BTC : 81803 ₺ ETH : 1.857 ₺ XRP : 46.35 ₺ LTC : 7.67 ₺ USDT : 351 ₺ XLM : 0.2413 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Sipariş Bloğu (Order Block) Nedir? BTC Analistleri İçin Ne Anlama Geliyor?

Sipariş Bloğu (Order Block) Nedir? BTC Analistleri İçin Ne Anlama Geliyor?

Sipariş Bloğu (Order Block) Nedir? BTC Analistleri İçin Ne Anlama Geliyor?
0

Sipariş Bloğu (Order Block), bir tür yatırım şekli. Yeni kurulan Crypto.IQ firması bu ve benzer alanlarda hizmet sunuyor. 


Sipariş Bloğu (Order Block) ile işlem yapmak geleneksel yatırımcı için zor olabilir. Bu noktada Charlie Shrem ve ekibi, bu alandaki talebi karşılamak amacı ile Crypto.IQ firmasını kurdurlar. Bu firma, Kripto para dünyasında araştırma yapan, eğitim veren ve tavsiyeler sunan bir firma. Firma, Charlie Shrem’in benzersiz Kripto para dünyası bilgisi ile 3 Wall Street uzmanının tecrübelerini ve bilgilerini birleştiriyor. 

Charlie Shrem, kripto para dünyasının yakından tanıdığı bir isim. O hem bir Bitcoin yatırımcısı, hem bir sosyal ekonomist hem de dijital para yatırımcısı. Bu alanda yapmış olduğu çalışmalar efsane haline gelmiş durumda. 2011 yılında, daha kripto para çağının şafağında, ilk ve en geniş Bitcoin firması olan Bitinstant’ı kurdu.

2013 yılında ise Bitcoin Derneğini kurdu ve başkan yardımcılığı yaptı. O zamandan beri pek çok Kripto para firmasına danışmanlık yaptı. Kripto para alanında olan veya olmayan şirketlerle ortaklıklar kurdu ve yürüttü. Dünyanın en zengin yatırımcılarının bir kısmı için vazgeçilmez birisi. Kısacası Kripto para aleminde mutlak bir bilgi sahibi ve kripto paraların geleceği hakkında öngörülerde bulunabilecek önde gelen biri.

koinmedya_brave

Sadece fiyat hareketlerine bakarak tahminlerde bulunabilen bir teknik analizi noktasından bakıldığında, en önemli şeylerden birisinin indikatörlere ihtiyaç duymamaları olduğu söylenebilir. Bir teknik analiz uzmanı, bir koinin geçmişte belli bir fiyatta nasıl davrandığını gözleyerek eğer tekrar o noktaya gelirse nasıl davranabileceğini tahmin edebilir. Bu sayede size bir yatırım fikri ve yönetilebilir bir yatırım planı sunabilir.

Sipariş Bloğu (Order Block) nedir ve nasıl çalışır?

Sipariş Bloğu (Order Block) fikrinin temel çalışma mantığı, standart destek ve direnç konseptine çok benziyor. Bir Bullish (Boğa piyasası) başka bir tabirle yükselen sipariş bloğu aşağı yönlü bir hareket sonrasında yeniden yükselme başlamadan önce oluşturulur. Böyle bir hareket daha çok büyük oyuncular tarafından hisse sahiplerini silkelemek ve aynı zamanda malları veya koinleri en aşağı fiyattan almak için yapılır.

Bu fiyat aralığı kurumsal oyuncular tarafından muhafaza edilir çünkü aldıkları fiyattan daha işte satmak isterler. Fiyatlar yükselmeye başladığında, Yükselen Satış Blokları sayesinde emirler oluşturulur. En kapsamlı emirlerde en altta yani en düşük fiyatlarda verilir.

Satış bloğunun en alt seviyesinde ise bir stop-loss noktası oluşturulur. Bu şekilde eğer kurumsal oyuncular fiyatları kontrol edemez duruma gelirlerse siz de onlarla birlikte pazardan çıkmış olursunuz. Aynı strateji Düşen Satış Blokları için de uygulanabilir. Satış emirlerinizi Düşen Satış Bloğuna göre verirsiniz. Bu durumda en yüksek emirlerinizi en yüksek fiyata verirsiniz. En üst seviyeden hemen sonra da bir stop-loss noktası koyarsanız.

Bu ekip 1 milyar dolara yakın bir fonun yönetti şu ana kadar. Aniden ortaya çıkıveren, bilgi ve yatırım tecrübesi eksikliği olan pek çok uzmanın olduğu şu ortamda, bu ekip müşterilerine denenmiş bir derinlik, vizyon ve bilgi vaat ediyor. Bu bilgi, bu alanda ciddi yatırımcı olmayı düşünenler için yol gösterici olabilir.

Kaynak için tıklayın

 

Etiketler: