BTC : 82592 ₺ ETH : 1.861 ₺ XRP : 46.03 ₺ LTC : 7.698 ₺ USDT : 353 ₺ XLM : 0.2407 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. SEC, Bitcoin Forum düzenliyor

SEC, Bitcoin Forum düzenliyor

SEC, Bitcoin Forum düzenliyor
0

ABD’nin finans ve ekonomi alanında önde gelen kurumu SEC, Bitcoin Forum düzenliyor. SEC’in BTC forum düzenlemesi Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesine katkı sağlar mı dersiniz?


SEC Bitcoin forum düzenliyor

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Mayıs ayında Blockchain teknolojisi, Dijital Varlıklar ve kripto para birimleri üzerine odaklanan halka açık bir forum düzenleyeceklerini açıkladı. SEC’in halka açık bu forumdan sonra kapıları kripto para birimlerine tamamen açabileceği yönündeki beklentiler açısından duyuru önemli bir emsal teşkil ediyor.

Forum 31 Mayıs 2019 tarihinde, SEC’in Fintech ve blockchain teknolojilerinin keşfetmek için kuruldu ve SEC’in inovasyon merkezi olan FinHub tarafından düzenlendi. Bu forum SEC tarafından halka açık şekilde kripto paralar ile ilgili olarak düzenlenen ikinci forum olacak. Bu forum kripto piyasasının artık gerçekten ciddiye alındığını gösteriyor.

RTT Haber’e göre BTC forum ile ilgili duyuru şöyle:

“Çalışma dünyasından ve akademisyenlerden panelistlerin katılacağı etkinlik, dijital varlıklar ve DLT’yi içeren konular hakkında daha fazla iletişim ve anlayış geliştirmek için tasarlanmıştır. Tartışmaya katılan panelistler, ilk coinin piyasaya sürülüşü, dijital varlık platformları ve DLT innovasyonları hakkında konuları araştıracaklar. Panelistler aynı zamanda bu teknolojilerin yatırımcıları ve piyasayı nasıl etkilediği hakkında da konuşacaklar.”

Forum Washington’da bulunan SEC’in merkezinde düzenlenecek ve etkinlik ile ilgili konuşmacı listesi ve diğer aktiviteler hakkında daha detaylı bilgiler ilerleyen haftalarda açıklanacak.

koinmedya_brave

FinHub Nedir?

FinHub, SEC’in içerisinde, blockchain ve finans teknolojilerini ile ilgili inovasyonları araştırmak için kurulmuş bir departman. FinHub, Ekim ayı içerisinde kuruldu ve o dönemden bugüne SEC’in sunmuş olduğu hizmetlerin ayrılmaz bir parçası haline geldi. FinHub aynı zamanda, kamu ve kripto endüstrisi içerisinde kripto para birimi yatırımlarından kurumsal düzeyde sorumlu olan kişilerle SEC arasındaki ilişkilerin önemli bir kısmından sorumlu birim olarak görülüyor.

Kısacası, FinHub, kripto para birimlerinin benimsenme sürecini hızlandıracak olan SEC’in içindeki bir departman olabilir veya en azından biz öyle olmasını umut ediyoruz.

SEC, ABD’de de kripto para birimlerinin geleceğinden sorumlu ve son dönemlerde o da Bitcoin ETF destanına yoğun şekilde katılıyor. SEC çok güçlü bir yapı ve onların halkın katılımına açık bir forum düzenliyor olması gerçekten heyecan verici görünüyor. Bu durum SEC’in halkın kripto para birimleri ile ilgilenip ilgilenmediğini açıkça görmek istediğini ortaya koyuyor. Buda ilerde daha fazla kripto para birimleri ile ilgili düzenlemenin yapılabileceği anlamına geliyor. Umarız bu durum, Bitcoin’in benimsenmesini gerçek bir olasılık haline getirir.

Bu arada SEC, daha önce reddettiği Bitcoin ETF başvursunu sürpriz şekilde tekrar gündemine aldı. Haberin detayları için lütfen: SEC reddettiği Bitcoin ETF başvurusunu tekrar gözden geçiriyor

BTC HIZLI İSTATİSTİKLERİ
Bitcoin Fiyat$7.140,25
Piyasa Değeri$129.282.523.221
Piyasa Değeri Hakimiyeti%68,45
Ticaret Hacmi$34.097.206.535
Hacim / Piyasa Değeri0.265
24s Düşük / 24s Yüksek$6.828,79 / $7.325,79
7d Düşük / 7d Yüksek$6.627,16 / $7.274,77
Piyasa Değeri Sıralaması#1
Tüm Zamanların En Yükseği$19.665,39 -64%
Dec 16, 2017 (yaklaşık 2 yıl)
Tüm Zamanların En Düşüğü$67,81 10.000%
Jul 06, 2013 (6 yıldan fazla)

Kaynak

Etiketler:
Total
0