BTC : 63317 ₺ ETH : 1620 ₺ XRP : 1.263 ₺ LTC : 297.7 ₺ USDT : 6.856 ₺ XLM : 0.4906 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Stellar XLM Coin nedir? XLM coin ne demek? Stellar Lumens Rehberi

Stellar XLM Coin nedir? XLM coin ne demek? Stellar Lumens Rehberi

Stellar XLM Coin nedir? XLM coin ne demek? Stellar Lumens Rehberi
0
huobi_koinmedya

Piyasanın önemli kripto paralarından Stellar XLM Coin nedir? Gelecek vaat ediyor mu? Altcoin piyasası son dönemde meydana gelen yoğun Token ve Coin satışları sonrası büyük dalgalanmalar yaşıyor. Ripple’ın XRP’si ile aynı hedef kitleye hitap eden XLM Coin, geleceğin finans sistemini dönüştürmeye aday.


Stellar XLM Coin nedir?  

Stellar kendini açık kaynak kodlu, dağıtık ödeme çerçevesi olarak tanımlıyor. Stellar ilhamını, uluslararası topluluğun “herkese açık Dünya çapında işlerliği olan finansal ağa” olan ihtiyacından aldığını belirtiyor. Platform bu ihtiyacı karşılamak üzere tekil bireyleri, kurumları ve hatta diğer ödeme sistemleri birbirleri ile buluşturuyor.

Canlı Stellar XLM Coin Fiyatı

 

Stellar Lumen Ne İşe Yarar?

Stellar ekibinin amacı blocchain teknolojisinin sağladığı nimetlerden faydalanarak daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli bir sermaye aktarım altyapısı kurmak. Hasılı; Stellar, Dünya çapında hizmet verme gayesi ile tüm bireyleri etrafında toplayabileceği bir ağ kurmak için yola çıkmış bir kripto para projesi.

koinmedya_brave

Stellar Lumens Nasıl Çalışır?

Neredeyse diğer tüm kripto para projeleri gibi Stellar’ın da sırtını yasladığı ana prensip: Merkeziyetsizlik. Stellar ağı Dünya çapına dağılmış olan, bireyler ve kurumlar tarafından birbirinden bağımsız olarak işletilen serverlar üzerinde çalışır. Bu serverlar, ağı oluşturan ve tüm işlemlerin kaydedildiği dağıtık defter teknolojisini ayakta tutar.

Fiiliyatta Stellar Lumens, bildiğimiz PayPal ağının daha esnek modeli şeklinde düşünülebilir. Stellar ağını kullanmak için yapmanız gereken elinizdeki sermayeyi Stellar ağında tanımlanmış olan hesaplara transfer etmek. Geleneksel bankacılık veya PayPal ağına benzer biçimde bu hesap sermayenizi tutar ve aktarmanıza yardımcı olur.

XLM coin Stellar XLM Coin nedir? XLM coin ne demek? Stellar Lumens Rehberi

Elinizdeki fiat para birimleri Stellar’ın yerel coini olan XLM coine dönüştürüldükten sonra sistemin tüm işlevselliği kullanılabilir hale gelir. Elizinde XLM coin varsa artık hiçbir aracı kuruma gerek kalmadan doğrudan sermaye transferi yapabilir hale gelirsiniz. Bankalar veya PayPal gibi onaylayıcı kurumlara gerek kalmaz. Bu sistemin geleneksel bankacılıktan bir diğer üstün yanı da; sınır-ötesi transferin, aynı şehirde yaşadığınız arkadaşınıza yapacağınız transferden farksız oluşudur.

koinmedya_brave

XLM coin Stellar XLM Coin nedir? XLM coin ne demek? Stellar Lumens Rehberi

Stellar Ekibi

Stellar’ın başında Jed McCaleb var. McCaleb’i Ripple’dan da tanıyoruz. Kendisi Ripple’ın kurucularından. Yaşadığı bir takım anlaşmazlıklar sonucu Ripple’dan ayrıldı ve Ripple’ın küçük kardeşi de denilen Stellar’ı kurdu. Kendisi aynı zamanda ilk Bitcoin borsası olan Mt. Gox’un da kurucusudur. Mt. Gox her ne kadar artık yaşadığı büyük hack saldırısı ile anılsa da borsanın içi boşaltıldığında McCaleb çoktan borsayı elden çıkarmıştı.

Ripple’dan ayrıldıktan sonra McCaleb kendi şirketi olan Stellar’ı kurdu. Stellar kısa süre içerisinde kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti. Stellar Coin, CoinMarketCap sıralamasında Top 20’nin devamlı üyelerinden. Bazen Top 10’a da girebiliyor.

XLM coin Stellar XLM Coin nedir? XLM coin ne demek? Stellar Lumens Rehberi

Stellar XLM Coin yükselir mi? Şu bir gerçek ki Stellar ARGE harcamalarına önemli fon ayırıyor. Stellar tarafında alınan yeni blok alımları sonrası Stellar kurumların varlıklarını düzenleme, takas etme ve yönetme için uçtan uca bir çözüm oluşturmalarını sağlayan interstellar teknolojisini kullanıyor. Özellikle kripto piyasada rekabet halinde olduğu bilinen Ripple için sorun teşkil edebileceği gibi bu husus Ethereum’un da durumunu zora sokabilir. interstellar ağı Stellar ekosistemine ICO yoğunluğunu açmak için kurulmuş bir firma olan TokenSoft’un katılımını duyurduğu bir zaman diliminde geliyor.

Sorunsuz Küresel Ödeme Piyasası Talebi Büyüyor

Blockchain günümüz dünyasında önemini her geçen gün hissettiriyor. Ve Stellar ve onun yerel Coini XLM ile daha da önemli hale geldi. Stelling ekosistemindeki IBM tarafından Blockchain World Wire’ın piyasaya sürülmesi, piyasadaki para baskınlığını artıracak. Stellar XLM Coin yükselir mi bunu ileride göreceğiz. Fakat Ripple’ın xVia, xCurrent ve xRapid görünümünü daha ilgisiz pozisyona sokabilecektir.

IBM‘in Stellar Tabanlı Ödeme Sistemi Haberi İçin Tıklayın

Blockchain World Wire ödeme yapma işlemlerinin daha hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor. Bununla birlikte, IBM markası dünya çapında saygı görüyor ve bu da Stellar’ın görünürlüğünü artıracak Stellar XLM Coin yükselir mi bilemeyiz fakat yatırımcılara XLM’yi riske atmak için ek bir neden sunacak. Düşen kripto fiyatları ve fiat ekonomisine giden pek çok kişi nedeniyle paniğe kapılan pek çok yatırımcı ile Stellar, XLM fiyatlarının uygun olduğu durumlarda yüksek profilli stratejik ortaklar ekliyor. Jesse Lund, şunları ifade ediyor.

“Birlikte hareket eden iki finansal kurum, her iki fiat para birimi arasındaki köprü varlığı olarak sabit bir Coin merkez bankası kripto para veya başka bir dijital varlık kullanmayı kabul eder. Dijital varlık ticareti kolaylaştırır ve önemli ödeme direktifleri sağlar.

Stellar IBM Markasını Kullanacak

IBM, teknoloji ve bilgisayar alanında Stellar için büyük bir destek ve Stellar Blockchin’inin çok fazla dirençle karşılaştığı sektörlerde ekstra bir cazibe kazandırdı. Bu, kripto para piyasası için bir sıcak pazar giriş noktasıdır.
Stellar, kurumsal yatırımcıların tam desteğini almak için uğraşıyor. Stellar XLM Coin yükselir mi bunu göreceğiz fakat BWW (Blockchain World Wire) etkisi, bunun gerçekleşmesi için bir ateşleme etkisi yapabilecek. Ancak ortaklık, Stellar’ı popülerleştirmek ve değerini artırmak için devasa bir planın parçası. En önemlisi Coin, popülerliğini üst seviyeye çıkarmak için IBM markasını kullanacak.

Stellar XLM Coin yükselir mi

2019 yılı içerisinde XLM Coin için en önemli gelişme ABD merkezli kripto para borsası Coinbase ve Coinbase Pro’da listelenmesi oldu. Coinbase, ABD finansal otoritelerinin yoğun regülasyonlarını geçmeyi başardığı için Coinbase’de listelenmek kripto paralar için prestij meselesi. Coinbase Pro’da 19 Ocak 2020 itibariyle 16 kripto para listeleniyor ve bunlardan birisi de Stellar. XLM Coin, ABD merkezli diğer kripto para borsası Binance.US’da da listeleniyor.

Stellar yazının kaleme alındığı saatte 6,11 cent’ten işlem görüyor. XLM Coin CoinMarketCap sıralamasında 10’uncu sırada. Aşağıdaki grafikte Mart 2019’dan beri STELLAR fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

XLM coin Stellar XLM Coin nedir? XLM coin ne demek? Stellar Lumens Rehberi

XLM Coin için önemli bazı verileri aşağıda görüyoruz:

Toplam XLM arzı: 50 milyar

Piyasada İşlem göre XLM miktarı: 20 milyar

Toplam XLM arzının yüzde 40’ı piyasaya sürülmüş durumda.

Tüm zamanların en yükseği (ATH): 0,93 dolar (4 Aralık 2018)

Son 90 günün en yükseği: 0,085 dolar

Son 90 günün en düşüğü: 0,0429 dolar

Son dönemde XLM Coin ekosisteminde gelişmelere kısaca göz atacak olursak Stellar, Japonya merkezli CoinCheck borsasında listelenmeye başladı. Bu sayede Stellar doğrudan Japon yatırımcılarına ulaşabiliyor.

Geçtiğimiz yıl Stellar için önemli sayıcak bir gelişme ise Almanya piyasalarından geldi. Almanya ilk tokenizde edilmiş menkul kıymetini Stellar blockchain’i üzerinden üretti ve piyasaya sürdü.

Lütfen Bkz: Almanya’nın ilk menkul kıymetler token’ı Stellar ağından piyasaya sürüldü

Top 20’de bulunan Stellar XLM Coin, düşük fiyatan cazip yatırım fırsatı sunuyor.

Stellar Resmi Web Sitesi İçin Tıklayın

Etiketler: