BTC : 87063 ₺ ETH : 3239 ₺ XRP : 2.22 ₺ LTC : 420.7 ₺ USDT : 7.395 ₺ XLM : 0.7741 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Tezos TOP 10 coin arasına girmeye hazırlanıyor

Tezos TOP 10 coin arasına girmeye hazırlanıyor

Tezos TOP 10 coin arasına girmeye hazırlanıyor
0
huobi_koinmedya

Tezos TOP 10 coin arasına girme hazırlığında. XTZ piyasa değerine göre ilk 10 arasına girme yolunda ilerliyor. Kripto para şu an Stellar’a (XLM) yaklaşıyor ve yer değiştirme ihtimalleri var.


Tezos TOP 10 coin arasına girmeye hazırlanıyor

Tezos projesi popülerlik kazanıyor. XTZ piyasası fiyatı da geçen hafta canlanma yaşadı. Sonuçta ise kripto para ile ilgili beklentiler daha da arttı. İlk zamanların şüpheleri geçtikten sonra XTZ daha geniş bir benimsenme görüyor. Kripto para ICO kazanım istatistiklerinin neredeyse hepsini iyileştirdi.

Matt Kaye (@MattDavidKaye) bu konuda tweetinde şöyle yazdı: “XTZ yakında TOP 10’da XLM’nin yerini almaya hazırlanıyor. Endeks bazlı fonlar XLM satarak yerine XTZ alıyor.”

https://twitter.com/MattDavidKaye/status/1204853656924905472?s=20

koinmedya_brave

Yüzde 20’lik haftalık kazançtan sonra XTZ 1.54 dolar gibi yüksek bir değerden işlem gördü. Piyasada son yaşanan genel düşüş bu ralliyi kısa kesmiş olabilir. Ancak buna rağmen şimdiye kadar XTZ en çok kazananlardan biri. Ayrıca Bitcoin (BTC) ve diğer varlıklardaki düşüş de Tezos’u cazip kılıyor olabilir.

İlgili – Chainlink ve Tezos kripto piyasası çöküşüne dayanabildi – Peki, neden?

TOP 10’daki yer değişimi ise XLM’nin artık gözden düştüğünün bir işareti olabilir. Çünkü Stellar arzını kontrol etme çabalarına rağmen fiyat düşmeye devam ediyor. Diğer yandan ise yavaş ve geç bir başlangıç yapmasına rağmen Tezos traderlerin ilgisini çekmeye başladı.

Kraken stake etme hizmeti ile geliyor

Bu arada talepteki artışın sebeplerinden biri de Tezos stake etme hizmetinde yaşanan artışlar. Borsalar artık adeta XTZ stake hizmeti vermek için bir biri ile yarışıyor. Bu da kripto para üzerinde kazanma şansını artırıyor. Çünkü işlem yapmadan bile duran pasif coinler için stake ödülü alabilirsiniz. XTZ stake ödülleri bu işe yatırılan coin sayısına göre değişiklik gösterebilir.

koinmedya_brave

Tabii bu arada stake yapılan coinler işlem yapılamaz ve çekilemez olacaklar. Kraken’de bu ödülü almak için XTZ’leri borsa tarafından oluşturulan özel “Staking Wallet”e koymak gerekiyor. Kraken de Tezos için stake hizmeti veren borsalar arasına katılıyor.

İlgili – Son zamanların gözdesi Tezos XTZ fiyat analizi

Kraken borsasının Twitter hesabından yapılan duyuruda şöyle deniliyor: “XTZ stake yaparak yüzde 6 getiri elde edin. 13 Aralık Cuma gününden itibaren Kraken’de.”

Bununla Kraken, Tezos stake için en yüksek kârı veren borsa. Yani traderlerin ellerindeki XTZ coinleri satmayıp HODL etmeleri için daha çok sebepleri var.

Kaynak

Etiketler: