BTC : 80321 ₺ ETH : 2625 ₺ XRP : 1.788 ₺ LTC : 332.4 ₺ USDT : 7.713 ₺ XLM : 0.543 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBlockchain Haberleri
  3. Sermaye fonları DeFi projelerine destek oluyor

Sermaye fonları DeFi projelerine destek oluyor

Sermaye fonları DeFi projelerine destek oluyor
0

Merkeziyetsiz finans olarak adlandırılan DeFi projeleri ilgi odağı olmaya devam ediyor. Son olarak Sermaye fonları DeFi projelerine ağırlık vermeye başladı.


Sermaye fonları DeFi projelerinden ne bekliyor?

Eğer son aylarda Twitter kripto dünyasını incelediyseniz Ethereum’la ilgili merkeziyetsiz finans DeFi projelerini duymuşsunuzdur. Daha basit olarak ifade edecek olursak merkeziyetsiz finans blockchain üzerinden Ethereum ve ona bağlı tokenlerle uygulama üzerinden yatırım yapma işidir. Geleneksel finansal yatırımcılar da artık bu yolu keşfetti ve bunun tadını çıkarıyorlar. Bitcoin ve türevlerine olan ilgi DeFi projelerinde azalırken Ethereum türevlerinde büyük bir artış var. Sermaye fonları DeFi projelerine bu yüzden Ethereum bazlı olanlara yoğunlaştı.

BKNZ:DeFi güçlense de Ethereum 9 ayın dibine doğru yol alıyor

koinmedya_brave

Perşembe günü bir blogda duyurulduğuna göre Ethereum uygulaması MakerDAO’nun geliştirilmesinin arka planında olan Maker Vakfı Dragonfly Capital Partners ve Paradigm sermaye fonlarından 27.5 milyon dolarlık MKR yatırımı aldı. Bu miktar piyasadaki MKR arzının %5.5’ne tekabül ediyor. Açıkça görülüyor ki bu satın almalar MakerDAO yerel kripto parası DAI’nin benimsenmesi konusunda Maker’ı cesaretlendiriyor. Maker Vakfı CEO’su da açıklamalarda bulundu:

‘DAI merkeziyetsiz ve tamamen stabil olma konusunda küresel piyasaların stabil coin tercihi oluyor. Dragonfly Capital Partners ve Paradigm sermaye fonlarının desteğiyle DAI Asya’da yenilik ve benimsenmenin öncüsü olacak bir stabil coin. ‘

Şu anda baskın şekilde Asya’da Tether (USDT) hakim. Özellikle Çin’deki yatırımcılar için Bitcoin alım-satımlarında yıllardır bu stabil coin kullanılıyor. Andreessen Horowitz sermaye fonları DeFi için Maker projesini destekledikten kısa süre sonra Dragonfly Capital Partners ve Paradigm fonları da yatırım yapma kararı aldı.

BKNZ:MakerDAO DeFi alanının yarısını elinde bulunduruyor

Ethereum’un katil aplikasyonu DeFi

Bu yatırım ve gelişmelerden sonra DeFi uygulamasını Ethereum’un katil aplikasyonu olarak adlandırmak pek de yanlış olmaz. Blockchain servis izleme ve bilgilendirme işiyle uğraşan DappRadar’dan Jon Jordan bu konuda açıklamalarda bulundu:

‘katil aplikasyon tanımlamanıza göre değişir ama ETH ve ERC20 tokenlerinde DeFi kesinlikle birinci sınıf bir iş yapıyor. Daha fazla sayılara odaklanırsak DeFi milyonlara ulaşır mı bilemiyorum. Fakat kesinlikle DeFi Ethereum içinde ilk katil aplikasyon.’

Saygıdeğer okuyucularım DeFi geleceğin yatırım platformu olacak ve yatırımcıları kendine çekmeye devam edecek. Sermaye fonları DeFi projelerine ilgilerini de arttıracak gibi görünüyor.

 Kaynak

Etiketler: