BTC : 79736 ₺ ETH : 1.731 ₺ XRP : 43.88 ₺ LTC : 7.723 ₺ USDT : 327 ₺ XLM : 0.2248 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Slovenya, Blockchain Şirketleri İçin Cazibe Merkezi Oluyor

Slovenya, Blockchain Şirketleri İçin Cazibe Merkezi Oluyor

Slovenya, Blockchain Şirketleri İçin Cazibe Merkezi Oluyor
0

Slovenya  teknoloji dostu bir ülke . Birçok hükümet Slovenya’yı Silikon Vadisi gibi görüyor.  Blockchain ve bitcoin öncesinde göze batan bir ülke değildi;  blockchain teknolojisinin ortaya çıkışı ile birlikte  bu bakış açısı değişmeye başladı. Devlet Başkanı Dr. Miro Cerar hükümeti bunun farkında.

Blockchain teknolojisine ve kripto paraya nasıl bakıyorlar?

Başbakan Dr. Miro Cerar, Ekonomik Kalkınma ve Teknoloji Bakanı Zdravko Počivalšek ve bir bürokratın  Viberate blok zincir şirketi ile yaptığı  toplantıda , bu teknolojinin  sağladığı  avantajlar görüşüldü.  Bununla birlikte  Slovenya’yı yerli ve yabancı blok zincir şirketleri için daha cazip hale nasıl getirebiliriz  konusu tartışıldı.

Sloven hükümeti ve Viberate şirketi arasındaki görüşme, iki hafta önce Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda, Devlet Sekreteri Tadej Slapnik ve Viberate’nin kurucu ortağı Vasja Veber’in kurucu ortağı, Blockchain teknolojisi alanında en tanınmış kalkınma şirketlerinden biri olan Consensys’in himayesinde  yuvarlak masa toplantısında gerçekleşti.

Panel, blokaj zinciri teknolojisini  geliştirme ve yeniliğe açık şirketlerin yaratılmasını teşvik eden ekosistemlerin oluşturulması konularında şirketler ve hükümet arasında işbirliğinin önemini tartışıldı. Çalışma toplantısında, Viberate, InsurePal, ICONOMI ve SunContract’ ın temsilcileri, faaliyetlerini Cumhurbaşkanına ve bakanlara sunarak Slovenya’daki operasyonlarında karşılaştıkları zorlukları açıkladı ve hükümetin  kendilerine  nasıl yardımcı olabileceği ile talepleri iletildi.Slovenya

Başbakanı Dr. Miro Cerar şunları söyledi:

koinmedya_brave

”Hükümet, Slovenya’nın küresel gelişmelerin  farkındadır ve her alanda modernizasyon ve dijitalleştirme promosyonu  vizyonumuzla yeni teknolojilerin kullanıma sunulmasına öncülük etmektedir. Biz blok zincir teknolojisini olağanüstü bir fırsat olarak görüyoruz: Bu açıdan Slovenya ön plandadır ve Avrupa’nın en tanınmış blok zinciri ülkesi olamak hedeflerinden biridir. İhracata yönelik  küçük ölçekli ekonomimiz için uluslararası sermaye piyasasına ve kullanıcılara erişimi sağlayan iş modellerinin geliştirilmesi ve uygulanmasını teşvik etmek esastır.” dedi.

ICO işlemleri, düzgün düzenlendiğinde kurumsal finansmanın etkin ve güvenli bir mekanizmasına dönüşme potansiyeli var. Hükümet alanı yakından izlemektedir ve AB gibi, paydaşları en yüksek risklerden koruyan ılımlı, aşamalı ve uygun düzenlemeyi takip edecektir. Şimdilik, bireyler ve girişimciler dikkatli ve sorumluluk sahibi  olarak davranmaya ve tüm riskleri öğrenmeye davet ediyoruz. Slovenya Avrupanın blockchain teknoloji üssü olmaya aday  görünüyor.

Etiketler: