BTC : 82756 ₺ ETH : 2844 ₺ XRP : 1.885 ₺ LTC : 359.4 ₺ USDT : 7.637 ₺ XLM : 0.5855 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Sıcak Haber: Ethereum 2 hakkında içeriden sızan bilgiler

Sıcak Haber: Ethereum 2 hakkında içeriden sızan bilgiler

Sıcak Haber: Ethereum 2 hakkında içeriden sızan bilgiler
0

Ethereum 2 hakkında Ethereum geliştiricilerinden Dann Ryan poscast yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Ethereum yatırımcılarının sorularına cevap verdi.


Ethereum 2 hakkında içeriden sızan bilgiler

Ethereum 2 güncellemesi uzun süredir kripto para piyasalarının gündemini meşgul ediyor. Ethereum 2 güncellemesi ile büyük bir blockchain ağına sahip olan Ethereum, PoW konsensüsünden PoS’ye taşınacak. Ethereum geliştiricilerinden Danny Ryan süreç hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ryan, podcast yayınında Ethereum 2 ile ilgili dinleyicilerin sorularını cevaplandırdı. Sorular özellikle PoS sistemi ile Ethereum ağının merkezileşme olasılığı üzerine yoğunlaştı. Bir blockchain ağını yöneten madenciler, teorikte bir kartel oluşturarak ilgili blockchain ağında manipülasyonlara neden olabiliyorlar. Bu durum 51 saldırısı olarak adlandırılıyor.

Ethereum 2.0 ile Ethereum ağının merkezileşebileceği ve 51 saldırı riski üzerine faydalı bir tartışma yaşandı.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

Bilindiği üzere Ethereum 2.0’da blockchain düğümlerini kontrol etmek için düğüm başına sisteme 32 ETH depozito etmek gerekiyor. Bir Ethereum balinası, Ethereum’larını kullanarak yüklü miktarda Ethereum düğümünün kontrolünü elde edebilir ve tekel gücüne sahip olabilir. Ryan, bu durumun önüne geçmek için bazı kotalar getireceklerini ve ceza/ödül sistemini kullanacaklarını belirtti. Bu konuda Ryan, Ethereum ağının merkezileşmesi ve 51 saldırısı olaylarına ihtimal vermiyor.

Ryan, Ethereum 2 güncelleme sürecinin 3 aşamadan oluştuğunu belirtiyor. İlk aşama olan Faz 0, en kolay aşama olacak gibi. İkinci aşama olan Faz 1’de ise ciddi bir donanım gücüne ihtiyaç duyulacak.

Ethereum 2’den sonra da Ethereum’un yeni bir güncellemeye daha ihtiyaç duyacağı ileri sürülüyor. Bazı geliştiriciler uzun vadede Ethereum 3 güncellemesini dillendirmeye başladı. Ryan, Ethereum 2.0’dan sonra kapsamlı bir güncellemenin tekrardan yaşanacağını düşünmüyor. Ethereum 2 üzerinde sadece ufak tefek güncellemelerin devam edebileceğini belirtiyor.

Ethereum 2.0 konusunda Ethereum yatırımcıları oldukça ilgili gözüküyor. Geçtiğimiz ay ConsenSys tarafından yapılan ankette Ethereum yatırımcılarının %65’i Ethereum 2.0’da sisteme Ethereum stake (depozito) ederek madenci olmayı planlıyor.

Kaynak