BTC : 83433 ₺ ETH : 2887 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 365.3 ₺ USDT : 7.61 ₺ XLM : 0.5922 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Sert düşüşten sonra gözünüz bu coinde olsun!

Sert düşüşten sonra gözünüz bu coinde olsun!

Sert düşüşten sonra gözünüz bu coinde olsun!
0

DeFi ve DeFi ile bağlantılı kripto paraların tekrar dönüş yapıp yapmayacağı için gözünüz bu coinde olsun! Bu coin dönerse diğerleri de dönebilir.


Gözünüz bu coinde olsun!

Kripto para piyasaları tehlikeli sularda yüzmeye devam ediyor. Bitcoin henüz 10 bin dolar sınırından kurtulmuş değil. Ethereum ise 350 dolar etrafında konsolide oluyor. Eylül ayı kripto paralar için oldukça stresli başladı. Toplam kripto para piyasası yaklaşık 390 milyar dolarla Ağustos ayını kapatmıştı. 2 Eylül’de başlayan düzeltmenin etkisi ile piyasa değeri 310 milyar dolar seviyesine kadar geriledi.

Düzeltmeden en çok zararı DeFi platformları ve DeFi’lerle bağlantılı kripto paralar gördü.

DeFi platformlarındaki rüzgar sayesinde DeFi’lerle bağlantılı Ethereum, Chainlink ve Band Protocol gibi kripto paraların değerinde ciddi değer artışı yaşandı. 2 Eylül’deki düzeltmede DeFi’lerle beraber bu kripto paraların fiyatları da çakıldı. ETH/USD paritesi 480 dolardan 300 dolara kadar geriledi. Yazının kaleme alındığı saatte Ethereum 346 dolardan işlem görüyor. Benzer şekilde Chainlink fiyatları 16 doların üstünden 10 dolara kadar geriledi.

koinmedya_brave

Bitcoin düzeltmesi devam ederse kaç dolara kadar düşer?

Uzmanlara göre Chainlink’teki dönüş DeFi platformlarındaki dönüşün öncü göstergesi olabilir. Chainlink, yazının kaleme alındığı saatte 12 doların üstünde işlem görüyor. 13 dolarlık direnci kırmak için mücadele ediyor.

Amsterdam Borsası analistlerinden Michael van de Poppe’ye göre Chainlink 13-14 dolar aralığınına çıktıktan sonra tekrardan 10 dolar bandına gerileyebilir. Poppe, Chainlink ile ilgili aşağıdaki analizi paylaşıyor.

gözünüz bu coinde olsun

Kripto para piyasalarının göstereceği performans büyük ölçüde Bitcoin’in göstereceği performans ile de bağlantılı. 10 bin dolarlık destek seviyesi Bitcoin için hayati derecede önemli. 10 binlik desteği kaybı, altcoinlerde daha şiddetli düzeltmenin yaşanmasına neden olabilir.

Kaynak