BTC : 63152 ₺ ETH : 1597 ₺ XRP : 1.246 ₺ LTC : 290.3 ₺ USDT : 6.875 ₺ XLM : 0.4716 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Swell etkinliği XRP fiyatına bir kez daha pump yaptırır mı?

Swell etkinliği XRP fiyatına bir kez daha pump yaptırır mı?

Swell etkinliği XRP fiyatına bir kez daha pump yaptırır mı?
0
huobi_koinmedya

Swell etkinliği XRP fiyatını nasıl etkiler? Bu etkinliğin getirileri hakkında oldukça olumlu bir bakış açısı hakim.


Swell etkinliği ve XRP

Son günler ve haftalarda major altcoinler her zamanki gibi Bitcoin’in fiyat hareketlerini takip ediyorlar. Bu, elbette XRP’yi de etkiledi ve market kapasitesi açısından 3.sıradaki coin 0.25$ bölgesine yerleşti.

Ancak şunu belirtmek gerekir ki yakında düzenlenecek olan Swell etkinliği nedeniyle XRP kısa süre sonra Bitcoin ile korelasyondan kurtulabilir. Bu çok beklenen etkinlikte XRP ve sınır ötesi ödeme ürünü xRapid ile ilgili ciddi duyurular yapılıyor.

koinmedya_brave

Swell etkinliği XRP fiyatına pump yaptırır mı?

Yazı hazırlanırken XRP 0.249$’dan seyrediyordu. Geçtiğimiz birkaç günde kripto, Bitcoin’i takip eden düşüşüyle birlikte bu bölgede seyrediyor. Bilindiği üzere Bitcoin 7,800$’a kadar düşmüştü. Kısa süre önce 0.23$’a kadar inen XRP, yavaş yükselişini sürdürüyor. Bu yükselişle birlikte yalnızca birkaç gün önce 0.26$’a kadar çıkmıştı.

Şunu da belirtmek önemli. XRP şu an 2018’in en düşük seviyelerinde seyrediyor. Ve 2019’un ilk yarısında bu seviyeyle farkı açmak için diğer major kriptoların çoğuyla birlikte ciddi bir mücadele vermişti.

Bu zayıf fiyat performansı kısa süre sonra değişebilir. Ripple’ın yıllık Swell konferansı gelecek ay gerçekleşecek. Tarihi verilere göre etkinlik öncesi haftalarda XRP fiyatı yükselişe geçmiş görünüyor.

Popüler kripto analisti Luke Martin bir tweet atarak bu olasılığa değindi. Martin, Swell’in yarattığı heyecanın boğa teknik formasyonu ile birleşmesi halinde, kriptonun Ekim ayı içinde yukarı yönde momentum kazanabileceğini düşünüyor:

koinmedya_brave

“XRP dipte yuvarlak dip oluşturarak yükselmeye devam ediyor. Bu bir teknik hikayeden fazlası. Swell etkinliği gelecek 30 gün içinde pozitif zorlayıcı olabilir. Beni favori Ekim ayı grafiğim.”

 

Her ne kadar market koşulları geçen yıllardan oldukça farklı olsa da, geçen 1.5 yıl XRP ciddi bir başarı yakalayamamış olsa da Swell etkinliğinin XRP üzerine ciddi bir etkisi olur mu? işte bunu zaman söyleyecek.

Kaynak

Etiketler: