BTC : 85775 ₺ ETH : 2854 ₺ XRP : 2.17 ₺ LTC : 420.1 ₺ USDT : 7.305 ₺ XLM : 0.7669 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Tether Ethereum’u nasıl işgal etti?

Tether Ethereum’u nasıl işgal etti?

Tether Ethereum’u nasıl işgal etti?
0
huobi_koinmedya

Tether (USDT) geriden geldi ve emin adımlarlar büyüyerek 3’üncü büyük kripto para oldu. Artık Tether Ethereum’un rakibi haline geldi. 


Tether Ethereum’u nasıl işgal etti?

Tether (USDT) toplam piyasa büyüklüğünü sadece 2020 yılında %125’e yakın arttırdı. Bu atılımı sayesinde Tether, artık 3’üncü büyük kripto para. USDT gözde kripto para olan Ripple’dan daha değerli.

Tether’İn bu kadar talep görmesinde etkili olan faktör Tether fiyatlarındaki istikrar. Tether, değerini dolara birebir sabitleyen ve blockchain üzerinde işleme gören bir kripto para.

tether ethereum

koinmedya_brave

Tether hakkında şu bilgiyi de vermekte yarar var: Toplam piyasa değeri açısından en değerli 3’üncü büyük kripto para olan Tether, en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para. Örneğin son 24 saatlik zaman diliminde Tether üzerinden yapılan işlem hacmi 23.9 milyar dolar, Bitcoin işlem hacmi 22.8 milyar dolar ve Ethereum işlem hacmi 7.64 milyar dolar.

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum yorumları: Uzmanından şok Ethereum (ETH) yorumu

Tether coinleri farklı oranlarda farklı blockchainler üzerinde işlem görüyor. Tether büyük oranda Ethereum, Tron ve DAI blockchain’i üzerinde çalışıyor. Sadece Ethereum blockchain’i üzerinde işlem gören Tether’ler, işlem sayısı bakımından ilk kez Bitcoin’i geride bıraktı.

Tether işlem sayısı 282K’ya ulaşırken Bitcoin üzerinden yapılan işlem sayısı 254K’da kaldı. Aşağıdaki şekilde kırmızı grafik Bitcoin üzerinden yapılan işlem sayısını belirtirken yeşil grafik Ethereum üzerindeki Tether’ler tarafından yapılan işlem sayısını gösteriyor.

koinmedya_brave

tether ethereum Tether Ethereum’u nasıl işgal etti?Tether’in bu kadar genişlemesi Ethereum ağı üzerinde ciddi baskı oluşturuyor. Artık Ethereum ağını büyük oranda Tether işlemleri meşgul ediyor.

Kaynak