BTC : 63400 ₺ ETH : 1576 ₺ XRP : 1.219 ₺ LTC : 286.6 ₺ USDT : 6.881 ₺ XLM : 0.47 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Piyasanın gözde iki projesi yakınlaşıyor: Tezos ve Chainlink ortaklığı

Piyasanın gözde iki projesi yakınlaşıyor: Tezos ve Chainlink ortaklığı

Piyasanın gözde iki projesi yakınlaşıyor: Tezos ve Chainlink ortaklığı
0
huobi_koinmedya

Son aylardaki performansı ile CoinMarketCap’te üst sıralara aday iki kripto para yakınlaşıyor. Tezos ve Chainlink güçlerini birleştiriyor.


Tezos ve Chainlink ortaklığı

Geçtiğimiz hafta Chainlink yatırımcıları, Coinbase’in Chainlink oracle hizmetini terk edeceği haberi ile üzülmüşlerdi. Coinbase, Chainlink’e alternatif kendi blockchain oracles alt yapısını kuruyor.

Chainlink, güvenli blockchain oracle ağı ile dış dünyadaki verileri blockchain’e aktarabiliyor. Yani Chainlink oracle servisi, internet dünyası ile blockchain dünyası arasında bir köprü hizmeti sunuyor.

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

koinmedya_brave

Tezos ekosisteminin güçlü iki uygulaması SmartPy ve Cryptonomic, akıllı sözleşmelerini güçlendirmek için Chainlink oracle servisini kullanacaklarını duyurdu.

Chainlink oracle servisi farklı kaynaklardan aldığı fiyatlama bilgilerini Tezos blockchain’inde işlem gören SmartPy ve Cryptonomic aplikasyonlarına gönderecek.

Chainlink oracle hizmetleri son günlerin yükselen platformu DEFI (merkeziyetsiz finans) aplikasyonları tarafından da ciddi talep görüyor.

Birçok firma Chainlink’ten oracle hizmeti satın alıyor. Bu işlemeler arasında Google, Swift ve Polkadot dikkat çekiyor.

koinmedya_brave

Tezos yöneticisi, tek eksiklerinin dış dünyadan veri sağlamak olduğunu ve bu problem Chainlink sayesinde aştıkları ifade etti.

Kaynak

Etiketler: