BTC : 82193 ₺ ETH : 2876 ₺ XRP : 1.895 ₺ LTC : 366 ₺ USDT : 7.58 ₺ XLM : 0.6003 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriKurumsal Haber
  3. SEC onaylı token teklifi 23 milyon dolar topladı

SEC onaylı token teklifi 23 milyon dolar topladı

SEC onaylı token teklifi 23 milyon dolar topladı
0

İlk olarak bundan 2 ay önce Blockstack PBC platformu SEC onaylı token satışlarını gerçekleştirmek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan onay almıştı. ICO uyumlu ilk yasal tokenlerden dün itibari 23 milyon dolarlık satış yapıldığı açıklandı.


23 milyon dolarlık satış kesmedi!

SEC onaylı ilk token olma özelliği taşıyan Stacks (STX) tokenlerine oldukça geniş bir rağbet var. Şimdiye kadar dünyanın çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren 4500’den fazla yatırımcı ve şirketin içine dahil olduğu listede oldukça tanınmış firma görünüyor. Bunların arasında Lux Capital, Union Square Ventures, Spartan Group, Arrington Capital ve Recruit Holdings gibi firmalar yer aldı.

Yaklaşık 2 ay önce onay alınan tokenlerin hepsinin satışı 60 gün içinde gerçekleşti. Blockstack şirketi fiyatları 0,12 ila 0,30 dolar arasında değişen 74 milyon Stacks tokeni  (STX) bu süre içinde satmayı başardı. Hatta SEC düzenlemesine ek olarak fiyatı 7 milyon dolardan (7.6 milyon $) fazla bir rakama denk gelen ek bir arz satışı daha yapıldı.

koinmedya_brave

SEC onaylı token satışları piyasayı tekrar canlandırabilir

Blockstack PBC’nin kurucu ortağı ve CEO’su Muneeb Ali, şahsi blogunda şu ana kadar müşterilerden gelen olumlu dönüşten çok etkilendiğini yazdı. Ayrıca, şirketin ana hedeflerinden bir tanesinin de Asya piyasalarından stratejik yatırımcılar getirmek olduğunu belirtti.

Bu amaçla şirket,  token satışlarına 5 milyon dolar daha ekleyebilmek için Asya yatırımcıları ile sürekli müzakere halinde. Bu hedef gerçekleşirse Blockstack Temmuz ayında belirlenen başlangıç hedefine ulaşmış olacak.

Platformun ve şirketin CEO’su Ali, SEC onayı almanın şirketin ağını daha geniş bir kitleye açacağını iddia etti.  Ayrıca perakende yatırımcıların birer Blockstack kullanıcısı olduğu ve şirketin genel başarısına katkıda bulunduğu bir ekosistem ağı oluşturma çabası içinde olduklarını söyledi.

Birçok analist ve yorumcu SEC onaylı token satışlarının Bitcoin ve kripto para piyasasına olan rağbeti arttıracağını, piyasaya olan yatırımları ve token satışlarını yükselteceğini düşünüyor. ICO uyumlu bu tokenler özellikle son yıllarda iyice artan şüpheli token satışları sebebi ile piyasanın zedelenen itibarı da telafi edecektir.

Lütfen Bknz!: IMF Başkanı: Bitcoin ETF -‘si için yapılacak çok şey var!

Kaynak