BTC : 84254 ₺ ETH : 2800 ₺ XRP : 2.085 ₺ LTC : 399.1 ₺ USDT : 7.343 ₺ XLM : 0.7429 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Tether piyasaya ilave 100 milyon dolar değerinde USDT sürdü

Tether piyasaya ilave 100 milyon dolar değerinde USDT sürdü

Tether piyasaya ilave 100 milyon dolar değerinde USDT sürdü
0
huobi_koinmedya

Tether piyasaya ilave 100 milyon dolar değerinde stabil coin daha sürdü. Daha 5 gün evvel yaratılan 150 milyon adet USDT’nin etkisi kısa süre içinde görüldü. Peki bu yeni USDT fiyatı 9500 dolar üzerine taşıyabilir mi?


Tether Piyasaya İlave 100 Milyon Dolar Sürdü

Sosyal medyada özellikle Twitter’da masif kripto para hareketlerini takip eden hesaplar var. Büyük miktardaki BTC, XRP, ETH veya diğer dikkat çeken paraların hareketlerini anında takipçilerine haber veriyorlar. Bu hesaplardan biri bugün büyük bir Tether hareketinin gerçekleştiği haberini verdi.

https://twitter.com/whale_alert/status/1140265134306275328

koinmedya_brave

 

Haber doğrudan doğruya Tether’in yeni USDT basımı ile ilgiliydi. Yani firma yeni USDT’leri dolaşıma sokmuş durumda. Hatırlarsanız 5 gün önce 11 Haziran’da firma 150 milyon dolarlık USDT piyasa sürmüş ve devamında BTC pump söylentileri baş göstermişti

Linkini verdiğimiz haber başlığındaki soruya piyasa bugün cevap verdi: EVET. Bitcoin bugün erken saatlerde 9300 doların üzerine çıkmayı başardı. Yani yazıda belirtildiği gibi piyasaya yeni USDT sürülmesi Bitcoin fiyatında ani yükselişlere sebep olabiliyor.

5 gün önceki 150 milyon USDT’den sonra bugün piyasaya ilave 100 milyon dolarlık USDT daha sürüldü. Peki bu yeni sürüm USDT’ler yeni bir pump’a sebep olur mu? Kripto piyasası bu konuda iyimser:

koinmedya_brave

“10 bin dolar artık ayağımızın altında sayılır – hedef 20 bin!”

Geçen hafta basılan 150 milyon dolarlık USDT’nin basım gerekçesi olarak; gelecekte olabilecek sigorta taleplerine önlem olması amacıyla merkez Tether hesabında tutulması gösterilmişti. Bu minvalde açıklamalar yapan Paolo Ardoino şunları belirtmişti:

“Yeni USDT yaratıldı çünkü piyasada öngöremediğimiz gelişmeler oluyor. Ani bir şekilde USDT talebi arttığında fiyatın 1 doların üzerine çıkması riski var. Böyle zamanlarda sigorta hesabında yedekte tuttuğumuz USDT’leri piyasaya süreceğiz. Fiyat böylece stabilize edilmiş olacak.”

Bitcoin Tether İrtibatı

Bitcoin ile piyasadaki Tether miktarı arasında bir korelasyon olduğu ileri sürülüyor. Zira aşağıdaki grafikteki gibi Tether piyasa büyüklüğü artınca Bitcoin piyasa büyüklüğü de artıyor. Mıknatıs görseli ile ifade edildiği gibi Tether her neredeyse Bitcoin’i yanına çekiyor.

Tether piyasaya ilave 100 milyon dolar

Şimdi soru şu: Bugün piyasaya sürülen USDT yeni bir yükselişin kapısını aralayabilir mi? 5 gün önce basılan Tether bizi 9300 dolar üzerine taşıdı. Bugün basılan ilave 100 milyon USDT bizi 10 bin dolar sınırına taşır mı?

Tether hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Etiketler: