BTC : 83224 ₺ ETH : 2850 ₺ XRP : 1.885 ₺ LTC : 358.5 ₺ USDT : 7.643 ₺ XLM : 0.5803 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Son dönemde Bitcoin fiyatını belirleyen borsa sizce hangisi?

Son dönemde Bitcoin fiyatını belirleyen borsa sizce hangisi?

Son dönemde Bitcoin fiyatını belirleyen borsa sizce hangisi?
0

Bitcoin fiyatını belirleyen borsa cümlesi çok ilginç olabilir. Bitcoin fiyatı artıyor ve yeni kanıtlara göre, bunun nedeni Coinbase gibi kripto para borsalarında artan satın alımdan kaynaklanıyor olabilir.


Bitcoin fiyatını belirleyen borsa: Coinbase BTC işlemleriyle patladı

Bitcoin yazının yazıldığı sırada 9.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor, ancak geçen hafta kısa bir süre 9.000 $’ın ortalarına yükseldi. Başlangıçta türev platformlarda satın alma aktivitesinin arttığına inanılırken, bazı analistler spot kripto borsalarındaki satın alımların bitcoin’in meteorik ani artışlarının arkasındaki gerçek “neden” olabileceğine inanıyorlardı.

Başlangıçta, vadeli işlem sözleşmelerinin fiyatının, bitcoin’in davranışını büyük ölçüde belirlediğine inanılıyordu, ancak bu yeni veriler aksini gösteriyor. Sonunda, en olumlu etkileri olan borsalarda iyi, eski modda ticaret söz konusu. bu yüzden Bitcoin fiyatını belirleyen borsa ifadesi kusurlu bir ifade değil.

İlgili yazı için bakınız: Coinbase arızası 306 milyon dolarlık Bitcoin 18 cente satıldı diye gösterdi

koinmedya_brave

Bu, Bitcoin fiyatını belirleyen borsa iddialarına konu olan Coinbase gibi platformların Bitcoin’in son 9.000 doların üzerindeki yükselişi sırasında nihayetinde kapandığını düşünmek mantıklı. Borsa, işlem sürelerini yavaşlatan ve platformun müşterilerinin tüm işlemlerini gerçekleştirmesini neredeyse imkansız hale getiren sert teknik zorluklar yaşıyordu.

Ayrıca, “bitcoin halving” terimi için Google gibi internet motorlarında çok daha fazla arama yapılıyor gibi görünüyor. Google Trends tarafından Nisan ayı boyunca toplanan veriler, ifadenin popülerliğini artırdığını ve Mayıs ayına kadar yapılan aramaların sayısının arttığını gösteriyor.

Bitcoin fiyatını belirleyen borsa

Buna ek olarak, bir Çin sosyal ağı olan Weibo, “Bitcoin halving” teriminin son haftalarda en popüler altıncı arama haline geldiğini bildiriyor. Weibo şu anda 400 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir.

Yaklaşık on gün içinde, bitcoin blok ödülleri madenciler için büyük ölçüde azaltılacak. Yazım sırasında, yeni koin blokları çıkaran tüm madenciler 12,5 BTC şeklinde dijital ödüller alıyorlar, ancak Mayıs ortasına kadar bu sayı yaklaşık 6,25’e düşürülecek. Etkinlik, geçmişte olduğu gibi herkesi heyecanlandırıyor . Yarılanma etkinlikleri tipik olarak Bitcoin ve ilgili kripto para birimleri için yükseliş hissi uyandırıyor.

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin halving yeni Bitcoin milyoneri çıkarabilir mi?

Birçok analist ve meraklı, bu yarılanmanın benzer sonuçlar sunacağına inanıyor ve bunun BTC’nin ayrıntılı tarihinin en büyük olaylarından biri olacağını iddia ediyor. Dijital para birimi yönetim platformu Stack’in kurucu ortağı Michael Collett son röportajda konuyla ilgili olarak şu yorumu yapıyor:

Büyük parasal genişleme politikaları ve büyük ekonomilerdeki “sınırsız” ekonomik önlemler ilişkin daha geniş bir bağlamda yer alan [bitcoin’in yakın zamandaki] kazanımları sadece bir başlangıçtır.

Yarılanmaya çok az bir süre kaldı

Borsalar aracılığıyla gerçekleşen kripto alımlarındaki artış, önümüzdeki aylarda büyük kazançları kaçırmak istemeyen trader’lara büyük ölçüde atfediliyor. Bazı analistler, yarılanmanın bitcoin’i tekrar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’a çıkarabileceğini bildiriyor. Bu seviyeye ilk olarak 2017 yılının Aralık ayında ulaşılmıştı.

Her iki durumda da, bir günden diğerine 1000 $’dan fazla satın alma ve Bitcoin’in sıçraması, kripto para biriminin gerçekten boğa bölgesine girmek üzere olduğunu gösteriyor.

Kaynak