fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tezos (XTZ) bu açılımla çıkış arıyor!

Tezos (XTZ) bu açılımla çıkış arıyor!

Tezos (XTZ) bu açılımla çıkış arıyor!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Monero gibi mahremiyet özelliği olsun ancak fiyatı Tether (USDT) gibi istikrarlı olsun! Bu talebi Tezos yeni projesi ile hayata geçirmeye hazırlanıyor.


Tezos (XTZ) bu açılımla çıkış arıyor!

2020 yılında Korona Salgınının etkili olduğu güne kadar kripto para piyasalarında tam bir Tezos (XTZ) fırtınası yaşanıyordu. Bu dönemde Tezos CoinMarketCap sıralamasında ilk 5’e kadar yükseldi. Ancak bu tarihten sonra Tezos sırasıyla top 10 ve top 20’deki konumunu kaybetti.

Tezos yazının kaleme alındığı saatte 5 dolar civarında alıcı buluyor. 3.7 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile Tezos, CoinMarketCap sıralamasında 22’nci sıradan işlem görüyor.

2021 yılının ilk günlerinde Tezos, 2020 yılında olduğu gibi iyi performans sergiliyor. 2 dolar düzeyinde yeni yıla merhaba diyen XTZ/USD paritesi, yazının kaleme alındığı saatte 5 dolar düzeyinde hareket ediyor.

Aşağıdaki grafikte XTZ fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

tezos gündem Tezos (XTZ) bu açılımla çıkış arıyor!

Tezos, 12 Şubat 2021’de (dün) 5.38 dolar ile tüm zamanların rekoruna imza attı. Ancak kripto para piyasalarında Tezos’un rakipleri daha iyi performans sergilediği için Tezos henüz ilk 20’e girebilmiş değil.

Son dönemde Tezos ekosistemindeki gelişmeler Tezos’u tekrardan top 20’ye sonrasında da top 10’a taşıyabilir.

Lütfen Bkz: Kripto para haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Bolt Labs tarafından Tezos ağına inşa edilen zkChannels; USDtz ve diğer Tezos stabil coin ailesi için özel işlemlere imkan tanıyacak. Bu sayede Tezos’un stabil coin’i USDtz ilk özel işlem yapan stabil coin unvanını kazanmış olacak.

Kısaca şu ana kadar mahremiyet odaklı para transferleri  Monero (XMR) gibi kripto paralar üzerinden gerçekleşiyordu. Monero’nun dez avantajı ise fiyatının aşırı dalgalanması. USDtz ise hem Modero gibi mahremiyet özelliğine sahip olacak hem de değeri Monero gibi aşırı dalgalı seyretmeyecek.

USDtz eğer iyi bir ivme yakalarsa XTZ talebi de bu durumdan olumlu etkilenecektir.

Aşağıdaki Tezos canlı fiyat grafiğini görüyoruz.

Ancak mahremiyet özellikli para transferlerinin ise her zaman bir regülatif engelle karşılaşma ihtimali var. Bu olasılığı da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: