BTC : 79057 ₺ ETH : 1.708 ₺ XRP : 43.02 ₺ LTC : 7.73 ₺ USDT : 320.2 ₺ XLM : 0.222 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Son Dakika! IOTA hacklendi

Son Dakika! IOTA hacklendi

Son Dakika! IOTA hacklendi
0

IOTA hacklendi. IOTA sitesi ve Twitter üzerinden bu yönde bir açıklama yaptı. Olayın araştırıldığı bildiriliyor. 


IOTA hacklendi

IOTA ağına siber saldırı düzenlendiği bildiriliyor. IOTA şu an mainnet üzerinden çalınan fon olup olmadığını araştırıyor. Ayrıca kullanıcılar için bir dizi uyarı ve tavsiyede bulunuyor.

IOTA Twitter hesabı üzerinden de açıklama yapıldı. IOTA (@iotatoken) tarafından paylaşılan tweette şöyle deniliyor: “Şu an IOTA, güvenlik güçleri ve siber güvenlik uzmanları ile birlikte çalışıyor ve koordineli saldırıyı soruşturuyor. Saldırı sonucu çalınan fonlar var. Kullanıcıları koruma altına almak için “Coordinator” duraklatıldı. Ayrıca kullanıcılara yeni bir duyuruya kadar Trinity’yi açmamalarını tavsiye ediyoruz. Daha fazlası https://status.iota.org adresinde.”

koinmedya_brave

Siber saldırı sonucu çalınan fonlar olduğu bildiriliyor. Ancak daha kesin bilgi soruşturma sonucunda verilecek. O zamana kadar ise Trinity cüzdanların kapalı tutulması isteniyor.

İlgili – Dikkat! Kripto borsa hack vakalarında artış var

IOTA Vakfı, saldırının 12 Şubat geç saatlerde yaşandığını (Türkiye saatli ile 13 Şubat erken saatlerde) bildiriyor. Saldırılar ile ilgili güncel bilgiler vakfın sitesinden paylaşılmaya devam ediliyor.

Kripto sektörü son yıllarda siber saldırılardan çok çekti. Öyle görünüyor ki bu yıl da benzer saldırılar devam edecek. En çok da kripto paraların toplu olarak tutulduğu kripto borsalar hedef alınıyor.

Kaynak

Etiketler: