1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tezos haber: XTZ’ye çıkış yaptıracak stratejik hamle!

Tezos haber: XTZ’ye çıkış yaptıracak stratejik hamle!

Tezos haber: XTZ’ye çıkış yaptıracak stratejik hamle!
0
“sportsbet”

Tezos gündem, haber ve son dakika gelişmeleri www.koinmedya.com’da. XTZ/USD paritesi son gelişmelerden nasıl etkileniyor?


Tezos (XTZ)’ye çıkış yaptıracak stratejik hamle!

Tezos (XTZ), Temmuz ve Ağustos aylarında mükemmel bir performans göstererek değerini 2 dolar bandındayken %100’ün üzerinde değer kazandı ve 15 Ağustos’ta 4 doların üstünü gördü. Ancak bu tarihten sonra serbest düşüşe geçen XTZ/USD paritesi, Kasım ayının ilk haftasında 1.80 dolara kadar geriledi.

Tezos yazının kaleme alındığı saatte 2.34 dolardan işlem görüyor. XTZ’nin toplam piyasa değeri 1.76 milyar dolar ve sıralamada 19’uncu büyük kripto para. Bitcoin’in ve bir kısım altcoinlerin ciddi değer kazandığı bu dönemi XTZ, yeteri kadar değerlendiremiyor. Beklenen çıkış Tezos’tan bir türlü gelmiyor.

koinmedya_telegram

Tezos yönetimi bu kısıttan kurtulmak için yeni çıkışlar arıyor. Tezos çıkışı DeFi (Merkezsiz Finans) endüstrisinde bulabilir. Tezos, DeFi yatırımcılarının dikkatini Wrapped Ethereum ile çekmeye çalışacak. Yeni DeFi platformu wETH (Wrapped Ethereum) Tezos blockhain’inde işlem görecek.

Lütfen Bkz: Tezos (XTZ) nedir? Tezos coin nasıl alınır, nasıl satılır? Geleceği var mıdır?

Yüksek işletim ücretlerinden mustarip olan DeFi yatırımcıları, Tezos ağında daha düşük işletim ücretlerinden faydalanabilir. Kripto varlıklarını Tezos ağındaki yeni DeFi platformlarına taşıyabilirler.

koinmedya_brave

StableTech’in kurucusu ve Wealthchain CEO’su Kevin Mehrabi, ETHtz tokenlarının 12 Aralık’tan beri Tezos ağında aktif olduğunu belirtiyor.

DeFi yatırımcıları, kripto para varlıklarını ve Ethereum’larını Tezos’taki DeFi platformlarına yatırarak staking getirisi olarak ETHtz token kazanabilirler.

Tezos, 12 Aralık’tan sonra DeFi açılımının da etkisi ile %15’lik bir prim artışı yaşadı. Bu canlılığın devamı gelir mi zamanla göreceğiz.

Aşağıdaki grafikte Tezos (XTZ)’nin 2020 yılı performansını görüyoruz.

tezos gündem Tezos haber: XTZ'ye çıkış yaptıracak stratejik hamle!Kaynak

Tezos gündem: Tezos (XTZ) helal sertifikası aldı

Tezos gündem: Tezos blockchain helal sertifikası için gerekli incelemelerden geçti. Blockchain ve buradaki işleyişi inceleyen İslami kuruluş, söz konusu blockchainin İslami finansın uyguladığı kurallara uygun olduğu sonucuna vardı. Bunanla blockchain teknolojisini araştırmak ve kullanmak isteyen ilgili finans kuruluşları için Tezos potansiyel bir kullanım alanı olacak.

Tezos Gulf, varlıklar ve uygulamalar için açık kaynak ve halka açık bir blockchain. Bu blokchain, Bahreyn merkezli Şeriat Kurumunu (Shariyah Review Bureau – SRB), kendisine danışman olarak atadı.

SRB, Tezos blockchainin yönetim mekeanizması, Proof of Stake (PoS) konsensüs sürecini ve resmi onaylama tekniklerini değerlendirerek helal sertifikası verdi. Buna göre kurum Tezos blockchainin İslami usullere uygun bir şekilde çalıştığını tescillemiş oldu.

İlgili – Tezos Rehberi: Tezos nedir? Tezos coin nasıl alınır, nasıl satılır? Geleceği var mıdır?

Tezos platformunu global doğrulayıcılar, araştırmacılar ve geliştiriciler topluluğu destekliyor. Dünyadaki ilk gerçek anlamda proof of stake olan blockchain olarak kabul ediliyor. Tezos blockchain çok farklı kesimler tarafından kullanılıyor. Çoğunlukla da geleneksel finans piyasalarındaki kurum ve kuruluşlar buraya başvuruyor.

Tezos Gulf Başkanı Waleed Rassuli, Tezos’un helal sertifika almasının İslami finansal kuruluşların da bu blockchaini kullanmasına yol açacağını söylüyor. Waleed Rassuli şöyle konuşuyor: “Dijital menkul kıymet ve tahvil için blockchain tabanlı seçenekleri araştırmak isteyen ve aynı zamanda İslami finansal kuruluşların ekosistemiyle uyumlu bir platformda tahvil çıkarmak isteyen İslami finans kurumlarının potansiyelini görüyoruz. Bizim blockchainin, İslami sektörü ileriye taşıyacak dijital varlık sınıfının canlı bir versiyonunu teşvik edeceğini umuyoruz.”

İlgili – Tezos fiyat tahmini 2020-2022-2025

İslami usullere uygun olduğuna yönelik sertifikayı ise Bahreyn merkezli Şeriat Kurumunu (Shariyah Review Bureau – SRB) verdi. SRB, 15 yılı aşkın süredir hizmet verdiği büyük ulusal ve uluslararası finans kurumları tarafından tanınıyor.

Açık kaynak ve halka açık bir blockchain olduğu için Tezos birçok finansal kuruluşun ilgisini çekiyor. Ayrıca proof of stake olması da ayrı bir cazibe kaynağı. Özellikle hükümetler ve resmi devlet kuruluşları blockchain olarak Tezos’u tercih ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: