BTC : 64906 ₺ ETH : 1615 ₺ XRP : 1.418 ₺ LTC : 319.5 ₺ USDT : 6.796 ₺ XLM : 0.5073 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Stellar XLM hala yükseliş trendinde!

Stellar XLM hala yükseliş trendinde!

Stellar XLM hala yükseliş trendinde!
0
huobi_koinmedya

Stellar XLM hala yükselmeye devam ediyor! Kripto para piyasasında iki gün önce başlayan yükseliş  trendi bugün sona erdi. Fakat ilginç bir şekilde XLM hala etkileyici bir performans sergiliyor. Peki diğer altcoinler düşerken XLM neden yükseliyor?


Bitcoin ve diğerleri düşerken Stellar XLM hala yükseliyor!

Kripto para birimi piyasasında iki gün önce başlayan yükseliş trendi, neredeyse bütün altcoinleri önemli ölçüde etkiledi. Ancak piyasa kapitalizasyonunda en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, kaybeden taraftaydı. Bununla birlikte bugün, durum altcoinler için de tersine döndü ancak ilk 20’de sadece Stellar Lumen (XLM) hala yükselişini sürdürüyor.

Birkaç saat öncesine kadar, piyasada durum, altcoinlerin lehineydi. Bu önemli fiyat artışı, XRP, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve daha pek çok kripto para birimine son 24 saatte en az %9 kazanım sağladı. 

Stellar Lumen (XLM) ve Ripple (XRP) muhteşem bir performans sergiledi!

Başlangıçta 0.25 dolar civarında işlem gören üçüncü büyük kripto para birimi olan XRP, %20’lik fiyat artış gördü. Aslında, dijital para biriminin bu parabolik hareketi XRP topluluğu ve genel olarak kripto sektörünü şaşkına çevirdi, çünkü böyle bir artış beklenmiyordu.

koinmedya_brave

Bu yükseliş, günlük işlem hacmindeki şaşırtıcı artışla birleşince, XRP, 13 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. (Şu anda 12,65 milyar dolar)

Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), EOS, Bitcoin Cash (BCH) ve diğer kripto paralar da oldukça iyi bir performans gösterdi, ancak XRP ve Stellar Lumen (XLM) kadar değildi.

Stellar Lumen (XLM) hala piyasa kapitilizasyonu bakımından 10. sırada yer alıyor ve muhteşem bir performans göstermeye devam ediyor. XLM, toplamda yaklaşık %40’lık bir fiyat artışı yaşadı. Bu önemli artış, dijital para birimini şu anda sırasıyla 11. ve 12. sırada bulunan Cardano (ADA), Monero (XMR) gibi rakiplerinin önüne geçmesini sağladı.

Bitcoin 10 bin doların altına düştü!

Bitcoin, 1 Nisan 2019’da başlattığı trendi devam ettiremedi. 2019’un en yüksek seviyelerine çıkaran bu parabolik hareket, zaten bir süredir kripto uzmanları tarafından tahmin ediliyordu. Hatta pek çok analist, 10 bin dolarlık psikolojik direnci aşması durumunda, BTC’nin tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıracağını iddia ediyordu. Ancak, malesef öyle olmadı. 

koinmedya_brave

24 saat önce, altcoin fiyatları, yükselmeye başladığında, Bitcoin 10.000$’lık destek seviyesinin biraz üzerinde yatay hareketler sergiliyordu. Ardından gelen düşüş dalgasıyla birlikte, bu kritik destek hattının altına kırdı ve yazımızı yayına hazırladığımız şu dakikalarda, %3,07’lik bir düşüşle 9.906 dolardan işlem görüyor.

Yaızmızı yayına hazırlarken Stellar Lumen (XLM) hala, %15’lik artışını koruyor ve 0,83 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Fakat, XLM, yükselse de 2017’nin sonunda kaydettiği tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesinden hala %90 daha düşük. Ve bu seviyeye ulaşması şimdilik pek mümkün görünmüyor.

Stellar XLM hala Stellar XLM hala yükseliş trendinde!

Peki Stellar XLM hala neden yükseliyor?

Stellar ekibi, diğer kripto para birimi projelerinden farklı olarak, abartılı reklamlardan uzak bir şekilde, güncellemeler ve yeni gelişmeler üzerinde sessizce çalışıyor. Ve XLM geliştiricileri de aktif olarak çalışmaya devam ediyor.

Son zamanlarda bazı önemli gelişmeler yaşandı. Bunlar arasında, Interstellar’a yeni bir CEO’nun atanması var. Aynı zamanda Zelle’in kurucusu olan yeni baş yöneticisi Mike Kennedy, Stellar ağının tüm potansiyelini ortaya çıkarmayı planlıyor.

Ayrıca yaklaşık on gün önce Stellar 124 milyon dolar değerinde büyük bir airdrop başlattı. 2 milyon XLM dağıtılacağı ve önümüzdeki iki yıl içinde Keybase aracılığıyla topluluğa yayılacağı açıklandı.

Stellar XLM hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak