BTC : 83064 ₺ ETH : 2857 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 358.3 ₺ USDT : 7.636 ₺ XLM : 0.5864 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Haftanın önemli Tether haberleri (27Mayıs)-Tether tam gaz!

Haftanın önemli Tether haberleri (27Mayıs)-Tether tam gaz!

Haftanın önemli Tether haberleri (27Mayıs)-Tether tam gaz!
0

Tether haberleri yine son zamanlarda kripto para piyasasında gündemde. Tether’ın üçüncü sıraya yerleşmesi ve Tether işlem rekoru için uzmanlar ne diyor?

Güncel Tether haberleri 27 Mayıs

Kripto para piyasasının tartışmalı kriptosu Tether rekor kırarak tam gaz ilerliyor. Günlük işlemlerde Tether rekor kırmış durumda şu anda.  Reddit postundan aldığımız bilgiye göre stabil coin Tether günlük 208,107 işleme ulaştı, bu kadar işlemin karşılığı 1.2 milyar dolar.

Tether (USDT) haberleri

Tether günlük işlem hacmi, Şubat ayında en düşük seviyedeydi, o günden  bu yana yükselen bir üçgenin içinde görünüyor. Eylül 2019 da oluşan önceki direnç bölgesini aşmayı başaran Tether yükselmeye devam edecek gibi görünüyor.

koinmedya_brave

Ancak an itibariyle hala New York Yüksek Mahkemesinde devam eden bir mahkeme var. Savcılar Tether Limietd şirketinin, kardeş firması Bitfinex ile 900 milyon dolar değerinde karşılıksız USDT’yi gizlice basıp piyasaya sürdüklerini iddia ediyorlar.

Ama buna rağmen ve hatta piyasanın önde gelenlerinin sert eleştirilerine rağmen Tether aldı başını yürüyor.

Tether USDT haberleri eleştirilerle dolu

Tether’ın kendi tüzüğüne göre Tether kripto tokenleri fiyat para ile 1:1 oranında sabitlenmiş durumda, yani dolarla. Dolar ne kadarsa Tether da o kadar.  Tüzük de yazılanlar şöyle:

“ Hesap verilebilirliği sürdürmek ve takas fiyatında dengeyi sağlamak için, tether denilen kripto tokenler ile gerçek dünya varlıkları olan fiyat paralaar arasında bire bir oranını sürdürebilmek için bir metod teklif ediyoruz.”

Aslında kripto stabil coinlerinin bütün dayanağı eşitlik çevresinde odaklanıyor çünkü sabitlenmiş varlıklar talebe göre amorti edilebilirler.

Ama Tether’ın bu arada dezavantajlı bir konumu da var. Kontrollü hesap uygulamaları ve firmanın eşleşen miktarda usd tutmadığı yönündeki suçlamaları ve aynı zamanda devam eden operasyonla ilgili dökümanları teslim etmekten kaçınmak için bir fırsat kazandıkları New York Yüksek mahkemesindeki avantajlı durumları da pek devam edecek gibi durmuyor.

Önde gelen analistlerden Peter Brandt çok kısa süre önce Tether’ı  süslü püslü bir oyuncağa benzetti, bu şekilde tartışmalı bir stabil coini elde tutma fikrinin yakında sağ duyu karşısında yok olacağını söyledi. Brandt  ardından Tether’ın IRS’ı sarsacağı iddiaları hakkında konuştu ve bunun mantıklı bulmadığını söyledikten sonra tüm Tether ve Bitfinex işbirliğinin yasallığının sorgulanması gerekitğini ifade etti.

Tether (USDT) haberleri Diyorlarki Tether Eth nin altında üçüncü sıraya yerleşmediği sürece ayı piyasası son bulmayacak. İşte neredeyse o duruma geliyoruz. Tether piyasa hacminde 3. sıraya yerleşti.

Herşeye rağmen piyasanın Tether ile arası çok iyi. Geçen hafta USDT XRP’yi aştı ve üçüncü sıraya yerleşti.

İkinci kez Tether böyle bir şey yapıyor. Tether XRP piyasa değerini 200 milyon kadar geçti bu miktara bakınca XRP hala eski yerine gelme şansını koruyor diyebiliriz.

Tether (USDT) haberleri

Ancak dün gerçekleşen günlük işlem hacmi hesabı Tether’a olan talebin azalmadığını aksine çoğaldığını gösterdi. Bu durumun ilerde problem olacağını söyleyen uzmanlar çoğunlukta. Tether’ın bu kurnazca adımları aslında Bitcoinin 10K direncini aşmasına da engel olan adımlar, @Joe_Saz’e göre.

Tether (USDT) haberleri

Bu adımlar ışığında akla şu soru geliyor neden USDT en yakın rakibinden daha fazla popüler?

Kaynak

Güncel Tether haberleri 17 Mayıs

Tether’ın XRP yi geçip üçüncü sıraya yükselmesine sadece bir kaç milyon kaldı. An itibarıyle Tether piyasa değeri BCH nin iki katı olmuş durumda. BCH bir ara ETH yi de piyasa değeri açısından geride bırakmıştı ve 130 milyon dolar değere ulaşmıştı.

Bitcoin şu anda tüm zamanların en yüksek fiyatından % 50 daha aşağıda ETH ise % 85 diğerleri de benzer tablolar çiziyor hatta % 99 değer kaybı yaşayanlar var.

Bitcoin yarılanmasının kısa süre önce gerçekleşmiş olması belkide Bitcoine ilgiyi arttırmış olabilir ama tether 24 Marttan bu yana piyasa değerini ikiye katlamış durumda.

USDT -Dolar korelasyonu

Tether (USDT) haberleri

USDT Tether en popüler stabil coin. Amerika doları ile eşleşmiş olarak işlem görüyor. Gördüğü talep çok fazla olunca periyodik olarak Tether Limited tarafından basılıyor. Dolar ile USDT nin arasında ciddi bir korelasyon var.

Bitcoin (BTC) aşağı, Tether (USDT) yukarı

Bitcoin Jack twitterdaki ünlü analistlerden iki tane tablo paylaştı iki gün önce. Bir tanesi Bitcoin fiyatı diğeri ise Tether piyasa hakimiyeti. Tablodan da anlaşıldığı üzere USDT ile Bitcoinin ilerlemesi ters orantılı.

Tether (USDT) haberleri

Trader bu korelasyonun açıkca görüldüğü iki dönemi ortaya koyuyor.Bu iki dönemin birincisi 2019 yılının ilk çeyreği (Bitcoinin yukarı Tether hakimiyetinin aşağı gittiği)  ve Bitcoin piyasasının aşağı Tether hakimiyetinin yukarı gittiği zamanlar.

USDT, çoklu blockchain varlığı

Bu modele göre bir miktar USDT deviasyona düşüyor. Bitcoin Jack bunlara yatay hareket eden Tetherlar diyor.

Tether sayısız platformda basılıyor. öncelikle Omni Tabakası(Bitcoin tabanlı platform), Ethereum (ERC-20 Tether) ve Tron (TRC-20 Tether).Ayrıca EOS ve Algorand blockchainlerinde de Tether basıslıyor.

Güncel Tether haberleri 9 Mayıs

Tether USDT basımında hız kesmiyor. Geçen hafta basılan USDT sayısı Nisan ayının ilk iki haftası basılana eş,t miktarda. 5 Gün içinde toplam 480 milyon USDT piyasaya sürüldü.

Whale ALert hesabının kayıtlarına göre Tether Hazinesi  5 parça halinde toplamda 480 milyon USDT piyasaya sürdü. Bu miktar Nisan ayının ilk iki haftasındaki miktara eş bir miktar.

Bir önceki raporunda sadece Nisan ayında  Tether 1,58 milyar USDT üretmişti, yaklaşık 1,586 milyar dolar demek bu. Nisan bu itibarla şirketin yeni token üretiminde en yoğun ayı olmuştu.

Tether (USDT) haberleri

Şirket sadece geçen Perşembe 220 milyon USDT üretti ve bugün ise 100 milyon USDT( değeri 99,8 milyon dolar). Eğer bu stabil coin üreticisi bu şekilde stabil coin üretmeye devam ederse Nisan ayının iki katı bir stabil coin USDT üretimini bu ay göreceğiz demektir.

Yazımızı hazırladığımız an itibariyle USDT piyasa değeri 8,362,570,578 dolar diğer USDT değerli varlıklaırn toplam değeri ise 8,464,327,917 dolar. Veriler Tether’ın şeffaflık sayfasından.

Araştırma: USDT basımı kripto fiyatlarını etkilemez

Stabil coinler genellikle fiyat para değerine veya diğer değerli varlıklara sabitlenen coinler, aynı USDT ‘nin Amerikan Doları ile 1:1 oranında sabitlenmesi gibi.

USDT basımının kripto fiyatlarını etkieyeceğine dair süre gelen tartışmalar var ama Tether artan taleple doğru orantılı olarak USDT bastığını iddia ediyor.

Kısa süre önce yapılan bir araştırma devamlı surette stabil coin basmanın Bitcoin gibi varlıkların fiyatını etkilemeyeceğini ortaya koyuyor ama bazı tarihsel göstergeler aksi bir duruma işaret ediyor. Yeni USDT stabil coinini çok büyük miktarlarda basmanın Bitcoin fiyatı için kısa vadede olumlu etki yaptığını gösteriyor.

Mesela Bitcoinin Mart ayındaki çöküşü Nisandaki bir milyar USDT basımı ile çakıştı. Benzer şekilde Bitcocinin bu son 10 bine yaklaşan yolculuğu aynı şekilde 480 milyon USDT basımı ile aynı zaman denk geldi.

Tether (USDT) haberleri ile güncel olarak Tether ile ilgili gelişmeleri sizlere duyurmak istiyoruz. Tether gündemde olan ve parasını volatiliteden korumak isteyenler için önemli bir seçenek olarak kendini gösteriyor.

Kaynak

Güncel Tether USDT haberleri 7 Mayıs

Twitter’da ünlü Whale Alert bot hesabı son on saatte gerçekleşen çok yüklü miktarlarda kripto para transfer haberini paylaştı. Bu işlemlerin  popüler kripto paralar  USDT ve CRO ile yapıldığını yazan hesaba göre 107,4 milyon USDT başka bir hesaba taşındı.

107.4 milyon Tether nereye gitti?

Whale Alert bot hesaba göre 80 milyon USDT tether Binance borsasında bir hesaba aktarıldı. Aktarıım iki işlemle gerçekleşti. İlk işlemde 44,415,053 USDT taşınırken ikinci işlemde,25,015,000 USDT taşındı.

Tether (USDT) haberleri

Kripto topluluğundaki uzmanların çoğu Tether’ın çok fazla USDT, hatta FED’den daha fazla USDT basmasından şikayetçi. Uzmanlar bunun piyasada olumsuz etki yapacağına inanıyorlar.

Aşağıdaki twitte de Whale Alert Tether Hazinesinden 20,000,000 USDT nin transfer edildiğini bildiriyor.

Mevcut ekonomik krizden dolayı Amerika Başkanı Trump ve FED, 2009 yılındanki krizde uygulanan programdam daha büyük bir QE programı başlattılar. (Quantitative Easing: Niteliksel Rahatlatma programında Merkez Bankası açık piaysadan uzun dönem vadeliler satın alıyor ve yatırımı, ödünç vermeyi ve para arzını arttırmayı hedefliyor). Bu defa 6 trilyon USD ekonomiye enjekte ediliyor ve bankalar, işletmeler ve sıradan vatandaşların desteklenmesi amaçlanıyor.

Amerika’daki işssizlik oranı devasa boyutlarda büyümeye devam ediyor, hatta o kadar ki Amerika’nın yaşadığı 1929-1930 Büyük Buhrandaki orandan daha afzla.

BTSE.com  CEO’su Jonathan Leong, Twitter’da yaptığı bu yöndeki açıklamasıyla insanları uyarıyor. Leong şu anda yaşanan çok büyük miktarlarda dolar basımının olumsuz etkilere yol açacağını söylüyr.

” Amerika hükümeti 25 trilyon dolar borç içinde. Küresel olarak alınanların bakiyesi 246 trilyon. Küresel çaptaki GSMH’nin % 320 ‘si.  Eğer bu durumun çok korkunç sonuçları olacaağını düşünmüyorsanız, henüz olayın farkında değilsiniz. Anladınız mı?” Tether haberleri şu anda gündemde. Etkisini yakın zamanda göreceğiz.

Amerika borç batağına saplanmış durumda. Bakalım zaman içinde bundan nasıl kurtulacak?

Kaynak

Güncel Tether USDT haberleri 2 Mayıs

Kıdemli analist Peter Brandti bilmeyen yok sanırım. Kendisi 2018 Ocak ayında Bitcoinin o tüm zamanların en yüksek fiyatından geri dönüp bir düzeltme yapacağını bilmiş ve bu öngörüsü ile de tanınmıştı. Brandt şimdi de yatırımcıları lider stabil coin Tether’a karşı uyarıyor.

Bir seri twit atan analist USDT’ye güvenmemeleri için yatırımcılara ciddi uyarılarda bulundu. USDT yazılarımızı takip ediyorsanız Stabil coin nedir biliyorsunuz. Belli bibr para değerine sabitlenmiş coinler. USDT de dolara endeksli bir coin.

Bknz: Stabil Coin Rehberi:Stabil ne demek? Stabil Coin nedir? 2020’de öne çıkan stabil coinler hangileri?

Brandt USDT’nin güvenli olmadığını ve tutarlı bir şekilde düzenlenmiş olmadığını söylüyor. Analistin uyarısına rağmen Tether son 24 saat içinde en çok işlem gören coin oldu. İşlem hacmi 81,8 milyar dolar. Bitcoinin ise 61,8 milyar dolar.

Analistin uyarılarından bazıları şöyle:

Tether sahipleri: rahat uyuyun. elinizdeki varlığınız düzenleyici yetkililerin olmadığı borsalarda parça parça işleme tabi tutuluyor ve siz bunların mali gücü hakkında hiç bir şey bilmiyorsunuz. Bence insanlar varlıkalrını tether ile tuttukları için çok aptallar. İnsanlar hem doları suçluyor hem de hala tether tutuyor..ne saçma, şaka gibi“ifadelerini kullanan analistin bu konuda ne kadar emin konuştuğu ortada.

Pek çok yatırımcı elindeki coinin dalgalı fiyatı yüzünden değer kaybı yaşamamak için USDT’ye adım atıyor.

2019 Mart ayında Tether Limited şirketi, USDT’nin arkasında ki şirket,kripto parayı dolara endeksli olarak tanımlamaktan vazgeçip onun da diğer kriptolar gibi oldudğunu söylemişti.

Texas Üniversiteside yapılan bir araştırma tezinde finans profesörü John Griffin USDT nin 2017 deki boğa koşusunda kripto piyasasının manipüle etmek için kullanıldığını açıklamıştı. Tether Limited bu şekilde bir iddiayı kabul etmediğini söyledi. Şirket sadece stabil coin ihtiyacından dolayı USDT bastığını da ekliyor..

Güncel Tether haberleri 29 Nisan

Tether haberleri Bitcoin ile de çok ilgili esasen. Dikkat edin son günlerde Bitcoine olan talepte çok hızlı bir artış görülmeye başlandı.  Bitcoinin yakında yarılanma olayının olmasının yatırımcıları bitcoine çektiği apaçık. Yarılanmanın kısa dönem için Bitcoin fiyatına nasıl etki edeceği tartışılır ama uzun vadede çok büyük bir avantaj olacağından kimsenin şüphesi yok. Yarılanma olayı bitcoin yıllık enflasyon oranaını % 50 azaltacak. Bu da Bitcoinin değerlenmesi demek.

Bitcoin için oluşan bu talep artışı, balinaların Bitcoin biriktirme oranına bakınca daha net anlaşılıyor ama en çok ortaya koyan gösterge yeni basılan Tether (USDT) etkisi.

240 milyon dolarlık Tether (USDT) basıldı

Epey zamandır USDT Tether basımı kripto para yatırımcıları tarafından Bitcoinin yukarı doğru hareket edeceğinin bir kanıtı olageldi. Tether haberleri ne zaman piyasada gündem olsa Bitcoin fiyatı yukarı doğru gitmeye başladı.

USDT token arzı kendi başına piyasanın boğa piyasası mı yoksa ayı piyasası mı olduğunu gösteren bir faktör değil. Sadece  traderların volatil varlıklardan kaçışı yüzünden bu tokene bir talep olduğunun göstergesi.

Ayrıca USDT kullanarak daha çok para girdiğinin de bir işareti. stabil coinlerin bu şekilde büyümesi Bitcoin ve diğer coinlere olan talebin artacağının bir işareti.

Bugün 240 milyon dolarlık USDT basıldı.  Haber Twitter popüler hesaplarından Whale Alert’den geldi. Whale Alert Bitcoin hesaplarındaki olağan dışı hareketliliği aktaran bir hesap.

Aşağıdaki resimde Whale Alert’in paylaştığı balinaların oalağn dışı hareketine dair bilgiler yer alıyor.

Tether (USDT) haberleri

Tether CTO Paolo Ardoino bu paylaşımlara cevap vermekte gecikmedi. Açıklama yapan Ardoino  toplam 240 milyon USDT’nin 120 milyonunun envanter yenilenmesi olduğunu söyledi.  Bu sözler bile stabil coin talebinin artmakta olduğunun bir göstergesi. Açıklama şöyle:

Tether (USDT) haberleri

” 120 milyon USDT envanter yenilenmesi. Dikkat edin bu arz edilmiş bir işlem değil onaylanmış bir işlem. bunun anlamı da bu miktar bir sonraki arz talep dönemi için kullanılacak.”

Bu durum yakın dönem için bitcoin lehine bir pozisyon olması beklenmese de, çok büyük olasılıkla bu para en sonunda Bitcoin ve kriptoparaların korunmalarını sağlayacak.

Tether hareketlerinin altında Balinaların biriktirme süreci var

Tether  haberleri ile ortaya konulan Tether arzının bu derece büyük miktarlarda olması demek piyasada yatırımcı faaliyetlerinin artması demek ama bir başka olumlu işaret ise balinaların biriktirme hareketleri.

 CryptoSlate  geçen hafta bu konuda bir haber yayınladı. Analitik platformu Glassnode‘dan alınan veriler 2020 yılının balinalar için tam bir biriktirme yılı olduğunun ortaya koyuyor.

” Bitcoin balinalarının sayısı da gittikçe artıyor. son iki yılda zirve yapmış durumda. En son bu kadar çok biriktirme olayını biz 2016 yılında görmüştük. En son yaşanan yarılanma ile karşılaştırınca çok ilginç gelmiyor mu size de?”

Tether (USDT) haberleri

En son aşağıdaki haberde verdiğimiz basılan USDT miktarının iki katı bu kez basılan ve yarılanmanın yaklaştığı şu sıralarda piyasaya giren yatırımcı sayısının da ne derece arttığı ortada. Yaklaşan yarılanma bakalım Bitcoin fiyatını nerelere çıkaracak.

Güncel Tether haberleri 22 Nisan

Tether Hazinesi geçen ay piyasaya fazlasıyla sürüm yapmıştı. Son 25 günde neredeyse 1 milyar dolardan fazla USDT sürüldü.

Covid-19 krizi başladığından bu yana dolaşımdaki USDT miktarı tahmin edilemeyecek derecede arttı. Şu ana kadar ortalama neredeyse on milyon dolar USDT sürülmüş oldu.

Bknz:Tether Bitcoin Cash’i geride bıraktı – Sırada Ripple mı var?

Günlük 40 milyon dolarlık Tether

Kripto piyasası sık sık Federal Rezerv ile ilgili haber yayınlıyor. 28 Martta her dakika 60 milyon dolar basıldığı haberi yayınlanmıştı. Bu miktarı Tether Hazinesinin kendi sürümü ile karşılaştırınca çok soluk bir kıyas ortaya çıkıyor. Ancak söylendiği gibi Tether son zamanlarda kendi parasını son hızla basma gayreti içinde.

Tether’ın kendi şeffaflık raporuna göre USDT de olan varlıklar şu anda toplam 7.1 milyar dolar civarında. Bu rakam son 25 yılda günlük olarak 40 milyar dolar artmış durumda.

USDT’nin sel gibi piyasaya akması premium olarak işlem görmesine yol açtı. Bu yılın başından bu yana USDT piyasa değeri % 56 oranında arttı. Bir yandan Tether haberleri bile insanlarda Bitcoin fiyatınını artacağı fikrini oluşturuyor ve bu d zaten piyasaya ilgiyi arttırıyor

USDT talebinde artış

USDT artışın en temel katalizörü borsalar oldu. Mart ayının sonlarından bu yana borsalar rekor düzeyde USDT tutuyorlar ve bu yüksek bir talep olduğunu gösteriyor. Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz Şubat ayında Binance borsası traderlara yetişmekte zorlanıyordu, o sıralar USDT konusunda yeterli kaynağa sahip değildi.

19 Nisan itibariyle USDT nin borsalardaki bakiyesi 1.6 milyar dolar. Bazı analistler merkezi borsaların bu kadar çok Tether tutması konusunda endişelerini dile getiriyorlar, bu konu ciddi bir sorumluluk anlamına da geliyor.

Ancak , bu beklenen talep artışına rağmen genel anlamda işlem hacminde yükselme ortaya çıkmadı. Ancak Binance gibi, bazı borsalar , Bitcoin vadeliler işlem hacminde artış yaşadı.Borsaların çok fazla USDT tutup tutmadığının çok net olmaması belkide yeni bir düzenden ya da sadece bugünkü ekonomik durumdan kaynaklanıyor olabilir.

Kaynak