

koinmedya_brave

Aynı şekilde bir proof-of-stake coin olan Tezos sahipleri de XTZ’lerini stake yaparak yaklaşık yüzde 6’lık bir kazanç sağlayabiliyor. Bu özellik 2019’un ikinci yarısında daha erişilebilir oldu. Çünkü birden fazla kripto para borsası Tezos stake etmeye destek vermeye başladı. Bu da insanları Tezos almaya ve satmaya teşvik etti. Bununla da coin için olan talep de arttı.

Kaynak

Etiketler: