BTC : 65910 ₺ ETH : 1644 ₺ XRP : 1.381 ₺ LTC : 321.3 ₺ USDT : 6.744 ₺ XLM : 0.5607 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Tether sessiz sedasız yükseliyor

Tether sessiz sedasız yükseliyor

Tether sessiz sedasız yükseliyor
0
huobi_koinmedya

Tether sessiz sedasız yükseliyor. Çünkü kimse fark etmese de Tether (USDT) resmi verilere göre 6 milyar dolar seviyesini geçti.


Tether sessiz sedasız yükseliyor

Tether Hazinesi, toplam varlıkları ile ilgili verileri sitesinde açıkladı. Bunun üzerine şirketin toplam varlık sayısının yeni bir rekor kırdığı fark ediliyor. Artık 6 milyar USDT eşiğini geçti.

Tether’in sitesindeki son verilere göre, toplam USDT miktarı şu an 6,141,809,416.36 dolar. Yani Tether kısa süre önce yeni bir rekor kırmış görünüyor.

Alistair Milne (@alistairmilne) da bu konuyu tweetine taşıyarak şöyle diyor: “Tether USDt yakın zamanda 6 milyar doları geçti ve neredeyse kimse fark etmedi.”

koinmedya_brave

Dolaşımda olan USDT tokenlerin büyük bir bölümü Ethereum blockchaininde basıldı. Buna rağmen USDT aynı zamanda TRON (TRX), EOS ve Liquid ile Tether’in kendi blockchaini Omni’de de var.

Tether sessiz sedasız yükseliyor. Çünkü kimse fark etmese de Tether (USDT) resmi verilere göre 6 milyar dolar seviyesini geçti.

İlginçtir ki kripto paraları izleyen CoinMarketCap gibi siteler hala Tether’in piyasa değerini 4.6 milyar dolar olarak göstermeye devam ediyor. Hiçbir site şimdiye kadar Tether’in sitesindeki verileri yansıtmadı. Ama yine de yakın bir zamanda onların da verileri güncellemesini bekleyebiliriz.

koinmedya_brave

İlgili – Tether’e açılan davalar birleştiriliyor

Tartışmaların odağındaki stabil coin

Tether sessiz sedasız yükseliyor ve 6 milyar dolar piyasa değerini geçti. Çünkü son iki haftada sürekli USDT basmaya devam etti. Bu süre zarfından rekor düzeyde USDT basımları yapıldı. Bu durum borsaların da öncekilere kıyasla daha fazla USDT biriktirmesine yol açıyor. KoinMedya olarak daha önce bu durumu haber vermiştik.

İlgili – Borsalardaki Tether birikimler tüm zamanların zirvesinde!

Bütün bunlara rağmen USDT ile ilgili tartışmalar hiçbir zaman sona ermiyor. Zaman zaman USDT’lerin Bitcoin fiyatını manipüle etmekte kullanıldığı ifade ediliyor. Zaman zaman ise ABD Doları’na bire bir oranında sabitlenen stabil coinin kasasında basılan Tether miktarında dolar olmadığı da tartışılıyor. Ayrıca Tether ile ilgili devam eden bir mahkeme de var.

Tether şu an dördüncü en büyük kripto para ve bir yıl önce böyle bir şeyin olmasına imansız gözüyle bakılıyordu.

Kaynak

Etiketler: