BTC : 1.79 ₺ ETH : 6.78E-6 ₺ XRP : 68 ₺ LTC : 0.0008476 ₺ USDT : 340.2 ₺ XLM : 522 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. SendFriend: Ripple ağı tasarruf oranı yüzde 80

SendFriend: Ripple ağı tasarruf oranı yüzde 80

SendFriend: Ripple ağı tasarruf oranı yüzde 80
0

Ripple ağı tasarruf oranı yüzde 80’e varıyor. Daha çok Filipinler için hizmet veren sınır ötesi havale servisi SendFriend, XRP kullanarak ücretleri büyük ölçüde kıstığını açıklıyor.


Ripple ağı tasarruf oranı yüzde 80

Blockchain tabanlı para transferi şirketi SendFriend, Ripple’ı kullanarak havale ücretlerinden yüzde 80’e varan tasarruf yapıyor. Bu yönde bir açıklama, şirketin blog yayını üzerinden geldi.

SendFriend, Ripple’ın xRapid ürününü sınır ötesi ödemeler için kullanıyor. Bunu yaparken de ABD Doları, XRP ve Filipinler Pesosu arasında geçiş işlemleri gerçekleştiriyor. Sonuçta da geleneksel bankacılık sektörünün uzun süren işlemlerini atlamış oluyor.

Filipinler’e odaklanan havale platformu

SendFriend’in para transferi uygulamasının amacı, yurt dışında çalışan Filipinlilerin ülkelerine gönderdikleri paralardan alınan havale ücretlerini en aza indirmek. Şirket, bu ücretleri yüzde 80 oranında azalttıklarını bildiriyor. Peki, bunu nasıl yapıyorlar? SendFriend CEO’su David Lighton, bunun için RippleNet’in On-Demand Liquidity (ODL) teknolojisini kullandıklarını söylüyor.

koinmedya_brave

İlgili – Ripple ODL platformu önemli işlem hacimlerine imza atmaya başladı

ODL ile RippleNet kullanıcıları XRP token üzerinden sadece üç saniyede iki ülke para birimi arasında geçişler yapabilirler. Lighton, “Artık talep üzerine likidite sağlayabiliyoruz ve bu işlemlerin maliyetlerini yüzde 75’e kadar azaltabiliyoruz.” ifadelerini kullandı. Lighton ayrı şirket olarak da yüzde 2 daha ek tasarruf yapabildiklerini de kaydediyor.

Blockchain ödeme ağı gelişiyor

SendFriend, RippleNet ödeme ağına Ocak’ta katılmıştı. Ağa katılan diğer sektör oyuncuları arasında JNFX, Transpaygo, FTCS ve Euro Exim Bank da var. Şubat’ta SendFriend bir dizi şirketten toplamda 1.7 milyon dolarlık yatırım almıştı. Yatırım yapan şirketler arasında Ripple, Mastercard Vakfı, MIT Media Lab ve Barclays var.

Temmuz’un sonlarına doğru ise Şili merkezli peer-to-peer havale şirketi CurrencyBird de RippleNet ağına katılmıştı. Bu ortaklık CurrencyBird’e mevcut olan 50 destinasyonuna yeni para gönderim yolları eklemesine imkan tanıyor. Ayrıca yeni para birimleri, daha iyi fiyat ve daha hızlı para transferi süreleri ile de hizmet verebiliyor.

İlgili – RippleNet Vietnam’a uzandı – TPBank ile stratejik ortaklık

Aynı ay, daha fazla finansal katılımı teşvik etmek amacıyla, Filipinler merkezli UnionBank, Filipinler Pesosu’na sabitlenmiş ve ödeme ağırlıklı kullanılacak bir stabil coin çıkarmıştı.

Kaynak

Etiketler: