BTC : 82825 ₺ ETH : 2855 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 358.3 ₺ USDT : 7.639 ₺ XLM : 0.5859 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriKurumsal Haber
  3. CTO’dan ağır dram içeren açıklama: “Tether tokenler çok popüler kıyamadık”

CTO’dan ağır dram içeren açıklama: “Tether tokenler çok popüler kıyamadık”

CTO’dan ağır dram içeren açıklama: “Tether tokenler çok popüler kıyamadık”
0

Tether tokenler çok popüler kıyamadık. Tether CTO’su neden hiçbir zaman ERC20 tokenleri yakmadıklarına gerekçe olarak böyle bir açıklamada bulundu.


Tether tokenler çok popüler kıyamadık

Kısa süre önce Tether’in Ethereum (ETH) tabanlı varlıklarını yakmadığı, bunun yerine tokenleri envantere taşıdığı ortaya çıkmıştı. Tether neden böyle yaptıklarına açıklama getirdi. Şirkete göre bu ERC20 tokenler çok popüler ve bundan dolayı tek bir tanesini bile yakmamışlar.

İlgili – Bitfinex Tether konusunda piyasayı fena halde kandırıyor

Flipside Crypto, bu konudaki raporunda, Tether’in Ethereum bazlı stabil coinlerini hiç yakmadığı sonucuna varmıştı.

koinmedya_brave

Raporda şöyle deniliyor: “Biz ayrıca hiçbir tokenin “yakma” kategorisine gitmediğini görüyoruz. Bu da şu demek. Nisan ayı boyunca hiçbir USDT token yakılmadı. USDT’nin tam geçmişine baktığımızda da aynı manzara. Hiçbir zaman Ethereum üzerindeki tokenler yakılmamış.”

Ethereum çok popüler

Hem Tether hem de Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, kripto basınının isteği üzerine yaptığı açıklamada, şirket olarak Omni ve Tron ağı üzerindeki tokenleri yaktıklarını belirtiyor. Ancak basılmış, buna rağmen piyasaya sürülmemiş ve karşılığı olmayan ERC20 tokenleri ise “envanterde” tuttuklarını söyledi.

Ardoino şunları söyledi: “Şimdiye kadar Ethereum bazlı USDT yakmadık. Şimdiye kadar Omni ve Tron üzerindeki ihtiyaç durulmayan USDT’leri yaktık. Ethereum, son ayların en popüler blockchaini ve ERC20 bazlı USDT’ye olan talep de yüksek. Buna uygun olarak arz düzenlemesi sırasında Tether, yetkilendirilmesi yapılmış ama piyasaya sürülmemiş karşılıksız tokenleri gelecek talep için envantere taşıyor.”

Tether tokenler çok popüler kıyamadık. Tether CTO’su neden hiçbir zaman ERC20 tokenleri yakmadıklarına gerekçe olarak böyle bir açıklamada bulundu.

Tether’in varlıkları Kaynak: Tether

Tabii şirketin tokenleri yakması ve daha sonra ihtiyaç halinde yenilerini basması daha iyi olurdu. Böyle olursa şirket ve onun rezerv politikaları ile ilgili şüpheler de ortadan kalkardı.

Kaynak

Etiketler: