BTC : 87438 ₺ ETH : 3241 ₺ XRP : 2.207 ₺ LTC : 423.9 ₺ USDT : 7.387 ₺ XLM : 0.7692 ₺
  1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Bu hafta takip edilmesi gereken kripto paralar: ETH, XLM, ADA, XMR

Bu hafta takip edilmesi gereken kripto paralar: ETH, XLM, ADA, XMR

Bu hafta takip edilmesi gereken kripto paralar: ETH, XLM, ADA, XMR
0
huobi_koinmedya

Bu hafta Bitcoin’in yanı sıra, bazı büyük kripto para birimleri de genel direnç seviyelerine yakın konsolide oluyor ve kısa vadede satın alma fırsatları sunuyor. İşte takip edilmesi gereken kripto paralar: ETH, XLM, ADA, XMR


Yakın vadede takip edilmesi gereken kripto paralar: ETH, XLM, ADA, XMR

ABD ekonomisi, koronavirüs salgını etkisiyle, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en kötü resesyonunu yaşıyor. ABD Merkez Bankası, piyasaya trilyonlarca dolarlık fon sürdü. Mali genişleme adı altında alınan bu önlemler, gelecekte hiperinflasyona neden olabilir.

Bu nedenle, yatırımcılar portföylerini korumak için altın ve Bitcoin gibi varlıklara yöneliyor. Chicago Ticaret Borsası tarafından açıklanan rakamlara göre de kurumsal yatırımcıların kripto piyasasına katılımı arttı.

bu hafta takip edilmesi gereken kripto paralar

koinmedya_brave

BTC, halving sonrası güçlü kalmaya devam ediyor ve 10.000 dolarlık psikolojik direnci aşmaya çalışıyor. Başarılı olursa, kendisiyle birlikte birçok altcoini de daha yükseğe taşıyabilir.

Şimdi, bu hafta takip edilmesi gereken kripto paralar listesindeki işlem fırsatları sunabilecek ilk 5 altcoine bakalım.

Ethereum güçleniyor! – ETHUSD fiyat grafiği ve analizi

Bu hafta takip edilmesi gereken kripto paralar listesinin bir numarası, Ethereum. ETH, yükselen kanalın içinde işlem görüyor ve bu da trendin yönünün yukarı olduğunu gösteriyor.

Takip edilmesi gereken kripto paralarGünlük ETHUSD grafiği –  Kaynak: Tradingview

koinmedya_brave

Boğalar, fiyatı son birkaç gündür sert direnç olarak hareket eden düşüş trend çizgisinin üzerine itti. Bu, boğaların hakimiyeti ele geçirdiğini ve yükseliş eğiliminin devam edeceğini gösteriyor.

CoinMarketCap’te ikinci sıradaki kripto para birimi, düşüş trendi çizgisinin üzerinde kalmaya devam ederse, 227.097$‘a doğru bir ralliden bahsedilebilir.

227.097 doların üzerindeki bir kırılma ise, yaklaşık 240 dolarda yer alan yükselen kanalın direnç hattına doğru bir yükseliş başlatabilir.

Her ne kadar 20 günlük üssel hareketli ortalama hala geçilememiş olsa da göreceli güç endeksi düşüş trendi çizgisinden çıktı. Bu da boğaların bir miktar daha güç kazandığını gösteriyor.

Ancak, boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde tutamazsa, ayılar bunu kanalın destek çizgisinin altına çekmeye çalışacaktır. Ayıların başarılı olması, olumsuz bir harekete yol açabilir. Kanalın altındaki bir kırılmada ise, 176.103$‘a düşme olasılığı var.

Takip edilmesi gereken kripto paralar4 saatlik ETHUSD  grafik – Kaynak: Tradingview

Düşüş trendi hattının yakınında konsolide olduktan sonra, boğalar kararlı bir duruş sergiledi. 20-EMA aşıldı ve şu sıralar RSI, aşırı alım bölgesine yakın. Bu da boğaların kısa vadede daha da güçleneceğini gösteriyor.

Bu nedenle, traderlar mevcut seviyelerden veya düşüş trend çizgisine yakın bir yerden satın alabilirler. Yukarı yönlü hedef 227.097$ olarak görünüyor. Bu nedenle stop-loss 196$’da tutulabilir.

Fiyat yukarı doğru ilerledikçe, eğer ayılar 215-220$ civarında sert bir direnç gösterirse, riski azaltmak ve karları korumak için stoplar daha da yükseltilebilir.

Ancak ETHUSD paritesi, mevcut seviyelerden aşağıya iner ve düşüş trendi çizgisinin altında kalırsa, kısa vadeli bu yükseliş trendi geçersiz olur.

Stellar fiyatı konsolide oluyor – XLMUSD teknik analizi

Bu hafta takip edilmesi gereken kripto paralar listesinde ikinci sırada Stellar var. Stellar Lumens (XLM), 10 ve 11 Mayıs’ta 0.067$’da bulunan 20 günlük EMA’nın altına düşse de ayılar bu durumu avantaja dönüştüremedi. Bu, XLM’nin, düşük seviyelerde güçlü taleple karşılaştığını gösteriyor.

takip-edilmesi-gereken-kripto-paralarGünlük XLMUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

Şu anda, boğalar CoinMarketCap’te 11. sıradaki kripto para birimini, düşüş trendi çizgisinin üzerinde tutmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, yükseliş trendi devam edecek ve 0.076994$’a ve ardından 0.088311$‘a doğru bir hareket gerçekleşebilecek.

Bu arada 20 günlük EMA yavaş yavaş yükseliyor ve RSI de pozitif bölgede. Bu ikisi, boğaların avantajlı olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, fiyat mevcut seviyelerden geri çekilerek, 20 günlük EMA’nın altına düşerse, bu yükseliş görünümü geçersiz olacak. Bu destek kırılır ve yukarı trend çizgisinin altında kalırsa, fiyat 0.06$‘a düşebilir.

takip-etmeniz-gereken-kripto-paralar 4 saatlik grafik XLMUSD – Kaynak: Tradingview

İki kez düşüş trendi çizgisinden geri döndükten sonra, boğalar nihayet fiyatı, bu seviyenin üstüne itmeyi başardı. Bu, 0,075 – 0,076994 dolarlık direnç bölgesine doğru bir yükselişe yol açabilecek olumlu bir işaret.

Bu nedenle, parite 4 saat boyunca düşüş trendi çizgisinin üzerinde kalırsa, alım yapılabilir. Bu işlem için stop-loss 0.066$‘da tutulabilir.

Boğaların fiyatı, düşüş trendi çizgisinin üzerinde tutaması, daha yüksek seviyelerde talebin az olduğunu gösterir. Düşüş trendi çizgisinin altındaki bir kırılma, XLMUSD paritesini yükseliş trendi çizgisine sürükleyebilir.

Parite yükseliş trendi çizgisinden aşağı düşerse, yine düşük riskli bir satın alma fırsatı sunabilir. Eğer bu seviye kırılırsa, trend aşağı dönebilir.

Cardano yükseliş trendinde – ADAUSD fiyat analizi

Takip edilmesi gereken kripto paralar listesinde 3. sırada Cardano yer alıyor. ADA, şu anda yükseliş trendinde güç kazanıyor. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI, 60 seviyenin üzerine çıktı. Bu da hakimiyetin boğalarda olduğunu gösteriyor.

takip-etmeniz-gereken-kripto-paralarGünlük ADAUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

CoinMarketCap’te 12. sırada yer alan bu kripto para birimi son dört gündür, düşüş trendi çizgisini yakınında konsolide oluyor. Bu pozitif bir işaret. Çünkü önümüzdeki birkaç gün içinde boğaların yükseliş beklediğini ve pozisyonlarını kapatmadıklarını gösteriyor.

Boğalar, fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde itmeyi sürdürebilirse, yükseliş eğiliminin devam etmesi muhtemel. 0.0543484$’lık küçük bir direnç var. Bunun üzerinde, yukarı yönlü hareket daha fazla ivme kazanabilir.

Yukarı tarafta takip edilecek kritik seviyeler 0.062$ ve sonra 0.072 dolar. Fiyat mevcut seviyelerden ve 20 günlük EMA’nın (0.048 $) altına düşerse, bu yükseliş görünümünün geçersiz olacağı anlamına geliyor. Bu seviyenin altında kalırsa, 0,0427288 doları yeniden test etmesi mümkün olabilir.

takip edilmesi gereken kripto paralar Bu hafta takip edilmesi gereken kripto paralar: ETH, XLM, ADA, XMR4 saatlik grafik ADAUSD – Kaynak: Tradingview

ADAUSD paritesi son birkaç gündür, 0.050$ ile 0.052$ arasında işlem görüyor. Düşüş trendi çizgisinin kırılması, 0.0543484$daki genel direnç seviyesine doğru bir hareket ile sonuçlanabilir.

Ayılar bu seviyeyi sert bir şekilde savunacak gibi görünüyor. Ancak boğalar, fiyatı 0.0543484$’ın üzerine çıkarabilirse, paritenin ivme kazanması muhtemel görünüyor. Yukarı yönde takip edilecek kısa vadeli hedef seviyesi 0.0615$ – 0.063$.

Bu nedenle, 0.0543484 $’ın üzerindeki bir kapanışta alım yapılabilir. İlk stop-loss 0.049$’da tutulabilir ve parite yükseldikçe ve hedef seviyelere yaklaştıkça karları korumak için stop losslar daha da sıkılaştırılabilir.

Takip edilmesi gereken kripto paralar – Monero fiyat analizi ve XMRUSD grafiği

Yükseliş eğilimi gösteren Monero (XMR) de takip edilmesi gereken kripto paralar arasında yer alıyor. Boğalar iki kez, 20 günlük EMA’nın (62$) altında alım yaptı. Bu, daha düşük seviyelerde talep olduğunu gösteriyor.

Son dört gündür, fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde ve 66.1545$ – 68.4175$ genel direnç bölgesinin yakınında işlem görüyor.

takip edilmesi gereken kripto paralar Bu hafta takip edilmesi gereken kripto paralar: ETH, XLM, ADA, XMRGünlük XMRUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

Kademeli olarak yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. CoinMarketCap’te 14. sırada yer alankripto para birimi, direnç bölgesinin üzerine çıkarsa, ivme kazanacak. Ve bu durumda son hedefin %78.6 Fibonacci geri çekilmesi olan 82.3912 dolarlık bir sonraki hedefe doğru yükselmesi beklenebilir.

Aksi durumda, fiyat yine mevcut seviyelerden yönünü aşağı çevirir ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, daha fazla düşüş gelebilir. Fiyat, 54.0463$’lık en son dibin altına düşerse, ayıların sert bir hamle yapması muhtemel.

takip edilmesi gereken kripto paralar Bu hafta takip edilmesi gereken kripto paralar: ETH, XLM, ADA, XMR4 saatlik XMRUSD grafik – Kaynak: Tradingview

4 saatlik grafik, boyun çizgisinin üzerindeki bir kırılmada ve kapanışta, ters bir baş ve omuz formasyonu (TOBO) ile tamamlanacağını gösteriyor. Bu oluşumun hedefi, 78$. Bu nedenle, boyun çizgisinin üzerindeki bir kapanışta alım yapılabilir ve ilk stop-loss 62$’a koyulabilir.

Ayılar yine 68.4175$’da sert bir direnç gösterebilir. Ancak boğalar fiyatı, bunun üstünde tutabilirse, XMRUSD ivme kazanır. Bu nedenle, fiyat dört saat boyunca 68,5 doların üzerine çıkarsa, görünüm pozitif olur.

Boğalar 70-72 dolarlık küçük direnç bölgesini aşmak için mücadele ederse, hedef seviyelere yaklaştıkça karları korumak için stop losslar daha da yukarı çekilebilir.

Kaynak