BTC : 64116 ₺ ETH : 1600 ₺ XRP : 1.361 ₺ LTC : 308.9 ₺ USDT : 6.724 ₺ XLM : 0.5204 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri SWIFT işlem süresini 13 saniyeye düşürdü – Ripple XRP işlem süresi ne kadar?

SWIFT işlem süresini 13 saniyeye düşürdü – Ripple XRP işlem süresi ne kadar?

SWIFT işlem süresini 13 saniyeye düşürdü – Ripple XRP işlem süresi ne kadar?
0
huobi_koinmedya

SWIFT’in anlık ödeme platformu GPI ile kıyaslandığında Ripple XRP işlem süresi ne kadar? SWIFT, yeni ödeme sisteminin testlerinin başarılı geçtiğini ve kıtalar arası ödemelerin saniyeler için yapılabildiğini duyurdu. İşte SWIFT ve Ripple’ın işlem hızları.


SWIFT ve Ripple XRP işlem süresi ne kadar?

Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Topluluğu (SWIFT), 18 Temmuz’da yayınlanan bir basın açıklamasında, Asya’da anlık sınır ötesi transferlerin başarılı bir denediklerini bildirdi.

Basın açıklamasına göre, deneme sırasında Avustralya, Çin, Kanada, Lüksemburg, Hollanda, Singapur ve Tayland’da bulunan 17 banka arasında anlık ödemeler yapıldı. Bu anlık ödemelerin süresi en fazla 25 saniye sürdü. En hızlısı ise 13 saniye şeklinde kaydedildi.

koinmedya_brave

İlgili: Kuveytli Boubyan Bank, Ripple ağına dahil oldu

Test sırasında SWIFT’in “Global Payments Innovation (GPI)” anlık ödeme platformu ile Singapur’un yurt içi anlık ödemeler çözümü FAST arasında iletişim kuruldu.

SWIFT ayrıca GPI anlık sisteminin mevcut ödeme altyapısını kullandığını da belirtti. Bu ilgilenen kurumlar için daha düşük benimseme maliyetleri anlamına geliyor. Firmanın bankacılık direktörü Harry Newman şöyle konuştu:

“SWIFT, sınır ötesi ödemelerin yerel işlemler kadar elverişli olacağını öngörüyor. Avrupa ve Kuzey Amerika arasında ve Asya Pasifik’e kadar uzanan çok sayıda koridorda yapılan başarılı testler, GPI Instant’ın bu cesur vizyonu gerçek yapmada onayacağı önemli rolü gösteriyor.”

koinmedya_brave

İlgili: Değer saklama aracı mı, etkin ödeme ağı mı? Tercihiniz Bitcoin mi yoksa Ripple mı?

Cointelegraph’ta geçtiğimiz Haziran ayından yayımlanan bir habere göre, SWIFT “distributed ledger” teknolojisi firmalarına GPI platformunu kullanma izni verecek.

Ripple hala teknik olarak daha hızlı

Daha da yakın bir zaman, yani geçen hafta, Bank of America, Ripple ledgere dayanan bir sistem için patent başvurusunda bulunmuş.

Ripple CTO’su David Schwartz’e göre SWIFT ile rekabet eden Ripple tabanlı sistemler, işlemleri 5 ile 7 saniyede tamamlayabiliyorlar.

İlgili: Weiss Ratings: Bitcoin kral, Ripple kumandan

Kaynak

Etiketler: