BTC : 80704 ₺ ETH : 1.779 ₺ XRP : 43.9 ₺ LTC : 7.728 ₺ USDT : 336.7 ₺ XLM : 0.2301 ₺
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Haftanın önemli Tezos haberleri: XTZ’de beklentiler, yorumlar, analizler ve Tezos (XTZ) fiyat tahminleri

Haftanın önemli Tezos haberleri: XTZ’de beklentiler, yorumlar, analizler ve Tezos (XTZ) fiyat tahminleri

Haftanın önemli Tezos haberleri: XTZ’de beklentiler, yorumlar, analizler ve Tezos (XTZ) fiyat tahminleri
0

Chainlink (LINK) fiyatı, tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırarak yeni bir ATH kaydederken; gözler Tezos’a çevrildi. Tezos zirveye çıkan eski yoldaşı Link’in peşinden gidebilir mi? İşte Tezos haberleri, XTZ’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri ile ilgili en güncel bilgiler! 


Tezos haberleri ve XTZ tahminleri

Tezos zirveye tırmanan Link’in peşinden mi gidiyor?

Chainlink (LINK) fiyatı, tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırarak, yeni bir ATH kaydetti. Tezos da Link’i bir kez daha takip edebilir!

Tezos fiyatı zaten, uzun bir süredir Chainlink’i takip ediyordu. Birkaç gün önce yine LINK’ın başlattığı ralliyi izleyerek, benzer hareketler sergiledi. Fakat hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden oldukça uzak.

Tezos zirveye çıkan eski yoldaşı Link'in peşinden gider mi?

koinmedya_brave

Şu sıralar Tezos, Chainlink’in peşinden giderek büyük bir ralliye hazırlanıyor olabilir. Bu iki kripto para birimi arasındaki korelasyon göz önüne alındığında, XTZ için yakın vadede tüm zamanların en yüksek seviyesi mümkün olabilir.

Mayıs ayı Tezos haberleri ve XTZ tahminleri

Tezos blockchain platformunun yerel kripto para birimi XTZ, BTC paritesinde uzun süredir devam eden bir Omuz Baş Omuz (OBO) formasyonundan kurtuldu.

Eğer bu formasyon başarılı olsaydı, XTZ 523 SAT bölgesine kadar düşebilirdi. Formasyon geçersiz olduğu için, kripto şimdi daha yüksek seviyeleri kaydetmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

XTZ, 4.073 SAT ile kırdığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse yüzde 28 daha düşük. Ancak teknik görünüm, kripto para biriminin, ATH seviyesini yeniden test edebilecek potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.

Tezos’un piyasa duyarlılığı da hala pozitif. Ayrıca OBO’yu geçersiz kılan fiyat hareketleri de piyasa duyarlılığını olumlu etkilemeye devam ediyor.

tezos-haberleri-tezos-yorumlari-xtz-tahminleri-tezos-fiyat-tahmini-xtz-haberleri-koinmedya-comTezos fiyat tahmini – XTZ için sırada ne var? 

2019’un başından beri, XTZBTC günlük grafiğinde yavaş yavaş bir OBO paterni oluşuyordu. Traderler, üç ayrı fiyat zirvesinden oluşan bu formasyonun, yükseliş eğiliminin sona erdiğinin bir göstergesi olarak kabul ediyor. Ve potansiyel negatif kırılmaları ve fiyat hedeflerini tahmin etmede çok sık kullanıyorlar.

XTZ’de, yukarıdaki grafikte de gösterildiği gibi Bitcoin karşısında buna benzer bir formasyon oluşuyordu. Daire içindeki zirveler, XTZ’nin baş ve omuzlarını temsil ederken; kırmızı yükselen trend çizgisi de boyun çizgisi olarak hareket ediyordu.

25 Nisan 2020’de sağ omuz hizası oluştuktan sonra, XTZBTC paritesi, kırmızı zeminleri tekrar test etmek için aşağı yönlü bir düzeltme yaptı.

Buna göre, pariteyi 523 sat kadar düşürecek bir hareket gerçekleşebilirdi. Çünkü bu seviye formasyonun fiyat hedefi. Ancak bunun yerine, boyun çizgisini destek olarak kullandı ve teknik formasyonu tamamen geçersiz kıldı.

Kırmızı çizgiyi test ettikten sonra fiyat yüzde 21 civarında arttı. Genel hareket, kırmızıyla gösterilen yükselen trend çizgisini XTZ için önemli bir destek seviyesi yaptı.

Hattın yakınındaki satın alma baskısı da kripto para biriminin riskli düşüş bölgelerine girmesini engelledi. Sonuç olarak, XTZ, 2020 yılında Bitcoin’i bile yenerek en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olmaya devam ediyor.

Bu arada, pozitif temel dinamikler tarafından desteklenen XTZ, büyük olasılıkla 3.085 SATS’da yer alan %23.6 Fibonacci seviyesine doğru geri çekilmek için kırmızı trend çizgisini tekrar test edecek. Aynı zamanda, söz konusu direncin üzerindeki bir kırılma ise, üst hedefi 3.769-4.073 sats aralığına taşıyabilir.

Tezos haberleri –  Tezos artık Fransa’da 10.000 mağazada!

Fransız müşteriler artık, ön ödemeli kupon veya kart kullanarak 10.000 küçük alışveriş merkezi, tütün mağazası ve benzin istasyonlarından Tezos satın alabiliyor.

Entegrasyon, Digycode ile Tezos’un temel kodunun korunmasına katkıda bulunan Nomadic Labs’ın araştırma ve geliştirme ekibi arasındaki bir ortaklığın sonucunda ortaya çıktı.

tezos haberleri Haftanın önemli Tezos haberleri: XTZ'de beklentiler, yorumlar, analizler ve Tezos (XTZ) fiyat tahminleri

Fransa merkezli kripto para girişimcilik şirketi Digycode geçtiğimiz hafta, Nomadic Labs’ın araştırma ve geliştirme kolu ile ortaklık yaptı. Ve ön ödemeli kuponlar ve hediye kartları ile Tezos (XTZ) alımlarına destek verdi.

Bundan sonra Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve Dash dahil olmak üzere toplam altı farklı kripto para Digycode’un mağaza ağı üzerinden satın alınabilecek.

Digycode’un mağazalarından kripto satın almak isteyen kullanıcıların önce, KYC doğrulamasıyla şirketin web sitesi üzerinden bir hesap oluşturmaları gerekecek.

 Forbes ve ünlü yatırımcılardan Tezos yorumları 

“Bu kripto para Bitcoin’i parçalamak için yolda!” Birkaç gün önce Forbes’te yayınlanan bir haberde, Tezos’un Bitcoin’i geçmeye hazırlandığına yer verildi.

Bitcoin fiyatı, yılın başından bu yana yaklaşık %30 arttı. Bu yıl, şu ana kadar diğer varlıkların çoğundan daha iyi performans gösterdi ve elbette 2020’nin en karlı varlıklarından biri olmaya devam ediyor.

Ancak, nispeten daha küçük bir kripto para birimi olan XTZ, Ocak ayından bu yana neredeyse iki katına çıktı. Birçok analist, daha da yükselmesini bekliyor.

tezos-haberleri-tezos-yorumlari-xtz-tahminleri-tezos-fiyat-tahmini-xtz-haberleri-koinmedya-com

Bitcoin, son aylarda kripto para piyasası üzerindeki hakimiyetini artırsa da Tezos, yılbaşından bu yana %85 arttı. Geçtiğimiz yıl elde ettiği kazançlara ek olarak; bu artış, Tezos’a yaklaşık 1.9 milyar dolarlık piyasa değeri kazandırdı.

CoinMarketCap verilerine göre Tezos, yılın başlangıcında 15. en değerli kripto para birimiydi. Ancak şimdi ilk onda işlem görüyor ve XTZ ralliye devam ederse bazı rakiplerini hızla geride bırakabilir.

 Mati Greenspan’dan Tezos yorumları

Aynı zamanda bir Tezos yatırımcısı olarak tanınan, piyasa analiz firması Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan geçtiğimiz günlerde, Tezos ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu:

“Tezos şu anda, üzerine yeni projelerin inşa edildiği en popüler platformlardan biri gibi görünüyor. Tavsiye ettiğim birkaç proje de bu platformu kullanıyor. Ayrıca token piyasası, gelen arzın büyük bir kısmı staking platformlarına yönlendirilecek şekilde yapılandırılıyor.”

tezos haberleri Haftanın önemli Tezos haberleri: XTZ'de beklentiler, yorumlar, analizler ve Tezos (XTZ) fiyat tahminleriTezos nedir? 

“Kendi kendini değiştiren bir kriptografik ledger” olarak tasarlanan ve proof-of-stake olarak bilinen konsensüs modelini kullanan Tezos, dijital tokenler için favori bir blockchain ve kripto para birimi olarak ortaya çıktı.

Ancak, proof of work konsensüsü yerine, proof of stake modelini kullanan Tezos’un, Bitcoin gibi madenciliği yapılamaz.

Proof of stake blockchainlerinin genellikle daha ölçeklenebilir ve daha az enerji tükettiği biliniyor. Çünkü madencilerin, Bitcoin’de olduğu gibi, bir sonraki bloğu oluşturmak için karmaşık matematiksel problemleri çözmeleri gerekmiyor.

Ayrıca bu platformlar, token sahiplerinin ağ güvenliğine katılımını da teşvik ederler. Tezos sahipleri, fonları belirli cüzdanlarda saklayarak, XTZ’lerini stake eder ve zincirde yeni bloklar oluşturup doğrulamak için ödül olarak ek tokenler alabilirler.

tezos-haberleri-tezos-yorumlari-xtz-tahminleri-tezos-fiyat-tahmini-xtz-haberleri-koinmedya-com

Bir hedge fonu yöneticisi olan BitBull Capital’in genel müdürü Joe DiPasquale de Tezos hakkında şu ifadeleri kullanıyor:

“Tezos proof-of-work tabanlı bir kripto para değildir. bu yüzden madenciliği yapılamaz. Ancak, ilk ICO’lar döneminde ortaya çıkan gelecek vadeden projelerden biridir. Bu da seçkin, kaliteli projelere, piyasanın yükselişte olduğu zamanlarda bir avantaj sağlıyor.”

Geçen yıl Kasım ayında başlayan tezos rallisi, her 12 saatte bir 0,01 XTZ ödülü veren büyük ortaklıklar tarafından desteklendi. DiPasquale’ye göre de Tezos, son aylarda tezos tokenleri için stake desteği sağlayan bu platformlardan yararlandı. 

Kaynak

Kısa ve uzun vadeli Tezos fiyat tahminleri

Tezos, 2019 sonlarından itibaren, en çok yükselen kriptolardan biri oldu. %200’e varan bu dev yükseliş sürecinde, Tezos’la birlikte sadece Chainlink, kayda değer bir artış elde etti. 

Bununla birlikte Tezos fiyatı, son birkaç haftadır ciddi anlamda momentum kaybetti. 2.90$‘lık kritik direnç seviyesinin altına düştükten sonra toparlanamadı.

Tezos teknik göstergeleri hiçe saydı ancak Tezos için risk büyük

  • Tezos, son birkaç ay boyunca tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasına izin veren ciddi bir momentum elde etti.
  • Ancak kripto para birimi şimdi, bu yükselişin bir sonucu olarak ortaya çıkan teknik gücü kaybetme riskiyle karşı karşıya.
  • Analistlerin Tezos yorumları, kilit destek seviyesinin üzerinde kalmakta zorlandığı ve yakında ciddi bir düşüş baskısı görebileceği yönünde.

Tezos'a yatırım yapılır mı

Esasen yükseliş ivmesi, ilk olarak 2019’un sonlarında, yani Coinbase’de XTZ staking havuzunun başlatıldığı dönemde ortaya çıktı. Bu uygulama sayesinde, kullanıcılar yıllık yaklaşık %5 gibi bir ödül karşılığında tokenlerini stake edebiliyor.

Coinbase’e Tezos’un staking hizmetinin eklenmesi, sermayelerini büyütmenin yollarını arayan daha fazla yeni yatırımcının platforma katılmasını yol açtı ve bu da yükseliş trendini tetikledi.

Bununla birlikte, kripto para birimi yakın vadede ciddi bir düşüşe hazırlanıyor olabilir. Hatta bir sonraki düşüş, makro yükseliş trendini bile geçersiz kılabilir.

Tezos kritik direnci aşmazsa, ciddi bir düşüş riskiyle karşı karşıya kalabilir

2,30$‘lık son birkaç günün en düşük seviyelerinden toparlanmaya başlayan XTZ, yazımızı yayına hazırladığımız sırada, 2.56$’dan işlem görüyor. Ve şu sıralar, kripto piyasasında görülen yükseliş trendini yakından takip ediyor.

USD paritesi karşısında istikrar belirtileri göstermesine rağmen, XTZ’nin şu anda %8’in üzerinde işlem gören BTC’ye karşında zayıf olduğunu belirtelim. (USD karşısında %1,56 değer kazanırken, BTC karşısında %5,91 düşüş kaydediyor.

Bu zayıflık, USD paritesini de olumsuz etkileyebilir. Ancak Tezos, daha önce güçlü bir destek olan kritik direnç seviyesinin üzerinde kalmayı başarırsa, bu olasılık devre dışı kalabilir.

Piyasada etkili olan yükseliş trendinde, paritenin şimdilik bu direnci kırmış olduğu görülüyor. Bitcoin’de yaşanacak aşağı yönlü bir düzeltme, XTZUSD’nin bir kez daha bu direncin altına çekilmesine neden olabilir.

Bu arada, popüler bir analist son tweetinde bu seviyeden bahsetti. Ve 2.55$’ın üzerinde istikrar kazanamaması durumunda düşüş tehlikesinin artabileceğini açıkladı.

tezos-haberleri-tezos-yorumlari-xtz-tahminleri-tezos-fiyat-tahmini-xtz-haberleri-koinmedya-com

Kripto, bu kısa vadeli direnç seviyesinin üstünde istikrar kazanamazsa ciddi bir çöküşle karşı karşıya kalabilir.

Başka bir analist ise, negatif teknik görünüm hakkında konuştu. Ve mevcut fiyat seviyelerinden sıçrama yapamazsa, bunun, uzun vadede düşüş eğilimine geçmesi için yeterli olabileceğini belirtti.

“XTZ: Sıçrayacaksa, burada yapmalı, aksi takdirde aşağıdaki beyaz çizgiye doğru gidebilir.. Önemli bir pivot seviye olan önceki desteği kaybederse; bu hareket, makro düşüş eğilimi ile sonuçlanabilir.”

Tezos haberleri – Uzun vadeli XTZ tahminleri (4 mayıs)

Tezos fiyatı, son bir haftadır ciddi bir momentum kaybetti. Pozitif bir ivme yakalamayı başaramamasının nedenlerinden biri de paritenin, 2.90$‘lık kritik direnç seviyesinin altına düşmesi oldu.


Bir süredir parite, XTZ boğalarının hakimiyetini onaylamak için 2,50$’lık kritik bölgeyi koruma altına aldı. 3.00$’lık kritik direnç seviyesinin üzerinde gerçekleşecek başarılı bir kırılma, Tezos’a büyük bir rallinin kapılarını açabilir.

XTZUSD kısa vadede, ivme kaybetse de uzun vadeli yatırımcılar için, geleceği parlak bir proje olarak görülüyor. Şu da bir gerçek ki; Tezos, ekonomik belirsizlik dönemlerinde bile kendini kanıtlamayı başaran az sayıdaki kripto para projesinden biri oldu.

XTZ’nin, ardı ardına elde ettiği kazanımlar, daha fazla yatırımcıyı projeye çekmeye başladı. Peki XTZ’yi özel kılan şey ne? XTZ’nin geleceği neden parlak?

Yakın ve uzun vadeli XTZ fiyat beklentileri, Tezos yorumları, analizleri ve fiyat tahminlerinden önce, son zamanların önemli Tezos haber ve gelişmelerine göz atalım.

tezos haberleri Haftanın önemli Tezos haberleri: XTZ'de beklentiler, yorumlar, analizler ve Tezos (XTZ) fiyat tahminleri

Tezos Haberleri: Tezos ve Chainlink ortaklığı

Geçtiğimiz hafta, Coinbase’nin Chainlink oracle hizmetinden ayrılacağı yönündeki haberler, Chainlink yatırımcılarını üzmüştü.

Chainlink, güvenli blockchain oracle ağı ile dış dünyadaki verileri blockchaine aktarabiliyor. Yani Chainlink oracle servisi, internet dünyası ile blockchain dünyası arasında bir köprü hizmeti veriyor.

Coinbase’nin, Chainlink’e alternatif kendi blockchain oracles alt yapısını kurmaya hazırlanmasının ardından, son aylardaki performansı ile göz dolduran iki kripto para güçlerini birleştirme kararı aldı.

Tezos ekosisteminin güçlü iki uygulaması SmartPy ve Cryptonomic, akıllı sözleşmelerini güçlendirmek için Chainlink oracle servisini kullanacaklarını duyurdu.

chainlink haberleriChainlink oracle servisi farklı kaynaklardan aldığı fiyatlama bilgilerini Tezos blockchaini üzerinde işlem gören SmartPy ve Cryptonomic aplikasyonlarına gönderecek.

Ayrıca Chainlink oracle hizmetleri son zamanlarda popülerleşen DEFI (merkeziyetsiz finans) aplikasyonları tarafından da ciddi talep görüyor.

Birçok firma Chainlink’ten oracle hizmeti satın alıyor. Bu işletmeler arasında en dikkat çekenleri ise; Google, Swift ve Polkadot.

Tezos yöneticisi, tek eksiklerinin dış dünyadan veri sağlamak olduğunu ve bu problemi de Chainlink sayesinde aştıkları ifade ediyor.

Tezos yorumları – Uzun vadeli Tezos fiyat tahmini

Tezos’un kurucuları Arthur ve Kathleen Breitman, projeden ayrılmayı düşündüklerini ima ettikten sonra, proje sert eleştiriler almaya başladı.

Dahası Arthur’un yakın zamanda Tezos Teknik Danışma Kurulundan çıkarılması ve Kathleen’in protokolü yönetmek istememesi, XTZ destekçileri arasında endişelere sebep oldu.

Topluluk arasında endişeler devam ederken, Tezos XTZ, “FUD” olarak bilinen piyasaya etkenine yenik düşmedi.  Hatta 11 Mart’ta tüm piyasa çöküşü sırasındaki kayıpları geri kazanmayı başardı.

Bu tarihten sonra XTZ toplamda, yaklaşık %187 oranında yükseliş kaydetti. Ve pek çok teknik endeks kripto para biriminin daha fazla yükseliş için hazırlandığını ortaya koydu. Bu endekslere göre, Tezos özellikle uzun vadeli yatırım konusunda hala umut vadediyor.

Haftanın önemli Tezos haberleri: XTZ'de beklentiler, yorumlar, analizler ve Tezos (XTZ) fiyat tahminleri

XTZ haberleri – Tezos geleceği nasıl?

Tezos (XTZ),  geçtiğimiz ayın en iyi performans gösteren kriptolarından biriydi. %200’e yaklaşan bu dev yükseliş sürecinde, Tezos’la birlikte sadece Chainlink, kayda değer bir artış elde etti.

Esasen bu güçlü momentumun arasındaki en önemli faktör, proof-of-stake (PoS) piyasasına hakim olan genel yükseliş eğilimiydi. Elbette, Tezos’un bu alandaki rakiplerinin birçoğu da XTZ ile birlikte, yukarı yönlü muazzam bir ivme yakaladı.

Tezos fiyatı neden yükselebilir? – Proof-of-Stake piyasasındaki gelişmeler ve Tezos haberleri

Bir blockchain araştırma şirketi olan Messari’nin yakın tarihli bir raporuna göre, giderek popülerleşen staking hizmeti, ikinci çeyrekte daha da güçlü bir trend haline gelebilir.

Nitekim, Coinbase ve Binance gibi sektörün en büyük kripto para borsaları, kullanıcıların tokenlerini otomatik olarak stake etmesine izin vermeye başladı.

Bu nedenle, daha fazla borsa ve muhafaza platformu (hatta belki de fonlar) staking platformlarını desteklemeye başladığında, staking, yakın gelecekte çok daha önemli bir sektöre dönüşebilir.

Burada konunun önemine binaen, Tezos’daki dev yükseliş trendinin, Coinbase’nin, platformda stake edilen XTZ tokenleri için staking ödülleri vermeye başlamasıyla aynı zamana denk geldiğini hatırlatmakta fayda var.

Esasen, 2019’un Kasım ayında XTZ, 1.00 doların altında işlem görüyorken, Coinbase bu özelliği platformunda uygulamaya koydu. Ve duyuru yapıldıktan hemen sonra, kripto yaklaşık 4.00$‘a kadar yükseldi.

PoS projelerinin gelişmesi ve staking alanındaki girişimlerin artmasıyla benimsenme noktasında büyük bir dönüşüm başlayabilir. Bu da önümüzdeki çeyrekte Tezos ve diğer PoS tokenlerin daha büyük bir ivme kazanmasına yardımcı olabilir.

Bu arada, geçtiğimiz hafta sonunda, Weiss Crypto Ratings en iyi kripto para birimi projeleri listesini açıkladı. Weiss Crypto Rating sıralamasında Tezos, Bitcoin’in önüne geçti. Teknolojisi yönüyle birinci sıraya Tezos yerleşirken, Bitcoin on birinci sırada yer aldı.

Elde ettiği büyük kazanımlar Tezos’u, bu yılın en iyi performans gösteren kripto paralarından biri yaptı. Elbette, Tezos hayranları sürekli olarak, kripto para biriminden övgüyle bahsediyor. En önemli argümanları ise, XTZ’nin diğer projelerin oldukça üzerinde bir staking fonksiyonuna sahip olması.

Topluluğun desteği, stake edilen XTZ oranından da açıkça anlaşılıyor. Stakingrewards.com’a göre, XTZ’nin neredeyse %79’u şu anda stake ediliyor. Bu da Tezos’u, kripto sektöründe en çok stake edilen token haline getiriyor.

tezos haberleri Haftanın önemli Tezos haberleri: XTZ'de beklentiler, yorumlar, analizler ve Tezos (XTZ) fiyat tahminleri

Tezos fiyat tahminleri – Tezoz boğaları daha yüksek seviyeleri hedefliyor!

Bazıları, kripto para biriminin son rallisinin ardından böyle bir yükseliş görünümünü oldukça spekülatif bulabilir. Fakat yine de bu sinyal göz ardı edilmemeli. 

Çünkü, Bitcoin’in blok ödülü yarılanması (halving)’nın yaklaşmasıyla, kripto piyasası bir coşku ve yüksek volatilite dönemine girebilir.

Bu koşullar altında, Tezos’a yönelik talep artışı, XTZ’nin son zamanların en yüksek seviyesi olan 2,90$ ve 3$’da trend çizgisi ile oluşan kritik direncin üzerine çıkmasına izin verebilir.

Boğa momentumuna, muhtemelen panik alımları eşlik edecek. Eğer böyle olursa, XTZUSD sırasıyla 3,4$, 3,7$ ve ardından 4$’daki bir sonraki direnç seviyelerini test etmek için harekete geçebilir.

XTZUSD fiyat grafiği

tezos haberleri Haftanın önemli Tezos haberleri: XTZ'de beklentiler, yorumlar, analizler ve Tezos (XTZ) fiyat tahminleri

Aksi durumda ortaya çıkabilecek satış baskısı, iyimser senaryoyu tehlikeye sokabilir. Kritik dirençten geri çevrilirse, bu sinyaller geçersiz olabilir. Ve XTZUSD, %78.6 veya %61.8 Fibonacci düzelme seviyelerine düşebilir. Bu destek bölgeleri ise sırasıyla 2.50$ ve 2.20$’da yer alıyor.

Mevcut XTZ fiyat aralığı, kriptonun 12 Mart’taki tüm piyasayla birlikte yaşadığı büyük düşüşünün ardından gördüğü en yüksek fiyat seviyesine yakın. Dolayısıyla bu seviyenin üzerinde oluşacak bir kırılma, teknik açıdan çok önemli.

tezos-haberleri-tezos-yorumlari-xtz-tahminleri-tezos-fiyat-tahmini-xtz-haberleri-koinmedya-com

Tezos teknik analizi, orta ve uzun vadeli Tezos fiyat tahmini  

  • Tezos’un yerel kripto para birimi XTZ, pozitif bir geri dönüş indikatörü olan Ters BARR oluşturdu.
  • XTZUSD paritesi, yukarı yönlü hedefini %50’ye yükseltti. Ve önemli bir teknik direncin üzerine çıkmaya hazırlanıyor.
  • Son günlerde kripto para piyasasının geneline hakim olan pozitif görünüm, Tezos fiyatındaki yükseliş senaryosunu destekliyor.

Teknik analizde yer alan bir yükseliş indikatörüne göre, çok amaçlı bir blockchain olan Tezos’un yerel tokeni XTZ, ikinci çeyrekte %50’lik bir ralli yapabilir.

Haftanın önemli Tezos haberleri: XTZ'de beklentiler, yorumlar, analizler ve Tezos (XTZ) fiyat tahminleri

Tezos fiyat tahmini ve teknik formasyonlar

Piyasa değerine göre dokuzuncu en büyük kripto para birimi, düşüş eğiliminin tersine döndüğünü gösteren bir formasyon olan Ters Bump and Run (BARR) oluşturdu.

Önce, 19 Şubatta 3,92 dolar ile yılın en yüksek seviyesini kaydetti. Sonra, kademeli olarak geri çekildi. Ancak daha sonra büyük bir düşüş yaptı ve neredeyse yüzde 71 oranında değer kaybetti.

Ardından kripto para, grafikte Rollover (pozisyon yenileme) olarak ifade edilen dönemde yaklaşık %104 oranında toparlandı. Bu da alçalan trend çizgisinin direnci üzerinde bir kırılmaya neden oldu. Ve böylece Tezos fiyat grafiğinde, ters bir BARR paterni oluştu.

Bu patern, genellikle geri dönüş noktasını bulmak için kullanılır. Bu nedenle, Mart ayının ortalarında dip seviyeyi doğru belirleyen ve buradan işlem açan traderlar, oldukça cazip bir kâr elde etmeyi başardı. Fakat parite, kritik direncin üzerine çıkabilirse, fiyatın çok daha fazla yükselmesi mümkün.

BARR formasyonu doğrultusunda, XTZ’nin daha üst hedeflere ulaşmak için yukarıdaki grafikte gösterilen kırmızı alanın üstünde kalmaya devam etmesi gerekiyor.

2020 Şubat-Mart döneminde, Tezos’un düşüş trendinde destek olarak rol oynayan bu aralık, 2.37$ ve 2.47$ arasında bulunuyor. Bir kez daha yukarı doğru kırıldığında, XTZUSD paritesi BARR formasyonunun “Rollover and Run” (toparlanma ve yükseliş) trend çizgisine dokunabilir. Ve Tezos fiyat tahmini sonucuna göre, burada boğaların ilk hedefi 3.26$ olur.

tezos-haberleri-tezos-yorumlari-xtz-tahminleri-tezos-fiyat-tahmini-xtz-haberleri-koinmedya-com

Aksi takdirde, fiyat direnç aralığının üzerine kırılmayı başaramaz ve destek trend çizgisinin altına düşebilir. Bu da alçalan eğilim hattındaki direncin, yeniden test edilmesine neden olabilir.

Aşağı yönlü daha fazla hareket, kripto para biriminin, formasyonda Bump trend çizgisine çarpmasına neden olabilir bu da büyük bir fiyat düşüşüne yol açabilir.

Fakat yukarıda bahsettiğimiz temel dinamikler, boğaları destekliyor ve Tezos (XTZ) temel dinamikleriyle güç kazanmaya devam edeek gibi görünüyor.

Tezos yorumları ve XTZ tahminleri

Bu arada Tezos’un 2019 yılı performansına bakacak olursak, kriptonun geçtiğimiz yıl muhteşem bir performans sergilediğini görebiliriz. 2019’a 0,47 dolarlık işlem fiyatıyla başlayan kripto, yıllık bazda Bitcoin’den bile çok daha iyi bir performans sergiledi. Ve %269.93 oranında değer kazandı.

Aşağıda gösterilen altı aylık XTZUSD fiyat grafiğinden de anlaşılacağı üzere Tezos, bu süreçte %33,12 değer kazandı. 16 Haziran’da 1.298$’dan işlem görürken, 13 Aralık’ta 1.728$’a yükseldi.

tezos-haberleri-tezos-yorumlari-xtz-tahminleri-tezos-fiyat-tahmini-xtz-haberleri-koinmedya-com

Tezos yorumları – Temel dinamikler XTZ’de boğa koşusu sinyali veriyor! 

Şüphesiz XTZ, 2020’de de kripto para piyasasının en kârlı varlıklarından biri oldu. Tezos blockchain ağı bir dizi gelişme ile birlikte kitlesel kabul noktasında bir patlama gösterdi. Ardından, tokenin yükseliş eğilimi özellikle Nisan ayında hız kazandı.

Ayrıca yakın zamanda, dijital transfer platformu Vertalo ve ticaret sistemi tZero, Tezos blockchaini üzerinde 300 milyon dolar değerinde gayrimenkulü tokenize etmek için bir araya geldi.

Ayrıca, Ethereum geliştirici ortamı Truffle, Tezos’a destek eklediğini ve kullanıcılarının blockchainde uygulamalar geliştirmesine ve dağıtmasına izin verdiğini açıkladı.

Sonuç olarak; XTZUSD fiyatı, Tezos ağındaki gelişmelerle birlikte, 2020’nin ikinci çeyreğinde ve sonrasında da yükselmeye devam edebilir. 

Tezos haberleri, XTZ yorumları ve XTZ fiyat tahminleri hakkında daha fazlası için tıklayınız.