BTC : 62529 ₺ ETH : 1566 ₺ XRP : 1.219 ₺ LTC : 288 ₺ USDT : 6.892 ₺ XLM : 0.4601 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. Tezos XTZ finans dünyasında büyüyor

Tezos XTZ finans dünyasında büyüyor

Tezos XTZ finans dünyasında büyüyor
0
huobi_koinmedya

Tezos XTZ finans dünyasında büyümeye devam ediyor. Biri Latin Amerika merkezli diğeri de Dubai merkezli iki büyük banka ile anlaşmaya vardı. Bu iki banka Tezos XTZ blockchain’i kullanacak.

Tezos XTZ finans dünyasında

Latin Amerika bankası BTG Pactual ve varlık yöneticisi Dalma Capital , güvenlik tokeni tekliflerini (STO’lar) başlatmak için Tezos blockchain’ini kullanacaklarını açıkladı. Bankalar, mevcut ve gelecekteki tüm token  düzenlemeleri tamamlandığında, anlaşmanın 1 milyar doların üzerinde bir değere ulaşacağını söyledi.

2019’un en çok kazandıran 10 kripto parası

koinmedya_brave

Tezos’tan büyük yatırım

Hırslı bir merkezsiz blockchain projesi olan Tezos, iki büyük yatırım bankası ile bir milyar doların üzerinde bir anlaşmaya vardı. Güney Amerika’daki en büyük yatırım bankalarından biri olan BTG Pactual ve Dubai merkezli bir varlık yönetim şirketi olan Dalma Capital, Tezos blockchain’ini güvenlik tokeni tekliflerini (STO’lar) başlatmak için kullanmayı planladığını açıkladı.

Zengo Libra coin için anahtarsız cüzdan oluşturdu

Resmi basın açıklamasına göre, bankalar Tezos’u çok çeşitli geleneksel ve alternatif yatırımları tokenize etmek için kullanmayı düşünüyorlar. Mevcut ve gelecek token çıkarımları, anlaşmayı 1 milyar doların üzerinde bir değere çıkaracaktır.

Draper Associates’in kurucusu ve CEO’su Tim Draper, “BTG Pactual ve Dalma Capital’in Tezos blockchain’i kullanmalarını görmekten ötürü heyecan duyuyoruz” dedi.

koinmedya_brave

Hem BTG hem de Dalma, halihazırda temel gayrimenkullerden ve önde gelen global spor kulüplerinden, öz kaynak ve borç paylarına kadar çeşitli tokenizasyon projeleri üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Blockchain dalgası

Küresel blockchain harcamalarının bu yıl 2,9 milyar dolara ulaşması, Orta Doğu’da ise 300 milyon dolardan fazla olması bekleniyor. Tezos ile ortaklık, BTG ve Tezos’un dijital varlık işlemlerini yaparak sayısallaştırma çabalarını geliştirmelerine yardımcı olacak.

Her iki banka da, blockchain  de yeni değil. Şubat ayında BTG Pactual STO başlatan ilk büyük yatırım bankası olmuştu. Dalma Capital, bankayla ReitBZ adlı Ethereum tabanlı token için ortak bookrunner olarak çalıştı.

“Banka protokol ve teknoloji agnostik kalmaya ve Ethereum protokolünü kullanmaya devam ederken, Tezos’u varlık tokenizasyonu için sağlam blockchain’li küresel bir oyuncu olarak görüyoruz” dedi Andre Portilho, STO girişimlerinden sorumlu BTG ortağı.

Büyük tehlike!! Ethereum  ve BNB arzlarının büyük çoğunluğu sadece birkaç cüzdana ait

Dalma Capital’in CEO’su Zachary Cefaratti, Tezos Vakfı ekibinin, şirketlerinin yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi bilgilerini tamamladığını söyledi.

Kaynak