BTC : 64186 ₺ ETH : 1501 ₺ XRP : 1.346 ₺ LTC : 303.2 ₺ USDT : 6.827 ₺ XLM : 0.46 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Senatörlerden Visa ve Mastercard’a Libra’dan ayrılmaları için baskı

Senatörlerden Visa ve Mastercard’a Libra’dan ayrılmaları için baskı

Senatörlerden Visa ve Mastercard’a Libra’dan ayrılmaları için baskı
0
huobi_koinmedya

Paypal’ın ardından Libra Birliğinde yaprak dökümü yaşanacak mı? Demokrat Partili iki senatör, Libra hakkında Visa, Mastercard ve Stripe adına resmi bir mektup kaleme aldı. Senatörler, şirketlerin Libra Birliğindeki üyeliklerini sorgulamalarını istiyor.


ABD’li senatörlerden Libra hakkında Mastercard, Visa ve Stripe’e mektup

Facebook tarafından 28 dev şirketin konsorsiyumu ile oluşturulan Libra Birliğinin çıkaracağı kripto para egemen ülkelerde kaygıya yol açtı. Özellikler Euro Bölgesi ve ABD, Libra’nın piyasaya sürülmesi konusunda çekinceleri açıkça dile getiriyor ve projenin engellenmesi konusunda baskı yapıyor. Libra Birliği ise yoğun biçimde ülkeleri ikna etmeye çalışıyor. 4 Ekim tarihinde Libra Birliğinin üyelerinden Paypal, Libra’dan ayrıldığını duyurdu. Libra’da Paypal sonrası yaprak dökümü başlar mı? ABD’li senatörler, Libra’dan ayrılması konusunda Visa ve Mastercard’a baskı yapıyor.

Lütfen Bkz: Avrupa’da Libra’yı durdur imza kampanyası

Demokrat partili senatörler; Ohio senatörü Sherrod Brown ve Hawaii senatörü Brian Schatz Visa ve Mastercard şirketlerinin adına resmi bir mektup kaleme aldı. Mektup’ta bazı Libra Birliği üyelerinin birliğin yönetim şeması ve olası riskler konusunda ayrıntılı bilgi alamadıklarından bahsedildi. Mektubu kaleme alan senatörlerden Brown, ABD Senatosu Bankacılık Komitesi üyelerinden. Mektupta aşağıdaki ifade dikkat çekiyor:

koinmedya_brave

“Kongre, finansal denetçiler ve Libra Birliğine üye şirketler, Libra konusundaki risklerle ilgili olarak Facebook’tan yeterli bilgilendirme alamıyor. Oysa Libra suçun ve terörün finansmanını kolaylaştırma, küresel finansal sistemi istikrarsızlaştırma, para politikaları etkisiz hale getirme ve müşteri kaynaklı bazı sorunlar gibi birçok riski barındırıyor.”

Senatör Sherrod Brown ve Brian Schatz, Visa, Mastercard ve Stripe’ı yukarıdaki riskler konusunda uyarıyoruz açıklamasında bulundu. Senatörler, Visa ve Mastercard’a  Libra’dan ayrılması konusunda baskı yapıyor.

Lütfen Bkz: Paypal Librayı terk etti ama 1500 yeni üye beklemede

Mektupta ayrıca senatörler Facebook’un “özel hayatı ihlal, yanlış bilgilendirme, seçimlere müdahale, ayrımcılık ve dolandırıcılık” başta olmak üzere öneli suçlamalara maruz kaldığını vurguladı.

Kaynak

koinmedya_brave