BTC : 81803 ₺ ETH : 2805 ₺ XRP : 2.123 ₺ LTC : 412.6 ₺ USDT : 7.034 ₺ XLM : 0.7564 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tether’in (USDT) patlayan arzı yeni bir BTC rallisi anlamına gelebilir

Tether’in (USDT) patlayan arzı yeni bir BTC rallisi anlamına gelebilir

Tether’in (USDT) patlayan arzı yeni bir BTC rallisi anlamına gelebilir
0
huobi_koinmedya

Tether’in (USDT) patlayan arzı yeni bir BTC rallisi anlamına gelebilir. Bitcoin ile USDT arasındaki korelasyon her zaman böyle bir ihtimale işaret ediyor.


Tether’in (USDT) patlayan arzı yeni bir BTC rallisi anlamına gelebilir

Tether’in (USDT) toplam piyasa değeri ile Bitcoin’in fiyat hareketleri arasında bir korelasyon olduğu düşünülüyor. Tether arzında önemli ölçüdeki yükselişten sonra yatırımcılar da BTC fiyatının artmasını bekliyor. Yatırımcılar yeni bir BTC rallisi bekleyebilir mi?

2020 için her zaman “kripto paraların yılı” olacak deniliyordu. Bu aralar en merakla beklenen olay ise Bitcoin’in yaklaşan üçüncü halving olayı. Bir de daha önce benzeri hiç görülmemiş oranda, Mart ayından bu yana bir stabil coin arzı artışı var. En önemli altı stabil coinin toplam piyasa değeri 8.7 milyar dolara ulaştı. Aralarında en büyük paya Tether (USDT) sahip ve 7.52 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

Coincodex.com’in verilerinin de gösterdiği gibi, stabil conilerin piyasa değeri Mart’ta 5 milyar dolardı ve sekiz ay boyunca da bu seviyede kalmıştı. Ardından ise iki ay gibi kısa bir sürede 8.7 milyar dolara çıktı. Bu kadar artış da tartışmalara yol açtı. Yatırımcıların çoğunluğu da stabil coin arzındaki bu artışın yeni bir BTC rallisine yol açabileceğine inanıyor.

koinmedya_brave

İlgili – Güncel (5 Mayıs 2020) Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Yeni bir BTC rallisi anlamına gelebilir. Bitcoin ile USDT arasındaki korelasyon her zaman böyle bir ihtimale işaret ediyor.

USDT arzı Bitcoin alım gücünü öngörüyor

Stabil coinler, kripto para piyasasında de facto bir nakit şeklinde kullanılıyor. Stabil conilerin değeri bir dış kaynağa bağlı olduğu için “stabil” (sabit) bir değeri olduğu düşünülüyor. Bitcoin ile kıyaslandığında. Fiat para ile kıyaslandığında blockhain teknolojisinin avantajlarından yararlanıyor. Kolay ödeme ve sair.

İlgili – Pantera CEO’su Bitcoin en fazla kaç dolar olur sorusunu cevapladı

koinmedya_brave

Bitcoin ile korelasyon

USDT arzı ile BTC fiyatı arasında bir korelasyon olduğu genel olarak kabul gören bir kanı. Yani artan USDT arzı, bir Bitcoin alımına ve bu da BTC fiyatının yükselmesine yol açabilir.

18 Mart’ta USDT’nin toplam arzı 4.11 milyardı. İki ay gibi kısa bir sürede Tether 3.41 milyar dolar USDT daha bastı ve piyasa değerini ikiye katladı.

Birçoklarına göre bu BTC fiyatının halvingden sonra artacağı konusunda piyasada olan genel inanışa bağlı. Yani traderler yeni bir BTC rallisi bekliyor.

Kaynak

Etiketler: