BTC : 82357 ₺ ETH : 1.85 ₺ XRP : 45.67 ₺ LTC : 7.686 ₺ USDT : 351.6 ₺ XLM : 0.2416 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin Gündem: Piyasalarda Bitcoin gap tedirginliği devam ediyor

Bitcoin Gündem: Piyasalarda Bitcoin gap tedirginliği devam ediyor

Bitcoin Gündem: Piyasalarda Bitcoin gap tedirginliği devam ediyor
0

Bitcoin Gündem: Bitcoin tekrardan 10 bin doların altına gerileyerek boşlukları doldurabilir mi? Piyasada Bitcoin gap tedirginliği devam ediyor.


Bitcoin Gündem: Bitcoin gap tedirginliği devam ediyor

Bitcoin 2 Eylül’deki düzeltmenin ardından bir ara 10 bin doların altına kadar geriledi. Bu tarihten sonra Bitcoin tekrardan 10 bin doların üstüne çıktı ama 10 bin doların üstünde zayıf tutunuyor.

Bitcoin bugün yeni bir ivme ile 10,500 doların üstüne çıktı ama 9,600-9,700 dolar aralığında oluşan Bitcoin gap’ler bazı kripto para yatırımcılarını tedirgin ediyor.

Bitcoin gap’lerden kasıt CME Borsası (Chicago Emtia Borsası) vadeli işlemler piyasalarında Bitcoin futures fiyatları arasında oluşan boşluklardır. Kripto para piyasalarında bu boşlukların zamanla doldurulacağına inanılıyor. Geçmiş dönemde Bitcoin futures gap’lerinin spot fiyatlar tarafından dolduğuna birçok kez şahit olduk.

koinmedya_brave

Bitcoin futures nedir, nasıl çalışır?

Kripto para analistleri Willy Woo ve Mati Greenspan Bitcoin gap’lerin bir kez daha doldurulmasını beklemiyor. Bitcoin Malcalfe değeri ise 11,300 dolar civarında. Woo ve Greenspan’e göre Bitcoin, 10 bin doların altına gerilemeyecek.

Gemini Borsasının kurucularından Tyler Winklevoss’a göre Bitcoin 3 Eylül’de 10 bin dolara gerileyerek dibi gördü. Bu tarihten sonra Bitcoin fiyatları artışa geçecek.

Woo ve Greenspan’ın açıklamalarına rağmen Bitcoin’in 10,000 dolarlık desteği kaybetme ihtimali masada duruyor. Bitcoin fiyatları 100 dönemlik hareketli ortalama (100 MA) seviyesi düzeyinde hareket ediyor.

Bitcoin spot fiyatları 21 ve 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesinin altında işlem görüyor. 50 MA, 21 MA’yı keserek üste çıktı. Eylül ayına kadar devam eden Bitcoin’deki bullish görünüm yerini durağanlığa bırakıyor.

Bitcoin Gündem: Piyasalarda Bitcoin gap t

Kaynak