BTC : 64100 ₺ ETH : 1494 ₺ XRP : 1.346 ₺ LTC : 302.7 ₺ USDT : 6.827 ₺ XLM : 0.46 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Siacoin SC Kraken borsasına eklendi

Siacoin SC Kraken borsasına eklendi

Siacoin SC Kraken borsasına eklendi
0
huobi_koinmedya

Siacoin SC bugünden itibaren Kraken borsasında listelenmeye başlıyor. Borsada SC/USD, SC/EUR, SC/XBT, SC/ETH pariteleri ile işlemler yapılabilecek. Listelenme ile Siacoin fiyatı bugün yüzde 25 pump gördü.


Siacoin SC Kraken borsasına eklendi

SiaCoin (SC), merkezsiz veri depolama piyasası olarak faaliyet gösteren bir ağ. Amaç ise dünya genelinde çok az kullanılan sabit disklerden faydalanmak. Geleneksel bulut depolama çözümlerine bir alternatif olmayı vaat ediyor. Bunu ise daha esnek, gizli ve uygun fiyatlı olması sayesinde sağlamaya çalışıyor. SiaCoin, merkezli seçeneklerden yaklaşık yüzde 90 daha ucuz olacağı sözünü verdi.

2015 yılında başlayan ağda dosyalar şifrelenmiş bir şekilde saklanıyor. Ayrıca birden fazla yedekli düğüm (node) biçiminde ana bilgisayar ağına dağıtılıyor. Bu, çalışma süresini ve tekli arıza noktalarını ortadan kaldırmayı sağlar ve yalnızca son kullanıcının içinde depolanan verilere erişebilmesini ve kontrol etmesini mümkün kılıyor.

Vaat edilen düşük ücretli ödemeler ise sistemin kendi kripto parası SiaCoin (SC) üzerinden yapılıyor. Bu coin de bugün Kraren’de artık işlem görmeye başlayacak.

koinmedya_brave

Piyasa geçmişi

Sadece dört yıl önce piyasaya çıkmasına rağmen, SiaCoin’in geçmişinde traderlerin dikkatini çekecek birçok şey yaşandı. Söz konusu coin, en düşük değerini, kurulduğu 2015 yılında görmüştü. Tüm zamanların en yüksek fiyatını ise Bitcoin’in patlama yaptığı Ocak 2018 döneminde kaydetmişti. SC fiyatı o zaman 0.111708 dolar ile zirvesini yaşamıştı.

O zamandan bu yana ise önemli bir düşüş yaşadı ve şu an itibariyle 0.002042 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 61.2 milyon dolar ve Coinmarketcap’te 58. sırada görünüyor. Son 24 saatte ise yüzde 25.3’lük bir büyüme kaydetti. Tabii bu büyümede, Kraken’de listelenecek olmasının bir payı mutlaka var. Piyasada dolaşımda olan toplam coin miktar ise 41.82 milyar SC şeklinde.

Kraken’de SC işlemleri ne zaman başlıyor?

SiaCoin (SC), Kraken borsasında bugün (9 Ekim 2019) TSİ ile 16.30’da eş zamanlı olarak hem para yatırma hem de çekme işlemlerine başlıyor. Borsaya ilk SiaCoin yatırılmasının hemen ardından işlemler de başlayacak. Daha fazla ayrıntı ise Kreken sitesinden duyurulacak.

Bunun ardından ise kullanıcılar aşağıdaki pariteler üzerinden işlem yapabilecek: SC/USD, SC/EUR, SC/XBT, SC/ETH. SC parite işlemleri Kraken, Kraken Pro ve OTC üzerinden mümkün olacak.

koinmedya_brave

Geçen ay Kraken birkaç kripto parayı daha listelemeye başlamıştı. Bunlar şu şekildeydi: LINK, DAI ve ICX. Ağustos’da ise BAT ve Waves listelenmeye başlanmıştı.

Kaynak

Etiketler: