BTC : 83834 ₺ ETH : 2905 ₺ XRP : 1.9 ₺ LTC : 366 ₺ USDT : 7.601 ₺ XLM : 0.5918 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Tether Ethereum’un da tahtına oturabilir mi?

Tether Ethereum’un da tahtına oturabilir mi?

Tether Ethereum’un da tahtına oturabilir mi?
0

Tether Ethereum’un da tahtına oturabilir mi? “Tether’in Etherem’u geçmesi sadece zaman meselesi.” Bu yönde bir yorum Bloomberg’in Haziran ayı kripto piyasası görünümü raporunda yer aldı. Buna göre Ripple XRP’yi geçen USDT, ETH’nin ikinciliğini de elinden alabilir.


Tether Ethereum’un da tahtına oturabilir mi?

Bloomberg, kripto para piyasası ile ilgili son raporunu yayımlandı. Raporda piyasa değeri olarak Tether’in (USDT) Ethereum’u (ETH) da geçebileceği beklentisi dile getiriliyor. Kısa süre önce USDT, piyasa değeri olarak XRP’yi geçerek CoinMarketCap sıralamasında üçüncülüğe yerleşmişti.

Rapor ayrıca USDT’nin büyümesinin Bitcoin’e olan ilgi ile direkt bağlantılı olduğunu da vurguluyor. Buna göre dolara bağlı olan bir kripto paraya yönelme, insanların dünyanın rezerv para birimi ile işlemler yapma ve değer saklama aracı olarak kullanma ihtiyacına dayanıyor.

İlgili – CTO’dan ağır dram içeren açıklama: “Tether tokenler çok popüler kıyamadık”

koinmedya_brave

Ethereum Bitcoin’in gölgesinde yaşıyor

Kısa süre önce Tether, piyasa değeri olarak üçüncü yerde olan XRP’yi geçmişti. Ripple coin şu piyasa değeri olarak CoinMarketCap’te dördüncü sırada. Bloomber bundan yola çıkarak USDT’nin burada durmayacağını ve doğrudan Ethereum’un yerini almak için hareket edeceği görüşünde.

Tether Ethereum’un da tahtına oturabilir mi?

Bloomberg’e göre dolar bazlı stabil coinin kullanım alanı artıyor. Bundan dolayı piyasa değeri olarak hızla yükselecek. Sonuçta da Bitcoin’den sonra ikinci konuma yerleşecek. Rapora göre bu sadece zamana bağlı bir şey.

Öte yandan aynı Bloomgerg raporuna göre Ethereum da Bitcoin’in gölgesinde yaşıyor ve kendi başına davranışlardan yoksun. Rapora göre ETH hareketleri çoğunlukla BTC’ye bağlı.

İlgili – Bitfinex Tether konusunda piyasayı fena halde kandırıyor

USDT doların omuzlarında yükseliyor

ABD’de açıklanan dev destek programlarına rağmen, diğer para birimlerine kıyasla dolar hala rağmet görüyor. Bu durumda dolara ulaşmak isteyenler de USDT üzerinden işlemlerini gerçekleştiriyor ki Tether de buradan güç alıyor.

Kaynak

Etiketler: