BTC : 82953 ₺ ETH : 2817 ₺ XRP : 1.877 ₺ LTC : 357.6 ₺ USDT : 7.649 ₺ XLM : 0.5813 ₺
  1. Anasayfa
  2. İncelemeİco
  3. Sektörün Yeni Trendi: Ters ICO Nedir?

Sektörün Yeni Trendi: Ters ICO Nedir?

Sektörün Yeni Trendi: Ters ICO Nedir?
0

Ters ICO nedir? ICO ve Ters ICO arasındaki farklar nelerdir? Firmaların Ters ICO’daki rolü nedir? Ters (Reverse) ICO terimini duymamış olabilirsiniz. Bundan sonra muhtemelen sıklıkla karşılaşacağımız Ters ICO kavramını sizler için araştırdık.


 

Ters ICO nedir?

Geleneksel ICO’lar ve Ters ICO’lar aynı temel felsefeye dayanır. İkisi de vadettiği hizmet veya ürünü geniş kitlelere ulaştırmak için kaynak toplama maksatlı kripto para arz organizasyonu fikrine dayanır. ICO’lar yeni bir fikir ve startup’lar üzerinden yükselir. Yani yeni kurulacak olan firma zaten o fikir yüzünden kurulur. Ters ICO’daki fark ise katılım sağlayan şirketlerin zaten kurulu ve halihazırda da hizmet veriyor oluşudur.

Ters ICO Sektörün Yeni Trendi: Ters ICO Nedir?

koinmedya_brave

Bu zaten iş dünyasında yer aldıkları, gelir defterlerinin tutulduğu sicil kayıtlarının olduğu, en önemlisi de piyasada yürürülükte olan bir ürün/çözümleri olduğu manasında gelir.

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

Kısaca söylemek gerekirse, Ters (Reverse) ICO’ya ilgi duyan firmalar sağladıkları hizmet seviyesini blockchain teknolojisini kullanarak genişletme eğilimde olan firmalardır. Bu girişim, hem firmanın sunduğu hizmeti daha geniş kitlelere ulaştırabilmesinin yolunu açacak hem de piyasaya yeni ve heyecan verici bir ilham kaynağı olacak.

Avantajları Neler?

Ters ICO’ların geleneksel ICO’lara nazaran bir dizi üstünlükleri var. En başta zaten var olan bir yapı ve kaynak üzerine inşa edildiği için başarısızlığa uğrama riski çok daha düşük.

Artırılmış Değer Öngörüsü

Hem müşteriler hem de yatırımcılar Ters (Reverse) ICO’dan fayda sağlayacaklardır. Firma zaten kendisini benimsemiş olan bir müşteri altyapısına sahip. Böylece gerçekleştireceği ICO çok daha geniş kitlelere daha kolay erişecektir. Gelenceksel ICO’lar bu manada sıfırdan başlarlar.

Mevcut Altyapı Çerçevesi

Başarılı bir işletmenin ilk bileşenlerinden birisi gdüzgün işleyen bir altyapıdır. Ters (Reverse) ICO yapacak firma alanında profesonel çalışanlarıyla oluşturduğu altyapı ile başarıya ulaşma şansı daha yüksek olacaktır. Daha da önemlisi, bu ekip önceden de birlikte çalıştıkları için uyum sorunları da olmayacaktır.

Risklerde Gözle Görülür Düşüş

Geleneksel ICO’larda başarısızlık ihtimali çok yüksek. Yapılan analizlere göre ortaya çıkan ICO’ların %20’si  şimdiden çöp olmuş durumda. Güç bela yoluna devam etmeye çalışanlar da sorunlarla boğuşuyor. Bu sorunların başında kapsamlı bir strateji belirlenmemiş olması, takımın uyumlu çalışmaması ve yetersiz kaynak geliyor.

Ters (Reverse) ICO’larda sayılan başlıca 3 sorunun risk oluşturma ihtimali yoktur. Ters ICO yapanın piyasada iş yapmakta olan mevcut bir şirket olduğunu hatırlayın. Piyasada iş yapan bir şirket zaten bu üç sorunu çözmüş demektir. Firma açısından Ters ICO sadece blockchain teknolojisi nimetlerinin kapısını aralayacak bir enstruman. Tüm varlığını ve geleceğini bu gelişmeye bağlamadığı için firma daha makul ve mutedil adımlarla amacına ulaşacaktır.

Ters ICO Sektörün Yeni Trendi: Ters ICO Nedir?

İşlem Kaydı Geçmişi

Mevcut firmalar, startup’ların aksine ölçülebilir kayıt defterlerine sahiptir. Firmanın CV’si de diyebileceğimiz başarılan işler ve sektörde atılan adımlar firmanın başarı oranını gözler önüne serer. Böylece yatırımcı bu kayıtlara bakarak firmanın yatırım yapmaya değip değmeyeceği konusunda kararını daha sağlıklı olarak verebilir. Geleneksel ICO’ları yayınlayan, geçmişi olmayan startup firmalarında ise yatırımcı neredeyse belirsiz bir geleceğe dair kumar oynar.

Peki Nerede Bu Ters ICO’lar?

Piyasa son 2 yılda Nil nehrinin taşıp da her yanı su basması gibi ICO baskını altında kaldı. Bu sersemletici ICO akının altında kalan topraklardan yavaş yavaş Ters ICO’lar da filiz vermeye başladı. Ters ICO’lara verilebilecek en iyi örneklerden biri PlayChip ICO.

Birçok oyun platformunu tek çatı altında birleştiren ve 500.000’in üzerinde kullanıcısı olan bir ekosistem düşünün. Bu ekosistemin baş aktörü PlayUp. PlayUp son derece başarılı, iyi işleyen ve kar bırakan fantazi sporları platformu.

PlayChip ekosistemi PlayUp gibi içinde fantazi sporları ve spor bahis platformlarının da bulunduğu 6 büyük platformdan müteşekkil. Bu platformlar 500.000’den fazla müşterileri olmasından aldıkları güvenle Ters (Reverse) ICO kapsamında PlayChip tokeni çıkarmaya karar verdiler.

PlayChip ekosistemi yıl sonuna kadar kendilerine koyduları 430 milyon dolar gelir hedefine emin adımlarla ilerliyor. Projenin potansiyelini gözler önüne sermesi açısından belirtelim ki bu yolda bir ödül de kazanmayı başardılar. Haziran 2018’te San Fransisco’da yapılan Blockchain Ekonomik Forumu’nda Draper’s Hero Choice Awards’ı kazanmayı başardılar.

PlayChip, Ters ICO yapan kurumsal kimliklerden yalnızca birisi. Sırada Kodak, Telegram, The Kin Vakfı gibi nice devler var. Bu yazımızda Ters (Reverse) ICO nedir? ICO ve Ters ICO arasındaki farklar nelerdir? Firmaların Ters ICO’daki rolü nedir? gibi sorulara yanıt bulmaya çalıştık. Daha fazla Ters ICO haberi için sitemizi takip etmeye devam edin

Etiketler: