BTC : 62948 ₺ ETH : 1566 ₺ XRP : 1.22 ₺ LTC : 285.6 ₺ USDT : 6.893 ₺ XLM : 0.4645 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinStellar Lumens Haberleri
  3. Stellar Digibyte’ın diline düştü

Stellar Digibyte’ın diline düştü

Stellar Digibyte’ın diline düştü
0
huobi_koinmedya

Digibyte yöneticileri Stellar burn işlemini tiye aldı. DigiByte ve Alex Kruger, Stellar burn işlemi ile ilgili alay eden tweetler paylaştı. İşte haberimiz.


Kripto sektörü Stellar burn işlemini tiye aldı

Kripto para sektörünün yıldızı Stellar, dün şok edici bir kararla toplam Stellar arzının %55’inin imha edildiğini açıklamıştı. Yapılan bu hamle kripto para topluluğunda büyük bir tartışmaya yol açarak Stellar’ın ağır eleştirilere maruz kalmasına neden oldu.

İlgili haber: Stellar XLM arzının yarısını yaktı – XLM pump yaptı!

105 milyar adet olan toplam Stellar arzının yaklaşık yarısı yakıldıktan sonra 50 milyar XLM kaldı. Konu hakkında açıklama yapan Stellar Ceo’su Denelle Dixon, SDF’nin (The Stellar Development Foundation), XLM yakma kararı almak için toplanmadığını ancak toplantıda yapılacak en mantıklı kararın bu olduğuna kanaat getirdiklerini söyledi.

koinmedya_brave

Denelle Dixon:

”Toplantıya Stellar’ı yakmak için başlamadık. ‘Neye ihtiyacımız var?’ diye sorduk ve Stellar topluluğunun çok fazla XLM’ye sahip olduğu sonucuna vardık.”

Her ne kadar alınan bu karar Stellar fiyatını olumlu etkileyerek XLM’nin yaklaşık %15 artışla 0.8 dolar bandına yükselmesini sağlasa da, Stellar’ın kripto Twitter’da alay konusu olmasına da neden oldu.

XLM’nin en büyük rakiplerinden ve toplam arzı 12.5 milyar olan DigiByte, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla XLM’ye göndermede bulundu.

koinmedya_brave

”Son dakika! DigiByte merkezi olmayan bir blockchain platformu olarak asla DGB’lerin %55’ini yakmayacak yakamayacak.”

DigiByte’ın bu paylaşımı pek çok beğeni ve retweet alırken, insanlar yorumlarında XLM’nin yaptığı bu manevrayı çok basit bulduklarını dile getirdi.

İlgili haber: DigiByte (DGB) Coin Nedir? DigiByte (DGB) Kapsamlı Analizi

Öte yandan sektörün en etkili isimlerinden biri olan Alex Kruger’da, XLM’de ki burn kararı için alaylı bir paylaşımda bulundu.

”Mr A: Kripto paramız ölüyor, ne yapmalıyız?

Mr B: Neden arzın yarısını yok edip biraz gündem olmuyoruz. 30 milyar token 85 milyar token’dan çok daha değerli olabilir.”

İlgili haber: Stellar XLM FOMO sonrası yüzde 10 dump gördü

Kripto para sektöründen en sıcak haberler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: