BTC : 63460 ₺ ETH : 1648 ₺ XRP : 1.369 ₺ LTC : 302.8 ₺ USDT : 6.879 ₺ XLM : 0.6266 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Tether market hacminin yükselmesi Bitcoin fiyatını yükseltir mi?

Tether market hacminin yükselmesi Bitcoin fiyatını yükseltir mi?

Tether market hacminin yükselmesi Bitcoin fiyatını yükseltir mi?
0
huobi_koinmedya

Tether market hacminin yükselmesi Bitcoin fiyatını nasıl etkiler? Bitcoin 10 bin dolar hattında en son reddedilişinden bu yana konsolide oluyordu. Bu da, her ne kadar kısa vadede tehlikeli bir pozisyonda görülse de, orta dönemde market yapısının muazzam güçlü olduğunun bir işareti olarak değerlendiriliyor.


Buna rağmen analistler, OKEX üzerinde bazı büyük spot tekliflerinin ortaya çıkması ve fiyat farklılıkları nedeniyle Bitcoin long pozisyonları karşısında kafa karışıklığı yaşıyorlar.

Bakınız:Goldman Sachs analisti Küresel daralma nedeniyle öyle bir BTC fiyat tahmini söyledi ki…

Bitcoin market kapasitesiyle karşılaştırıldığında Tether market hacminin çok daha fazla yükselmesi, bazı analistlerin BTC’nin yükseleceği konusunda iyimser olmalarının bir nedeni.

koinmedya_brave

Bitcoin kısa dönem için zayıflık işaretleri veriyor ama büyük alıcılar gittikçe daha aktif hale geçiyor

Yazı hazırlandığı esnada Bitcoin %3.81 kayıpla 9,356 dolardan işlem görüyordu. Bu da dün çıktığı 9,900 dolara göre oldukça kayda değer bir günlük düşüş.

Kripto, mevcut seviyelerde bir miktar destek bulabiliyor. Ancak birkaç saattir devam eden hafif düşüşler yakın dönemdeki potansiyel zayıflığı işaret ediyor.

Bir analist, 9,550 dolar üzerinde kapanışın, yakın dönemde gücünü devam ettirebilmesi için hayati olduğunu söylemişti. Ona göre aksi halde 9,900 dolar lokal zirve olarak hareket edecek. Analistin sözleri şöyle:

“Bir kırılma ve ardından, 9,000 dolar yakınlarında bir zıplama var. Tekrar 9,550 üzerinde bir kapanışı izlemek güzel bir destek olacak. Aksi halde bunun lokal bir zirve olarak kalacağını işaret eder.”

Gelecek saatlerde kral kriptonun saatlik kapanışları onun gücü hakkında önemli ipuçları verecek.

koinmedya_brave

Şunu da not etmek önemli: Bazı büyük alıcılar bu sıralar marketi destekliyorlar. Bir diğer analist OKEX üzerinde yakın zamanda yapılan büyük alımları işaret ederek, BTC’nin şu andaki long pozisyonları nedeniyle içinin rahat olduğunu söyledi.

“Long burada. Oldukça büyük delta farklılaşması mevcut. Bazı oldukça büyük OKEX spot alımları zirve yapıyor. Sanırım OKEX ‘imzalanmış emir akışı’ içinde olabileceğiniz kadar yakın.”

Patlayan Tether market hacminin BTC’ye etkisi ne olur?

Geçen birkaç ay boyunca kripto marketinde görülen dikkate değer bir etkinlik, Tether market hacminin patlama yapmasıydı.

CoinMarketCap verileri, yılın başında 4.1 milyar dolar olan Tether market hacminin şu an 8.8 milyar dolara ulaştığını gösteriyor.

Bu aşırı büyüme kısmen, dünyanın dört bir tarafındaki bireylerin, portföylerine Amerikan doları katmak istemelerinden kaynaklanıyor olabilir. Bu aynı zamanda ABD dolarının hala geniş kesimlerce güvenli cennet olarak görüldüğünün işareti.

Twitter’da bir tüccar kısa süre önce bir grafik sundu. Grafik, Bitcoin’le karşılaştırıldığında Tether market hacminin büyümesini gösteriyor. Tüccar, bu paranın kısa süre içinde Bitcoin içine çekileceğini söylüyor.

Kaynak

Etiketler: