1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Coin
  4. Symbol nedir ve geleceği nasıl? Güncel XYM coin haber ve gelişmeleri

Symbol nedir ve geleceği nasıl? Güncel XYM coin haber ve gelişmeleri

Symbol nedir ve geleceği nasıl? Güncel XYM coin haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Symbol (XYM) göreceli olarak yeni kripto para ve blockchain projelerinden biri. Hizmete başlayalı yaklaşık bir yıl oldu.  Buna rağmen şimdiden TOP 10 coinden (Haziran 2022’de 97. sırada) biri. Symbol ve yerel kripto parası XYM ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Symbol nedir ve geleceği nasıl? Güncel XYM coin haber ve gelişmeleri

Symbol (XYM) mainnet Mart 2021’de hizmete girdi. Bu platform bir sistem altında yüksek performansa sahip kurumsal düzey blockchain ağını, geliştirici araçlarını ve yeni kripto parayı bir araya getiriyor. Symbol geliştiricileri ve projenin birincil amacı, geliştiricilere daha kapsayıcı ve herkes için erişilebilir olan daha adil bir toplum sunabilmek. Şuna da dikkat çekelim ki Symbol, NEM Group’un bir ürünü. Symbol’ün geliştiricileri aynı zamanda 2017 yılında NEM NIS1 blockchain ve kripto para XEM’i piyasaya sürmüştü.

Daha ayrıntılı: NEM coin (XEM) nedir? Geleceği var mı?

Symbol, NIS1 blockchain ile paralel çalışacak şekilde inşa edildi. Ayrıca NIS1 blockchaini birçok yönüyle geliştiriyor. Mesela, tam DeFi kapasitesine sahip ve NFT, staking ve daha fazla merkezsiz finans özelliğine destek sağlıyor.

Symbol (XYM) ne iş yapıyor?

Symbol nedir ve geleceği nasıl? Güncel XYM coin haber ve gelişmeleri

Symbol (XYM) blockchain alanındaki bazı kilit sorunlara çözüm sağlamak için yola çıktı. Symbol’ün düzelttiği ana sorunlardan biri, önceki blockchainlerde eksik olan işlevsellik özelliğine sahip olması. XYM ağı dördüncü nesil bir blockchain. Bundan dolayı en son DeFi özelliklerini destekliyor. Ayrıca piyasada gelecekte yaşanacak gelişmeleri de içerecek şekilde genişletilebilir. Bu özelliklere ek olarak akıllı sözleşme programlama özelliği, Symbol’ü öncekilerden çok daha gelişmiş hale getiriyor.

İlgili – Convex Finance nedir ve geleceği nasıl? CVX coin haber ve gelişmeleri

XYM token nedir?

XYM token, Symbol sisteminin kritik bir parçası. Bu kripto para ağda birden fazla önemli role sahip. En başta düğümleri (node) teşvik etmek için kullanılıyor. Aynı zamanda stake yapanlar da bu kullanım tokeni üzerinden ödüllerini alır. İşlem ücretleri ödemek için de kullanılan XYM token ağdaki para transferleri için de temel araç. XYM hızlı işlem süreleri sağlıyor ve izinsiz bir şekilde global olarak gönderilip alınabilir.

İlgili – Kripto para Rally nedir ve geleceği nasıl? RLY coin haber ve gelişmeleri

Symbol (XYM) token, Şubat 2022 itibariyle piyasa değerine göre en büyük 100 coinden biri (Haziran 2022 itibariyle 97. sırada).  CoinMarketCap sıralamasında Nisan 2022 itibariyle 114. sıradan yeniden yükselerek en büyük 100 coin arasına yerleşti.

Symbol nedir ve geleceği nasıl? Güncel XYM coin haber ve gelişmeleriSymbol / USD fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Yukarıdaki grafik Symbol (XYM) tokenin Mart 2021’de yaptığı ATH değeri ve Kasım 2021’deki yerel zirvesi sonrası yaşadığı düşüşü gösteriyor.

  • XYM fiyatı tüm zamanların en yüksek değeri: 0.7715 dolar (21 Mart 2021)

Kaynak

Etiketler: