BTC : 64238 ₺ ETH : 1604 ₺ XRP : 1.377 ₺ LTC : 317.1 ₺ USDT : 6.798 ₺ XLM : 0.4827 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Tether yeni USDT bastı: Gözler Bitcoin’de

Tether yeni USDT bastı: Gözler Bitcoin’de

Tether yeni USDT bastı: Gözler Bitcoin’de
0
huobi_koinmedya

İstikrarlı kripto para sınıflandırmasına giren Tether, 60 milyon dolarlık yeni USDT bastı ve gözler Bitcoin’e çevrildi. Bitcoin toparlanabilecek mi?


Tether yeni USDT bastı

Corona virüsü ve petrol savaşlarının ardından Bitcoin, 3 gün üst üste değer yitirdi. Fiyatlar 9,200 dolardan 7,660 dolara kadar geriledi. Bugün kısmi bir düzeltme yaşayan Bitcoin, 8,000 bin dolarlık direnci kırmaya çalışıyor. Aşağıdaki grafikte BTC fiyatlarındaki günlük değişimi görüyoruz. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin için 3 günün ardından Salı gününe has zayıf bir yeşil mum oluşmaya başladı.

yeni usdt

Kripto para piyasalarını ilgilendiren diğer gelişme ise Tether’in piyasaya yeni kripto para sürmesi oldu. Tether, 60 milyon dolar değerinde yeni USDT bastı. 5’inci büyük kripto paranın para arzını arttırması, Bitcoin için neden önemli?

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Petrol fiyatlarıyla beraber Bitcoin fiyatları da çakılıyor

Tether kripto para piyasalarında değişim aracı görüyor. Kripto paralar arasında geçişler ve hatta kripto paralar ve fiat paralar arasındaki geçişler belli oranda Tether gibi istikrarlı kripto paralar üzerinden gerçekleşiyor. Bilindiği üzere Tether değerini 1 dolara eşitlemiş istikrarlı bir kripto para. Tether bu özelliği ile en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para. Örneğin yazının kaleme alındığı saatte son 24 saat diliminde Tether işlem hacmi 55 milyar dolar, Bitcoin’in ise 42 milyar.

Bu nedenle Tether arzının artması kripto para piyasalarında likiditenin artması şeklinde yorumlanabilir. Yine geçmiş dönemlerde Tether arzındaki artışların ardından Bitcoin’de değer artışları yaşandığı gözlendi.

Gözler Bitcoin’de.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Bitcoin ölüyor mu söylentileri tekrardan gündemde

Kaynak

Etiketler: