BTC : 65801 ₺ ETH : 1637 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 320.7 ₺ USDT : 6.772 ₺ XLM : 0.5414 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin tBTC, Bitcoin ile DeFi arasındaki köprü olabilir mi?

tBTC, Bitcoin ile DeFi arasındaki köprü olabilir mi?

tBTC, Bitcoin ile DeFi arasındaki köprü olabilir mi?
0
huobi_koinmedya

tBTC, Bitcoin ile DeFi arasındaki köprü olabilir mi? tBTC, Bitcoin’i akıllı sözleşmelere taşıyacak, akıllı sözleşmelere BTC yatırılmasına imkan sağlayacak bir proje. Şimdiden umut verici görünüyor. Artık lider kripto para da DeFi alanında daha fazla kullanılabilecek.


tBTC, Bitcoin ile DeFi arasındaki köprü olabilir mi?

“Keep Protocol”ü geliştiren Thesis, Paradigm Capital, Fenbushi Capital ve Collaborative Funds’dan 7.7 milyon dolarlık bir fon topladı. Bu fon ise tBTC’yi piyasaya çıkarmak için kullanılıyor. tBTC’nin ise Bitcoin ile DeFi arasında köprü görevi görmesi bekleniyor.

DeFi platformları genel olarak Ethereum blockchaini üzerinde çalışıyor. Bundan dolayı bu platformlarda kullanılan tokenler de Ethereum olmak zorunda. Bu da şu demek: DeFi platformunda doğrudan Bitcoin harcanamaz. Bu durum tBTC ile çözüme kavuşacak. Sonuç olarak kullanıcılar Bitcoin’leri akıllı sözleşmelere yatırabilecek ve aynı ölçüde tokeni Ethereum cüzdanlarında alabilecek. tBTC, her zaman tam olarak akıllı sözleşme teknolojisi üzerinden teminatlandırılır ve istenildiği zaman da geri alınabiliyor.

İlgili – DeFi’nin en kötü günü – Ethereum gaz fiyatları uçtu

koinmedya_brave

Daha önce de Bitcoin’e eşdeğer olan Ethereum tokenler çıkarılmıştı. Bunlar arasında Wrapped Bitcoin, imToken’in imBTC’si ve Synthetix’in sBTC’si de vardı. Ama tBTC’nin önceki projelerden farklı ve daha vaat dolu olmasının bir sebebi var. Çünkü tBTC blockchain üzerinden istenildiği an çekilebilir olacak. Sonuçta da gerçekten Bitcoin’i DeFi sektörüne getirecek bir katalizör görevi görebilir.

Merkeziyetsiz Finans (kısacası DeFi) 2019 yılında hız kazanan bir kripto para sektörü. Birkaç ay önce burada kilitli olan varlıkların toplam değeri 1 milyar doları geçmişti. DeFi, geleneksel finansa karşı blockchain üzerinde çalışan bir alternatif sunuyor.

İlgili – Bitcoin DeFi devrimine ne zaman dahil olacak?

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler: