BTC : 62924 ₺ ETH : 1568 ₺ XRP : 1.221 ₺ LTC : 286 ₺ USDT : 6.893 ₺ XLM : 0.4648 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Şok edici kripto para anketi! 18 ülke arasında Türkler ilk sırada!

Şok edici kripto para anketi! 18 ülke arasında Türkler ilk sırada!

Şok edici kripto para anketi! 18 ülke arasında Türkler ilk sırada!
0
huobi_koinmedya

18 ülkeden şok edici kripto para anketi gündeme damgasını vuracak gibi görünüyor. Seçilen ülkeler içinde Türkiye de var.  Hangi seçenek Türkiyeyi, öne çıkarıyor ve Türkler hangi konuda ön sıralarda öğrenmek ister misiniz?Buyrun…


18 ülkeden şok edici kripto para anketi

18 ülkeyi içine alan ankette Türkler en çok kripto paraya sahip olarak ilk sırada yer alıyor. Anketi yapan şirket  Statista Global Consumer Survey.

Araştırmada , her ülkeden  1,000 katılımcıya sorular sorulmuş.  Türkiye % 20 kadar bir oranla ya kripto paraya sahip ya da kullanmış olarak ilk sırada. Türkiyeyi % 18 ile Brezilya ve Kolombiya, ardından % 16 ile Arjantin ve Güney Afrika izliyor.

şok edici kripto para anketi Şok edici kripto para anketi! 18 ülke arasında Türkler ilk sırada!

Kripto paralar dünya çapında ne kadar yaygın?

Anketin başlığı kripto paralar dünyada ne kadar yaygın. Kripto paranın yasaklandığı Çin’de kullanım % 11. Ama Japonya’da hükümet kripto paralara çok daha sıcak yaklaşıyor ve buna rağmen kullanım oranı% 3.

koinmedya_brave

Amerika’da ise % 5 kadar bir kısım kripto para satın almış veya kullanmış.

Kripto paraları benimseyen ülkelerden en üst sırada olanlar ekonomik sorunlarla mücadele eden ülkeler. Dünyanın ekonomik sorunlarla başa çıkamaması insanları kripto paralara yönlendiriyor sonuç olarak.

Türkiye’nin ekonomisi 2018 yılı ortalarından bu yana daha da kötüye gitmeye başladı . Türkiye’nin  borç  krizinde olması sonucu Türk lirası 2018 yılı başından bu yana % 37 değer kaybetti  ve işsizlik oranı % 14.7 gibi bir rakama ulaştı.

Brezilya da aynı şekilde kendi ekonomik problemleri ile boğuşan bir ülke, son dört yılda enflasyon oranı Nisan ayında en yüksek seviyeye ulaştı.

koinmedya_brave

Kolombiya ise bir milyondan fazla Venezuelalı mülteci ve göçmen ile ilgilenmek durumunda. Bu nedenle hükümetin kripto parala  daha  sıcak bakmaya başladığına dair  açık işaretler var ülkede.

Google aramalarında kripto aramasında ilk sıralarda olan Nijerya ve Venezuela listede yok.

Görünen o ki kripto paralar ekonomik duruma bağlı olarak daha çok kabul görmeye başladı. Kullanılan fiat paraların devletlerin kontrolünde olması ve politikalardan etkilenmesi paranın değer kaybına neden oluyor, hal böyle olunca da insanlar güvenli liman olarak adlandırdıkları Bitcoin ve diğer kripto paralara sığınıyorlar.

Dünyanın da içinde bulunduğu ekonomik krizi de düşününce kripto paraların gittikçe daha çok ülkede kullanılmasına şaşırmayacağız, belki de gün gelecek nakit kullanımı tamamen ortadan kalkacak ne dersiniz.
Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın
Etiketler: