BTC : 79555 ₺ ETH : 1.748 ₺ XRP : 43.29 ₺ LTC : 7.739 ₺ USDT : 328.7 ₺ XLM : 0.227 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Sosyal medyada Bitcoin hakkında konuşma hacmi artıyor

Sosyal medyada Bitcoin hakkında konuşma hacmi artıyor

Sosyal medyada Bitcoin hakkında konuşma hacmi artıyor
0

Finansal varlıklara yönelik sosyal medyadaki ilgi öncü talep olarak algılanabilir. Son zamanlarda sosyal medyada Bitcoin hakkında konuşma hacmi artış gösteriyor.


Bitcoin hakkında konuşma hacmi artıyor

Bitcoin tekrardan 5 basamaklı sayıları gördü ve kripto para piyasası coştu. CoinMarketCap verilerine göre toplam kripto para piyasa değeri 285 milyar dolara ulaştı.

Toplam piyasa değeri en son Şubat ayında 285 milyar doların üstünü gördü. Altcoinlerin toplam piyasa değeri ise 100 milyarı buldu.

Lütfen Bkz: BTC S2F grafiği (stok/akış) yeni ATH’nin yaklaştığını gösteriyor

koinmedya_brave

Bitcoin ile ilgili Twitter istatistikleri ve duygu analizi verileri, Mayıs ayının son günlerine doğru düşüş trendine girdi. Bu süreçte Bitcoin fiyatlarında bir durağanlık gözlemledik. Son haftalarda kripto para yatırımcıların ilgisi Ethereum 2.0 güncellemesi nedeniyle nispeten Ethereum’a döndü. Ethereum kısmen de olsa Bitcoin karşısında değer kazandı.

Aşağıdaki grafikte kahverengi alan ile bertilmiş grafik, Twitter istatistikleri ve duygu verilerini yansıtıyor.

Bitcoin hakkında konuşma

Nisan ayının son günleri ve Mayıs ayının ilk günlerinde Twitter’daki Bitcoin ilgisi halving (ödül yarılaması) kaynaklı olduğu tahmin ediliyor. Yukarıda ifade edildiği gibi Mayıs ayının ortasından itibaren sosyal medyada Bitcoin ilgisi düşüş trendine girdi. Neyse ki son günlerde Bitcoin hakkında konuşma hacmi trendinin kalkışa hazırlandığı gözleniyor. Son fiyat artışları ile sosyal medyada Bitcoin trafiğinin daha da artması beklenebilir.

Bu sürecin Bitcoin lehine pozitif bir döngü oluşturma ihtimali var.

Kaynak