BTC : 65194 ₺ ETH : 1621 ₺ XRP : 1.431 ₺ LTC : 319.9 ₺ USDT : 6.798 ₺ XLM : 0.5094 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri SEC ile Nebulous 225 bin dolar cezaya anlaştı!

SEC ile Nebulous 225 bin dolar cezaya anlaştı!

SEC ile Nebulous 225 bin dolar cezaya anlaştı!
0
huobi_koinmedya

SEC ile Nebulous para cezası konusunda anlaştı. Peki neden? Nebulous bu kadar parayı ödemeyi kabul etmek için ne yaptı? SEC daha farklı yaptırımlar uygulayabilir miydi?


SEC ile Nebulous anlaştı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), merkeziyetsiz bulut depolama ağı olan Sia’nın arkasındaki yapımcı şirket Nebulous ile bir anlaşmaya vardı. SEC, şirketi yasadışı olarak, kayıtsız bir şekilde Sia’yı başlattığı için epey yüklü bir para cezasına çarptırdı. Aslında daha farklı yasal yaptırımlar uygulamamak için bu şekilde SEC ile Nebulous anlaşmış oldu.

SEC 1 Ekim’de yaptığı basın açıklaması ile, kayıt dışı yapılan işlemin 225 bin dolar para cezası ile cezalandırılacağını duyurdu. Firma herhangi bir karşı itiraz ya da kabul yönünde bir açıklama yapmadan anlaşmayı kabul etti.

SEC’in yaptığı açıklamaya göre, Massachusetts merkezli blockchain işletmesi olan Nebulous, 2014 yılında kayıt dışı Sianotes teklifini, 120,000 dolar ile başlatmıştı. Teklif Sia ağındaki işlemlerden bir gelir vaad ediyordu.

koinmedya_brave

Nebulous COO Zach Herbert bu konuda şöyle bir açıklama getirdi:
” SEC’in bu şekilde bir ceza uygulaması elbette bizi hayal kırıklığına uğrattı,özellikle de EOS’karşı çok yumuşak bir tavır sergilediklerini düşününce. Ancak yinede biz bu gelişmeyi oldukça olumlu olarak karşıladık. Siacoin’e karşı herhangi yasal bir yaptırım yapılmaması bizi memnun etti. Bu açıdan SEC böyle davranarak Sia’nın iki token modelini kabul etmiş oldu. Çok hızla Sia ağını geliştimeye devam edeceğiz.”

Böylelikle, SEC ile Nebulous anlaşmaya varmış oldular.

SEC ile EOS ne yaptı?

SEC Block.one şirketi ile de 24 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı. Kısa süre önce SEC, EOS’un kayıt dışı ICO uygulaması için, EOS ana firması olan Block.one’a 24 milyon dolar ceza vermişti.

Block.one ICO ile milyar dolarlar toplamayı başarmıştı ama Amerika Federal menkul kıymetler yasası ile uyumlu bir şekilde ICO kaydını yapamadı. Hatta kayıt şartlarını da hariç tutalım ya da şartları tam anlamıyla yerine getirelim diye de bir çabası olmadı, diyor SEC, EOS ile ilgili olarak.

koinmedya_brave

Bknz:EOS SEC haberi sonrası artışa geçti

SEC Sianotes şirketi Nebulous ile bu şekilde bir anlaşma yapınca, bir şekilde SEC kripto paralara daha yumuşak yaklaşacak anlamı çıkıyor. Söylediğimiz gibi SEC daha farklı yasal yaptırımlar uygulayabilirdi ama para cezasını yeterli gördü. Umarız bu yaklaşımı daha da olumlu şekle bürünerek devam eder.

SEC ile ilgili haberler için tıklayınız

Kaynak

Etiketler: