BTC : 79289 ₺ ETH : 1.727 ₺ XRP : 42.9 ₺ LTC : 7.71 ₺ USDT : 322.8 ₺ XLM : 0.2224 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Son dakika; Bitcoin fiyatındaki sahte satış emirlerine dikkat!!!

Son dakika; Bitcoin fiyatındaki sahte satış emirlerine dikkat!!!

Son dakika; Bitcoin fiyatındaki sahte satış emirlerine dikkat!!!
0

Bitcoin fiyatındaki sahte satış emirlerine dikkat edilmeli. Bu gün benzer bir satış emri ile BTC 4950 dolara geriletildi. Hedefte panik yapan satıcının elindekileri ucuza kapatmak.


Bitcoin fiyatındaki sahte satış emirlerine dikkat, iyi takip ve soğuk kanlı duruş sergile

 

Bitcoin 2017’den sonra ilk defa 5.000 doların altına düştü. BTC fiyatı, 4950’ye dokunduktan hemen sonra tekrar 5.000 doların üzerine attı. Bu satış emrinin sahte olduğu ve BTC boğalarının ve yatırımcılarının soğuk kanlılığını korumasını gerektiren 3 temel gereke var.

koinmedya_brave

1) Momentum eksikliği

14 Ekim sabahında ki fiyat düşüşü gerçekten dramatikti 6.000 dolar bandı kırıldıktan sonra, psikolojik direnç de kırıldı. Hemen ardından BTC fiyatı 5.450 dolara geriledikten hemen bir toparlanma olmadı. Üstelik Geçen yılki fiyat olan 5770 doların da altına düştü. Ekim ayından beri ise en düşük seviyeleri görüyoruz.

Bu gün gerçekleşen düşüş ise 14 Ekim kadar net değildi. Fiyat hareketleri gün boyunca oldukça sakindi. 5.000 doların altındaki hamele aniden gelen satışlarla gerçekleşti ve tekrar toparlanıp 5.000 doların üstüne çıktı.

2) Satış Koşulları

14 Kasım çöküşü öncesinde Göreceli Güç Endeksi olan RSI günlerse 30’un altında kaldı ve ardından çöküş geldi. Finanasal varlıklar RSI 30’un altına düştüğünde kolay kolay geri gelmez.  Yani her kesin kısa pozisyon aldığı bir durumda satış kime yapılacak?

Bitcoin fiyatındaki sahte satış Son dakika; Bitcoin fiyatındaki sahte satış emirlerine dikkat!!!

3) Bitcoin Cash Bitcoin değildir

Bu günki fiyat bocalamasının nedeni Bitcoin Cash cephesindeki kafa karışıklığı ve gerginliktir.  Geçen yıl Ağustos ayında hard fork ile ortaya çıkan Bitcoin Cash’in  hard forkuyla ortaya çıkan paraların iç mücadelesi veriliyor.  Bu dalga bütün bir kripto para piyasasını etkiledi. Ancak unutmamak gerekiyor ki BCH, BTC değildir, bir süre sonra etkisi zayıflayacaktır.

Sabırsız ve kaygılı satıcıları endişelendiren bir şeyde şüphesiz beklene Bitcoin ETF’leriydi. Bu enstrüman şu an yok, ümidin yerini kaygı doldurdu. Malum uzay boşluk kaldırmıyor.

Satın almak için doğru zaman mı?

Sonuç olarak bu satışın abartılı olduğunu söylemek için geçerli nedenler var. Bu bir satın alma fırsatı mı? bekleyip görmek gerekiyor. Temkin, temkin, temkin

 

Etiketler: