BTC : 81388 ₺ ETH : 1.82 ₺ XRP : 45.74 ₺ LTC : 7.651 ₺ USDT : 345.2 ₺ XLM : 0.2377 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Son düşüş akıllara Bitcoin 2018 dibini hatırlattı – Aynı süreç işliyor olabilir mi?

Son düşüş akıllara Bitcoin 2018 dibini hatırlattı – Aynı süreç işliyor olabilir mi?

Son düşüş akıllara Bitcoin 2018 dibini hatırlattı – Aynı süreç işliyor olabilir mi?
0

Bitcoin 2018 dibini yeniden yaşıyor olabilir mi? Son yaşadığımız düşüşün ardından yeni bir rallinin   başlayacağına işaret eden uzmanlar hangi göstergeyi ele alıyorlar?


Bitcoin 2018 dibini yeniden mi yaşıyor?

Bitcoin’in en son yaşadığı % 5 kayıp bazı yatırımcılara 2018 kışını hatırlatıp, kripto piyasası ile ilgili olumsuz yorumlar yapmalarına neden oldu. Bu olumsuz yorumların nedeninde ise piyasanın tekrar bir kabus yaşayacağı korkusu var. Hatta yatırımcılar bu inişin ardından bir kez daha 3,000 leri görme olasılığından korkmaya başladılar. Kim bilir belki tarih yine tekerrür eder ve bir kış daha kripto piyasasını bekler.

Yalnız ortada bir ironik durum söz konusu, Bitcoin 2018 de dip seviyeye ulaştığında teknik göstergelerde ortaya çıkan boğa tablosu bu sene de kendini gösterdi. Şöyle söyleyelim tarih hakikaten tekerrür ediyor olabilir.

Bknz:Bollinger’e göre Bitcoin patlama yapmak üzere!

koinmedya_brave

Bitcoin göstergelerinde alım sinyalleri 

Hedge fonları  uzmanı ve analist Thomas Thornton aşağıdaki twitinde Bloomberge ait bir Bitcoin tablosu paylaşıyor. Tabloda TD Sıralı Kombo göstergesi de bulunuyor. Oluşan formasyonun anlamı da ” satın al”

TD Sıralı indikatörün 13 tane mumu yakında gerçekleşecek olan fiyat dönüşümüne işaret ediyor. Bir diğer deyişle, aldınız aldınız, bir daha bu fiyata bulamazsınız, diyor Thornton.

Aslında sadece TD Sıralı mum indikatörü bir ters yönde fiyat dönüşümüne işaret etmiyor ama bu şekildeki mumlar Bitcoin tarihinde en az iki kere büyük bir dönüşümü ortaya koydu.

TD Sıralı indikatörün yaratıcısı Tom Denmark,  bu yılın başında Bloomberg’de kripto paralar hakkında konuşmuştu.

Denmark, güçlü bir geri dönüşe işaret eden 13 mumun TD Sıralı olarak, Aralık 2017’de Bitcoin 20,000 fiyata ulaştığında ortaya çıktığını söylemişti. Aynı 13 mum formasyonu fiyatın 3,500’ü gösterdiği 14 Aralık 2018’de ve ayrıca fiyatın 14,000 dolara çıktığı Haziran 2019’da da ortaya çıktı. 13 mum formasyonunun tarihsel önemi Bitcoin fiyatının dip noktasını göstermesi ve ardından güçlü bir atağa kalktığına işaret etmesi açısından dikkate değer.

Başka göstegeler ne diyor?

Piyasanın tersi bir harekete geçip bir ralliye başlayacağını gösteren başka indikatörler de var. Ünlü analist Willy Woo bir süre önce zincir üzerindeki momentuma işaret eden bir paylaşımda bulundu. Woo’ya göre de bu momentum Bitcoin’in bir boğa bölgesine girdiğinin göstergesi. Artık büyük ihtimalle dip seviye bulundu ve hareket ters yöne doğru başlayacak.

Piyasada elbette farklı görüşler de olanlar da vardır. Ancak bitcoin var olduğundan bu yana benzer döngüleri aşıp her defasında yeniden ayağa kalkmayı başardı. Şu anda da aynı döngü tekrar ediyor. Bundan sonra kuvvetli bir rallinin gelme olasılığı yükseki hele ki yaklaşan bir halving varsa.

Kaynak

Etiketler: