BTC : 65850 ₺ ETH : 1646 ₺ XRP : 1.387 ₺ LTC : 318.9 ₺ USDT : 6.786 ₺ XLM : 0.5468 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA…

Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA…

Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA…
0
huobi_koinmedya

Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para hangileri? Kripto piyasasında, muhtemelen bu hafta da tüm gözler, Bitcoin’in üzerinde olacak. Fakat BTC ile birlikte, birkaç altcoin de yükseliş formasyonu oluşturdu. İşte bu hafta yükseliş yapması beklenen 5 kripto para… 


Bu hafta yükseliş beklenen 5 kripto para: XLM, ADA…

Bitcoin’in blok ödülü yarılanması (halving) yaklaşırken, kripto piyasasında muhtemelen bu hafta da tüm gözler Bitcoin’in üzerinde olacak.

Fakat Bitcoin, bu hafta yukarı yönlü hareketlerine devam edebilirse, birkaç altcoinin de yükselmesi muhtemel görünüyor. Çünkü BTC ile birlikte 5 kripto para da yükseliş formasyonu oluşturdu. Bitcoin fiyatı momentumunu koruyabilirse, bu 5 kripto para da daha fazla yükselebilir.

Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA...

koinmedya_brave

Öyleyse, bu hafta kısa vadeli işlem fırsatları sunabilecek yükseliş formasyonu oluşturan bu 5 kripto para grafiğine bakalım:

Yükseliş beklenen 5 kripto para: BTC, XLM, ADA, BCH, HTP

BTC, XLM, ADA, BCH, HTP fiyat analizleri

1. Stellar fiyat analizi – XLMUSD fiyat grafiği

BTC ile birlikte yükseliş formasyonu oluşturan 5 kripto para grafiğinden ilki XLMUSD’ye ait. XLM, 22 Nisan’da ralliye başladı ve 0,053194 dolarlık temel direnç seviyesinin üzerinde yükseldi. Ve bir boğa formasyonu olan yükselen üçgen paterni oluşturdu. Bu oluşumun ana hedefi 0.076388$‘dır.

Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA...XLM-USD günlük grafik. Kaynak: Tradingview

koinmedya_brave

Genellikle, fiyat bir yükseliş formasyonundan çıktığında, en yüksek seviyesine geri dönme ve bu seviyeyi yeniden test etme eğilimi gösterir.

Bununla birlikte, bazı durumlarda, momentum çok güçlüdür ve fiyat birkaç gün boyunca konsolide olur ve daha sonra yukarı yönlü hareketine devam eder.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve göreceli güç endeksi aşırı alım bölgesinde bulunuyor, bu da boğaların hala devrede olduğunu gösteriyor.

XLMUSD paritesi son iki gündür 0.060$’lık ilk psikolojik desteğin üzerinde konsolide oluyor. Bu, boğaların önümüzdeki birkaç gün içinde daha yüksek seviyeler bekledikleri için, pozisyonlarını hemen kapatmadıklarını gösteriyor.

Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA...4 saatlik XLMUSD grafiği Kaynak: Tradingview

0,050$’dan 0,066102$’a doğru keskin artış, bir bayrak direği formasyonunu gösteriyor. Yukarı yönlü bu keskin hareketin ardından, XLMUSD paritesi genellikle bir devam paterni olarak çalışan bir flama yaptı.

Flamadaki güçlü bir çıkış, yukarı hareketin yeniden başlayabileceğine işaret eder. Boğalar flamanın üzerine çıktı ama bu çıkışı devam ettirmek için hala mücadele ediyorlar. Bu da satışların daha yüksek seviyelerde geleceğini gösteriyor.

Bu nedenle traderlar, satın almadan önce fiyatın 0.063327$’ın üstünde kapanış yapmasını bekleyebilir. İlk stop loss noktası, 0,060$ olarak belirlenebilir. Fiyat kuzeye doğru ilerledikçe, riski azaltmak ve karları korumak için stoplar daha da yükseltilebilir.

Ayılar, 0.066102$’lık direnci sert bir şekilde savunabilirler, ancak bu seviye geçilirse, hareket 0.073$’a ve ardından 0.078$’a kadar devam edebilir.

2. Cardano fiyat analizi – ADAUSD fiyat grafiği

Cardano (ADA), 23 Nisan’da 0.0369205 dolar seviyesinde oluşan çift tepenin üzerine çıktı. Bu, alıcıları ADA’ya çekti ve fiyat, 24 Nisan’da 0.0437998 dolardaki bir üst dirence yükseldi.

Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA...Günlük ADAUSD  grafiği – Kaynak: Tradingview

25 Nisan’da bir günlük konsolidasyondan sonra, ADAUSD paritesi gün içi mum grafiği oluşturdu ve boğalar 0,0437998$ direncinin üzerine çıktı.

Bununla birlikte, daha yüksek seviyelerde güçlü dirençler olduğu için, ayıların kolay pes etmeyecekleri söylenebilir.

Fakat, hem hareketli ortalamalar yukarı hareket ediyor, hem de RSI aşırı alım bölgesinde. Bu nedenle avantaj, hala boğalarda diyebiliriz.

Boğalar fiyatı 0,0437998$’ın üzerine çıkarabilirse, önümüzdeki birkaç gün içinde ADA fiyatı, 0,052$’a ve sonrasında 0,061$‘a yükselebilir.

Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA...4 saatlik ADAUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

Ayrıca 4 saatlik grafikte, parite 0,0369205$’ın üzerine çıktıktan sonra oluşan bir bayrak direği görünüyor. Daha sonra, ayılar 0.0437998$’daki direnci korurken flama formasyonu oluştu.

Ancak, bugün, boğalar flamanın üzerine çıktı ve fiyatı, 0.0437998$’daki direncin üzerine itti. Bu nedenle, boğalar başlangıç olarak, 0.0412$’lık bir ​​stop loss ile mevcut seviyelerde satın alabilir ve tabi parite yükseldikçe stop seviyesi yükseltilebilir.

Yukarı yönde takip edilmesi gereken ilk hedef, 0.0504$‘dır. Ancak, ayılar fiyatı 0,04192$’ın altına düşürürse, bu yükseliş formasyonu geçersiz olacak.

3. Bitcoin fiyat analizi – BTCUSD fiyat grafiği

“Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para” başlıklı makalemizin gözdesi, elbette Bitcoin. BTC piyasadaki mevcut trende öncülük ediyor. Blok ödülü yarılanması (halving) yaklaşırken, en büyük kripto para birimi önümüzdeki hafta da ilgi odağı olmaya devam edecek. 23 Nisan’da boğalar 7.454,17 dolarlık kritik direncin üzerine çıktı.

Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA...Günlük BTCUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

Bununla birlikte, ayılar her yükselişten sonra satış yaptığı için. BTCUSD paritesiivme kazanamadı. Ancak iyi tarafı şu ki; boğalar fiyatı, 7,454,17$’lık kırılma seviyesinin üzerinde tutuyor.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI Şubat ortasından bu yana ilk kez 60 seviyesinin üzerine çıktı, bu da hakimiyetin boğalarda olduğunu gösteriyor. İzlenmesi gereken bir sonraki aralık, 8.000-8.186.84 dolarlık direnç bölgesidir.

Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA... 4 saatlik BTCUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

Bitcoin son birkaç gündür, 7.605-7.435$ civarında işlem görüyordu. Fiyat bu aralığının üstüne veya altına kırılmadan burada konsolide oldu. Hatta bugün, boğalar bu aralığın üzerine çıktı, ancak fiyat tekrar buraya döndü. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde aşırı satışlar yaptığını gösteriyor.

Bu aralıkla birlikte, grafiklerde flama formasyonu da görülebilir. Boğalar bugün flamanın altındaki dipten alım yaptı, bu da daha düşük seviyelerde güçlü alımlar yapıldığını gösteriyor.

Boğalar fiyatı flamanın üzerine itebilirse, yukarı yönlü hareketin devam etmesi muhtemel görünüyor. Burada kritik hedef 8.393.25 dolar olacak.

Bu nedenle, boğalar flamanın üzerinde kapanış yaparsa satın alabilirler. İlk stop loss 7.380$’da olabilir ve parite 7.740.37$’ın üzerine çıktıktan sonra stop noktası yukarıya çekilebilir.

Boğalar 8.000 doların üzerine çıkmaya çalışırsa, stoplar daha da sıkılaştırılabilir. Parite yeniden 7.435,47 doların altına düşerse, bu yükseliş formasyonunun geçersiz olacağını unutmamak gerekir.

4. Bitcoin Cash fiyat analizi – BCHUSD fiyat grafiği 

Bitcoin Cash (BCH), bir aydan uzun bir süredir, genel olarak 200 ila 250 dolar arasında işlem görüyor. 6 Nisan’da fiyat, bu aralığın üzerine çıktı ve 8 Nisan’da 280.47 dolardan geri döndü.

5 kripto para Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA...BCHUSD günlük grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyat, uzun bir süre konsolide olduğunda, genellikle güçlü bir patlama ile sonuçlanır. Bu durumda, boğalar fiyatı 250 doların üzerine çıkarabilirse, BCHUSD paritesi ivme kazanacak ve 300 dolara yükselecek.

Öte yandan, parite tekrar 250$’dan geri dönerse, bu girişim birkaç gün daha uzayabilir. Eğilim, aşağı yönlü bir baş ve omuz paternini tamamlayacağı için, 200$’ın altında bir kırılmada negatife dönüşecek. Ve bu da 141.11$’lık son düşüş bölgesinin yeniden test edilmesine neden olabilir.

5 kripto para Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA...BCHUSD 4 saatlik grafik – Kaynak: Tradingview

Parite için trend belirsiz gibi görünse de, bir yükselen üçgen formasyonu oluştuğu görülebilir. Bu yükseliş paterni, 250 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış ile tamamlanacak.

Bu nedenle traderlar, kapanış 250 doların üzerinde olursa, alım yapabilir ve ilk aşamada 225 dolara bir stop loss koyabilirler.

Bu arada boğalar, 280.47$’da sert bir dirençle karşılaşabilir. Ancak, bu seviye aşılırsa, fiyat 300$ ve ardından 320$’a ulaşabilir.

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse, yatırımcılar yükselen kanalın eğilim çizgisine yakın bir başka alım fırsatı elde edebilir. Ancak, ayılar fiyatı trend çizgisinin altına çekerse, long pozisyonlardan kaçınmak gerekir.

5. Houbi Token fiyat analzi – HTUSD grafiği 

“Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para” başlıklı analiz yazımızın 5 numarası Huobi Token (HT). HT 1.18361$ seviyelerinden keskin bir şekilde toparlandı ve bu düşük seviyelerde güçlü bir taleple karşılaştı. Son birkaç gündür, 4,05 dolar güçlü bir direnç olarak hareket ediyor.

5 kripto para Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA...Günlük HTUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

Bununla birlikte, her iki hareketli ortalama da kademeli olarak yükseliyor ve RSI da pozitif bölgede yer alıyor. Tüm bunlar, hala boğaların güçlü olduğunu gösteriyor.

HTUSD paritesi ayrıca, 4,05 doların üzerinde bir kapanışla tamamlanacak bir yükselen üçgen formasyonu oluşturdu. Bu oluşumun hedefi 4,58$‘dır. Bu seviye aşılırsa, yukarı hareket 4.80$‘a kadar devam edebilir.

Aksi takdirde, fiyat 4.05 doların üzerinde tutunamazsa, birkaç gün daha üçgenin içinde kalabilir.

5 kripto para Bu hafta takip edilmesi gereken 5 kripto para: XLM, ADA...4 saatlik HTUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

Boğalar bugün, 4,05 dolar direncini kırdı ama devam edemedi. Bu, daha yüksek seviyelerde satışların gerçekleştiği anlamına geliyor. Fakat olumlu taraf şu ki; boğalar, fiyatın 3.90 dolarlık kritik desteğin altına düşmesine izin vermedi.

Bu, daha düşük seviyelerde talep olduğunu gösteriyor. Boğalar, pariteyi bir kez daha 4.05 doların üzerine çıkarma girişiminde bulunabilir. Parite 4,05 doların üzerinde kapanış yaparsa, yükselen üçgen paterni tamamlanacak ve 4,58 dolara doğru bir ralli mümkün olacak.

Bu nedenle, trader’lar 4,05$’ın üzerindeki kapanış noktasına yakın bir yerden alım yapabilir ve 3,80$’a bir stop loss ekleyebilirler.

Ayılar, ralliyi 4,15$ – 4,20$ arasındaki direnç bölgesinde durdurmaya çalışabilir. Traderlar boğaların fiyatı bu bölgenin üzerine itmekte zorlandığını fark ederse, riski azaltmak için stoplar yukarı çekilebilir.

Bknz: Kripto para nedir ve nasıl çalışır? – 4 maddede kripto para bankacılığı 5 kripto para

Kaynak

 

 

Etiketler: