BTC : 78742 ₺ ETH : 2772 ₺ XRP : 2.19 ₺ LTC : 410.9 ₺ USDT : 6.964 ₺ XLM : 0.7445 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Soru: Bitcoin boğaları yorulursa ne olur?

Soru: Bitcoin boğaları yorulursa ne olur?

Soru: Bitcoin boğaları yorulursa ne olur?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin boğaları yorulursa ne olur? Bir analist, BTC piyasasında iki aydır devam eden konsolidasyonun ayıları zayıflattığını belirtiyor. Ayrıca BTC fiyatında düşüşe sebep olabilecek üç faktöre de dikkat çekiyor.


Bitcoin boğaları yorulursa ne olur?

Bitcoin son iki aydır 9,000 dolarlarda takılıp kaldı ve 8,500 dolar ile 10,000 dolar arasında gidip geliyor.

BTC fiyatı 8,500 dolar desteğini koruyabildiğini çok defa gösterdi. Buna rağmen kilit bir indikatör, boğa momentumunun zayıfladığını gösteriyor.

Brave New Coin analisti Josh Olszewicz’e göre, Ichimoku bulutu indikatörü, konsolidasyondan dolayı Bitcoin’in “boğa momentumunun zayıfladığını” gösteriyor.

koinmedya_brave

Analist şöyle diyor: “Bulut hala zayıflayan boğa momentumu gösteriyor.”

Daha ayrıntılı BTC fiyat hareketleri için güncel Bitcoin teknik analizi yazımıza bakabilirsiniz.

Olszewicz ayrıca BTC’nin şu an garip bir pozisyonu olduğunu da belirtiyor. Sonuçta bu durum herhangi bir yönde kararlı adım atmasını önlüyor.

Bitcoin boğaları yorulursa ne olur? Bir analist, BTC piyasasında iki aydır devam eden konsolidasyonun ayıları zayıflattığını belirtiyor.

koinmedya_brave

Grafik kaynağı TradingView.com – Grafik Josh Olszewicz (@CarpeNoctum on Twitter)

Üç faktör Bitcoin boğa durumunu etkileyebilir

Olszewicz ayrıca teknik analize göre Bitcoin’in “kimseye ait olmaya bölgede” sıkışıp kaldığına dikkat çekiyor. Temeller ise önünde neler olduğuna işaret ediyor.

Her ne kadar Bitcoin yatırımcıları daha fazla HODL yapmaya başlasa da, üç faktör BTC’yi düşüş ile tehdit ediyor.

Madencilerin satışları: On-chain analist Cole Garner, geçen hafta madencilerin yüklü miktarda Bitcoin’i piyasaya sürdüğünü bildirmişti. Bu şu demek. Madenciler ellerindeki varlıkların bir kısmını satmak istiyor. Muhtemel sebeplerden biri düşüş bekliyor olmaları.

PlusToken satışları: PlusToken, hala BTC piyasasını etkileyen bir kripto dolandırıcılığı olayı. Spencer Noon da PlusToken’in sahip olduğu adreslerden 450 milyon dolar değerinde Ethereum, EOS, Bitcoin, ve XRP’nin hareket ettiğini bildiriyor. Diğer analistler de bu kripto paraların yavaş yavaş satış için borsalara gönderildiğini bildiriyor.

İlgili – PlusToken dolandırıcılığı nedir ve neler yaşanmıştı?

S&P 500 düşüşü: Son olarak S&P 500 düşüşü Bitcoin fiyatında yeni bir düşüş tetikleyebilir. Çünkü Bitcoin ile hisse senetleri piyasası arasında son aylarda bir korelasyon görülüyor. JPMorgan ve Goldman Sachs analistleri de bunu gözlemliyor. Guggenheim Investments yetkilisi Scott Minerd ve Jeremy Grantham de S&P 500’de güçlü bir düşüş bekliyor.

Kaynak

Etiketler: